TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Szkoła pokory

W Rodzinie Krwi Chrystusa w Polsce "Szkołę pokory" praktykuje się szczególnie w Adwencie, zaczynając rozważanie kolejnych zasad tej szkoły od 24 listopada i kończąc na Wigilii Bożego Narodzenia 24 grudnia.

Nie jest to jedyny okres w ciągu roku, kiedy możemy uczestniczyć w "Szkole pokory". Każdy inny czas, jeżeli tylko rodzi się z natchnienia Ducha Świętego, jest dobry, abyśmy wracali do tych zasad i rozważań dla pomnożenia naszej wielkoduszności i wdzięczności Bogu za otrzymane dary.

Trudno nam dziś rozumieć dobrze pokorę. Czym jest? Jak nią żyć? Święty Kasper del Bufalo, Założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, w swoim nauczaniu często podkreślał wartość tej cnoty w odkrywaniu prawdy o sobie i Bogu.

Pisał: „Kocham ducha pokornego, lecz nie poniżanego; pokornie wdzięcznego za wszystko Bogu, ale jednocześnie wielkodusznego w Nim”.

Dziś jego synowie oddają Czytelnikom 31 zasad „Szkoły pokory”, pochodzącej z ich tradycji duchowej.

Napisane do nich nowe rozważania są wynikiem ich doświadczenia i pomocą w wejściu na drogę naśladowania Jezusa, który zachęca nas, abyśmy uczyli się od Niego, co znaczy być pokornym sercem i kochającym.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Izabela Skotny
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788363459369
ISBN: 978-83-63459-36-9
ID: 316564

Zobacz również

Szkoła pokory
9.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...