TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Teologia i filozofia. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 2

Drugi tom Chrześcijańskich tablic encyklopedycznych dotyczy nauki chrześcijańskiej, wybranych kwestii teologicznych i filozoficznych. W sposobie prezentacji połączono tu jak poprzednio cechy encyklopedii i podręcznika. Wydanie polskie opiera się na czterech osobnych książkach amerykańskich tej tematyki. Dotyczyły one teologii, filozofii, sekt i kultów oraz apologetyki.

Pierwsza część niniejszej książki zestawia więc problematykę głównych działów teologii. W formie wykresów, metodą "taksonomiczną", przedstawiono rozmaite koncepcje ze sfery teologii systematycznej, ich genealogię i klasyfikację.

Część druga, w formie podręcznika z wykresami, przedstawia całość dziejów filozofii europejskiej, z uwzględnieniem ich znaczenia dla chrzecijaństwa.

Trzecia zestawia i ocenia dzieje i doktryny ważniejszych zachodnich kultów, nowych ruchów religijnych i sekt (np. mormonów, New Age, Świadków Jehowy i innych). Ich poglądy skonfrontowano z podstawowym kerygmatem wiary, który jest wspólnym mianownikiem dla prawowiernych wyznań chrześcijańskich.

Ostatnia część przedstawia zasady obrony głównych prawd chrześcijaństwa oraz relacje chrześcijaństwa do innych religii i nauki. Polskie wydanie zostało ubogacone w aspekty ważne dla czytelnika katolickiego. Metoda książki jest zasadniczo opisowa, zestawia raczej niż wartościuje.

Ta swoista encyklopedia może stać się cenną pomocą dla studiowania odpowiednich przedmiotów teologicznych i filozoficznych. Ponieważ reprezentuje mało znaną w Polsce perspektywę chrześcijaństwa amerykańskiego i uwzględnia jego specyfikę, stanowi też jedyne w naszym języku tak obszerne źródło wiadomości na temat jego nurtów. Pod tym względem książka ma ogromny walor ekumeniczny.

Prof. dr. hab. Michał Wojciechowski

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: John H. Walton, H. Wayne House, Robert L. Thomas, Randall Price
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 864
Wymiar [mm]: 168 x 235
EAN: 9788374920452
ISBN: 9788374920452
ID: 79863

Zobacz również

Teologia i filozofia. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...