TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Warto być ojcem

Ocena:
(31 opinii)

Jak być dobrym ojcem? Może masz już w tej kwestii wiele doświadczeń? A może dopiero przygotowujesz się do tej roli? W obu przypadkach zapewne zastanawiasz się, jak najlepiej stawić czoła temu wyzwaniu...

Ojcostwo jest najpiękniejszą rolą, jaką przyjdzie Ci grać w życiu. Jednak do każdej roli trzeba się bardzo dobrze przygotować. Jak to zrobić?

Czytając książkę Jacka Pulikowskiego, poznasz cechy dobrego ojca. Dowiesz się, jakie funkcje i jaką rolę powinien pełnić w domu ojciec. Poznasz odpowiedź na pytanie, dlaczego to właśnie ojciec ma mieć władzę w rodzinie.

Korzystając z doświadczenia autora dowiesz się, jak odbudować ojcostwo i jak pogodzić bycie ojcem z karierą zawodową. Współcześnie wielu mężczyzn goni za pracą, pozostawiając rolę wychowywania dzieci matce. Dzięki lekturze tej książki nauczysz się włączać w wychowanie dzieci i przejmować odpowiedzialność za swoją rodzinę.

Sięgnij po tę książkę już dziś, by każdego dnia stawać się lepszym ojcem.

Jacek Pulikowski - mąż, ojciec trojga dzieci, nauczyciel akademicki. Zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy młodzieży, nauczycielom, rodzicom oraz małżeństwom w kryzysie. Od lat przygotowuje młodych do odpowiedzialnego podjęcia powołania małżeńskiego i rodzicielskiego.

Opinie naszych Klientów (31 opinii)Napisz swoją opinię

warto przeczytać

książka zawiera wiele mądrych myśli, myślę, że jest sprawdzonym prezentem dla młodych małżeństw

autor opinii: Dorota Gabryś

Ok

OK

autor opinii: Ok

warto

Polecam tę książkę wszystkim mężczyznom, nie tylko ojcom, a także kobietom. Jednym słowem wszystkim, którzy cenią sobie wartości duchowe i chcieliby się więcej dowiedzieć i zrozumieć rolę mężczyzny w świecie

autor opinii: Milena Kiper

Super!!! polecam.

Warto

Dwie ksiązki: "Warto być ojcem" i "Wartość pożycia małżeńskiego" dajemy od kilku lat jako prezenty ślubne wszystkim znajomym, ktorzy stają na dobre i na złe - do zycia w małżeństwie. Tam sa fundamentalne warości i treści.
Jeżeli im dobrze życzysz - daj to.

autor opinii: Marek Sowa

Polecam

Witam, bardzo polecam książkę "Warto być ojcem ".
Książka zachęca do zrozumienia własnych spostrzeżeń na temat wychowania swoich dzieci. Pan Pulikowski trafnie ocenia sytuacje podając dobre przykłady , które skłaniają do zastanowienia się, co robimy źle a czego jeszcze powinniśmy się nauczyć aby mądrze i w Bogu dawać przykład naszym dzieciom , aby wyrosły na dobrych i wspaniałych ludzi .:)

autor opinii: Grzegorz K

Opinia książki: "Warto być ojcem"

Książkę zdecydowanie polecam młodym tatusiom, którzy wkraczają w "nową drogę życia". Jest też dużo informacji niezbędnych dla kobiet, które chciały by być dobrymi żonami i matkami.Polecam

autor opinii: Zofia Piątek

Znalazłem w tej książce odpowiedzi na pytania które sobie stawiałem oraz na pytania których nie stawiałem. Wydaje mi się że jest w tej książce dużo życiowej wiedzy fachowej zwanej mądrością:)

POLECAM

Pozycja warta zakupienia i przeczytania - obowiązkowo dla wszystkich Tatusiów ale także ich Żon ;)
Gorąco polecam!!

autor opinii: JK

ocena

Książkę czyta się szybko i przyjemnie .. są w niej zawarte bardzo wartościowe informacje jak życ mając na głowie dom rodzinę pracę itd

autor opinii: Dorota Edelman

Naprawde warto byc ojcem

Ksiazka o tym ,zeby wobec dzisiejszych czasow sie nie zatracic i pamietac,

ze bycie ojcem to najwazniejsza rola mezczyzny.

