TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ukryty

Ocena:
(1 opinii)

"Ukryty" to opowieść o zagadce trzech śmierci, które wydarzyły się w warszawskim środowisku artystycznym w lecie 2010 roku. Próba ich rozszyfrowania to także odsłanianie kolejnych warstw III RP po tragedii smoleńskiej w cieniu walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. To opowieść o manipulacji, w której zatraca się realna rzeczywistość, ale także o uniwersalności polskich zmagań o prawdę.

Autor Doliny nicości, Czasu niedokonanego i Ukrytego jest jednym z niewielu pisarzy (jeśli nie jedynym?), który mierzy się dzisiaj z najnowszą historią Polski i daje świadectwo czasom, w których uczestniczymy. Jego wartkie narracje to nie tylko opisy lub szydercze portrety. To przede wszystkim diagnozy – interpretacje zjawisk: wydobywanie na jaw ukrytych mechanizmów i celne ich nazywanie jasnym, logicznym językiem.

Wróżę książce Wildsteina poczytność i powodzenie, i chciałbym, by wywołała poważniejszą debatę zarówno wokół spraw, które stanowią jej temat, jak i wokół problemów oraz zadań literatury w naszym dzisiejszym świecie.

Antoni Libera, autor m.in. "Madame", reżyser, tłumacz

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać

Książkę bardzo dobrze się czyta jasny logiczny język,ukazuje manipulacje jakim poddawany jest człowiek w dzisiejszym świecie .Odkrywa odwieczny problem równych i równieszych wobec prawa w Polsce. Daje dużo do myślenia o wydarzeniach z 10,kwietnia 2010 oraz rozgrywkach przy krzyżu na Krakowskim Przedmieściu.
Jednocześnie jest to kawałek dobrej literatury na jesienne wieczory.

autor opinii: Sylwia Gruszczyńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Bronisław Wildstein
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 255
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788377850176
ISBN: 978-83-7785-017-6
ID: 238389

Zobacz również

Książka wyróżniona Ukryty
29.90 zł
26.65 zł
Oszczędzasz 3.25 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...