TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka akceptacji

Ocena:
(5 opinii)

Aby przygotować nastolatka do samodzielnego, odpowiedzialnego życia w tym zwariowanym świecie, musimy nauczyć go jasno myśleć. Konieczne jest przy tym abyśmy zdawali sobie sprawę z faktu, że rozwój intelektualny dziecka odbywa się etapami, a czynnikiem od którego najbardziej zależy poziom umiejętności rozumowania na każdym z tych etapów, jest stopień zaspokojenia potrzeb emocjonalnych. Im bardziej potrafimy autentycznie bezwarunkowo kochać nasze dziecko, tym lepiej będzie się ono rozwijało intelektualnie. Im bardziej nastolatek będzie się czuł kochany, tym łatwiej mu przyjdzie nauka jasnego i logicznego myślenia. Niestety również im mniej będzie się czuł kochany i ważny, tym słabszy będzie jego umysł.

Aby nastolatek rozwijał się optymalnie musi mieć przede wszystkim poczucie własnej wartości.. Dzięki temu będzie mógł stać się rozsądnym, rozumnym człowiekiem, który będzie potrafił prawidłowo ocenić sytuację - zwłaszcza emocjonalną. Chociaż nastolatki zbliżają się do dorosłości, ich potrzeby emocjonalne od czasów dzieciństwa niewiele się zmieniły. Nadal pragną mieć pewność, że je naprawdę kochamy, że mamy dla nich czas, że zawsze im pomożemy najlepiej, jak potrafimy, bo zależy nam na ich szczęściu. Dopóki będą wiedzieć, jak bardzo są dla nas ważne i jak bardzo pragniemy ich dobra, możemy skutecznie wywierać na nie wpływ, pomagając im osiągnąć niezależność.

Okres dojrzewania to na szczęście przemijająca choroba. My rodzice, musimy umieć wziąć się w garść w tych trudnych latach zasadniczych przemian w życiu naszych dzieci. Jeśli w tym czasie zachowamy spokój i będziemy nad sobą panować, wtedy one wejdą w dorosłość dojrzalsze i pozostaną z nami w dobrych stosunkach. Ta książka mówi o tym jak to wykonać w praktyce.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Pozytywna

Książka spełniła moje oczekiwanie ,zawiera potrzebne informacje .Polecam !

autor opinii: Monika

Nareszcie

Nareszcie książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic !
Pisana w jasny sposób pozwala zrozumieć nastolatka i zastanowić się nad sobą.

autor opinii: Małgorzata

Książki Rossa Campbella

Zdaje się, że większość książek autora ma podobną tematykę. One też nawiązują do siebie. Przekaz jest ten sam i dzięki temu, że przewija się on przez wszsytkie książki, mam możliwość utrwalenia tak ważnych kwestii jak obdarzanie bliskich bezwarunkową miłością, co zrobić, gdy zaczyna mną ogarniać gniew i jak pomóc dzieciom z ich własnym gniewem.

Polecam przeczytanie książek Rossa Campbella, ponieważ im więcej będzie synów i córek wychowanych bezwarunkową miłością, tym bezpieczniejszy i lepszy będzie ich świat.

autor opinii: Hezkaa

Polecam gorąco!

Książka, która szeroko otwiera oczy każdemu. Po przeczytaniu "Sztuki akceptacji" oraz "Sztuki zrozumienia" mogę śmiało stwierdzić, że powinna to być obowiązkowa lektura każdego rodzica bez względu w jakim wieku ma dzieci.

autor opinii: Piotr Kucharski

Książka dla rodziców

Polecam tę książkę każdemu rodzicowi nastolatka. Dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy. Książka jest napisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Stwierdzenia autora poparte przykładami z życia, choć może nie do końca uwzględniają nasze polskie realia. Mimo tego gorąco polecam!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Ross Campbell
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371461354
ISBN: 83-7146-135-6
ID: 43191

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka akceptacji Sztuka akceptacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...