autor opinii: Robert Pawlowicz

Książka Jacka Pulikowskiego "Warto być ojcem"jest cudowną lekturą,która w jasny dla czytelnika sposób,jak sam tytuł wskazuje docenia i mocno podkreśla rolę ojca,nie pomijając przy tym równie ważnej roli matki.Jestem bardzo wdzięczna autorowi za niezwykle ciekawą książkę,zarówno dla mężczyzn,jak i kobiet.Kupiłam ją z myślą o swoim mężu,wierząc że zaciekawi go niezwykła treść oraz przekaz.Jestem bardzo wdzięczna autorowi za cudowny skarb,którym jest Jego książka"Warto być ojcem".Najciekawsze i najbardziej zadawalające jest to,że można ją czytać kilka razy i nie odczuć znudzenia,gdyż za każdym razem coś nowego w niej odkryjemy,co nie pozwoli być obojętnym na role powierzone nam przez Boga,które mamy do spełnienia tu i teraz.Dziękuję,że mogłam podzielić się radością serca,która przepełnia mnie na widok męża zadowolonego z lektury godnej polecenia wszystkim.Dziękuję serdecznie.

autor opinii: Monika Mruk

Koniecznie przeczytać.

Mężczyzna jest stworzony na podobieństwo Boga, książka ta pomaga powrócić do tego podobieństwa jako ojca.

autor opinii: Alan Parczewski

Nie tylko dla ojców

Książkę zamawiam regularnie w prezencie - mojemu ojcu, mojemu mężowi, bliższym lub dalszym znajomym stojącym na rozdrożach ojcostwa. Wspaniała lektura, która sięga do naszych rodzin i uświadamia nam co dostaliśmy na starcie od naszych ojców , a co musimy sami wypracować. Polecam ojcom oraz matkom, żeby wiedziały czego od ojców swoich dzieci wymagać.

autor opinii: Małgorzata

Każdy mężczyzna powinien przeczytać tą książkę !

Zakupiłam tą książkę dla kogoś w prezencie na Mikołajki, bo uważam, że każdy mężczyzna powinien przeczytać tak mądrą książkę. Wcześniej zakupiłam ją dla siebie i kilka jeszcze dla moich mężczyzn młodszych i starszych z najbliższej rodziny bo warto.! Bardzo gorąco polecam tą książkę jak i wszystkie książki tego wspaniałego autora i wspaniałego człowieka, mężczyzny,męża i ojca - Jacka Pulikowskiego !!

autor opinii: Iwona Kosatka

:)

Piękna i wartościowa książka, którą polecam wszystkim do przeczytania.

autor opinii: Laura

Świetna

Książka warta polecenia, działa jak wizyta w poradni małżeńskiej:)

autor opinii: Ania

Warto

Polecam tę książkę, gdyż jest to wymowny podarunek dla mężą, który stał się ojcem.

autor opinii: Paulina Turek

Pozycja obowiązkowa

Właśnie zakończyłem czytanie książki. Każdy mężczyzna , który chce być dobrym ojcem i przede wszystkim mężem powinien sięgnąć po tę pozycję. Czyta się lekko i przyjemnie , aczkolwiek treści tam zawarte zmuszają do refleksji. Niedługo sam zostanę ojcem i już nie mogę się doczekać , kiedy zmierzę się z jakże fascynującym tematem jakim jest ojcostwo.

autor opinii: Adam

Zdecydowanie warto!

Przeczytałam tę książkę i teraz staram się korzystać ze zdobytej wiedzy, wprowadzać w życie. Polecam ją moim bliskim, którym wg. mnie może pomóc (jednemu małżeństu nawet sprezentowałam). Serdecznie zachęcam do zakupu.

autor opinii: Aneta

Pozytywnie

Interesująca książka, pokazująca relacje wewnątrzrodzinne z perspektywy chrześcijanina - terapeuty z wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu rodzinom. Dużo odniesień do konkretnych przykładów z życia codziennego, zaczerpniętych z zawodowej praktyki Autora.

