TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ukryty

"Ukryty" to opowieść o zagadce trzech śmierci, które wydarzyły się w warszawskim środowisku artystycznym w lecie 2010 roku. Próba ich rozszyfrowania to także odsłanianie kolejnych warstw III RP po tragedii smoleńskiej w cieniu walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. To opowieść o manipulacji, w której zatraca się realna rzeczywistość, ale także o uniwersalności polskich zmagań o prawdę.

Autor Doliny nicości, Czasu niedokonanego i Ukrytego jest jednym z niewielu pisarzy (jeśli nie jedynym?), który mierzy się dzisiaj z najnowszą historią Polski i daje świadectwo czasom, w których uczestniczymy. Jego wartkie narracje to nie tylko opisy lub szydercze portrety. To przede wszystkim diagnozy – interpretacje zjawisk: wydobywanie na jaw ukrytych mechanizmów i celne ich nazywanie jasnym, logicznym językiem.

Wróżę książce Wildsteina poczytność i powodzenie, i chciałbym, by wywołała poważniejszą debatę zarówno wokół spraw, które stanowią jej temat, jak i wokół problemów oraz zadań literatury w naszym dzisiejszym świecie.

Antoni Libera, autor m.in. "Madame", reżyser, tłumacz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Bronisław Wildstein
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 255
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788377850176
ISBN: 978-83-7785-017-6
ID: 238389

Zobacz również

Ukryty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...