Generalnie książka jest o logicznych konsekwencjach bycia chrześcijaninem - uważając się za chrześcijanina nie możesz postępować wbrew woli Bożej. Jesteś chrześcijaninem, to układasz hierarchię wartości i, co za tym idzie, relacje ze światem (tutaj akurat w rodzinie, ale i poza) zgodnie z regułami płynącymi z tej religii. Następnie według tej hierarchii i tych reguł postępujesz. Kierujesz się prawidłowo rozumianym dobrem rodziny (a nie chwilowymi szczęśliwostkami, czy zachciankami), walczysz z własnym egoizmem, podejmujesz odważne, nie rzadko trudne ale zawsze konieczne decyzje.

Wydaje mi się, że książka prawidłowo ukazuje rolę i obowiązki dobrego Ojca. Gdyby ta wiedza i podejście były bardziej powszechne, to z pewnością mielibyśmy mniej patologii mających swoje źródło w dysfunkcjonalnych rodzinach (rozwodów, poranionych dzieci, tzw. problemów wychowawczych, wreszcie dorosłych mających problemy emocjonalne).

I na koniec, jedna z celniejszych uwag zawartych w książce wskazuje na zagubienie się prawidłowego rozumienia władzy we współczesnym świecie. Władza to powinna być przecież służba. Nie prywata, czy wykorzystywanie swojej pozycji dla realizacji egoistycznych zachcianek ale służba tym, nad którymi tą władzę się sprawuje. To zastrzeżenie oraz chęć zrozumienia i założenie dobrej woli powinny sobie wziąć do serca współczesne (pseudo)feministki, które zapragnęłyby przeczytać tą książkę, czego jednak nie przypuszczam.

autor opinii: Wojciech

Wartościowa książka!

nie tylko dla mężczyzn, również dla pań, którym szczególnie polecam rozdział : "męskość wobec kobiecości". Dziewczyny naprawdę warto uświadomić sobie naszą współgrającą odmienność!

autor opinii: Kasia

Idealna dla "facetów"

Polecam gorąco tą książkę, kupiłam ją w prezencie swojemu mężczyźnie i oboje jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Pomaga zrozumieć wiele aspektów, skłania do releksji. Przyjemnie się czyta.

autor opinii: Ada

książka nie tylko dla panów

Książka nie tylko dla mężczyzn czy ojców, ale i dla kobiet. Czytając książkę dowiedziałam się jak bardzo różnimy się my kobiety od płci przeciwnej.

autor opinii: renia

Znakomita

Znakomita ksiązk!
w pierwszej cześci traktuje o różnicach - bardzo czesto nieuświadomionych - pomiędzy kobieta a mężczyzną (psychiczne są większe niż fizyczne)
a druga a pięknie, ważności i sensie ojcostwa
SUPER

autor opinii: Piotr

Znakomita!

Polecam wszystkim przyszłym i obecnym rodzicom.

autor opinii: Maciej Sójka

Bardzo dobra książka. Warto ją mieć na półce. Nie tylko dla panów.

autor opinii: Maria Pietrzak

Fajnie byc ojcem.

Największa, najpiękniejsza kariera mężczyzny to bycie ojcem, przez duże O. Książka pomaga w byciu ojcem.

autor opinii: Krzysztof Madej

Polecam

Bardzo wartościowa książka, powinien ją przeczytać każdy ojciec

Warto kupic !

Pan Pulikowski w sposób łatwy, lekki i przyjemny oddaje całą istotę ojcostwa. O wielu rzeczach nie miałem po prostu pojęcia:)

autor opinii: Jurek W.

Książka warta czasu

Książka dla każdego kto chciałby odnaleźć w ojcostwie powołanie. Przede wszystkim dla Niego, aby umiał ustawić priorytety ale i dla Niej. Serdeczne polecam.
P.S.
Księgarnia godna polecenia. Książki przyszły terminowo zapakowane tak, że nawet Poczta ich nie uszkodzi.

autor opinii: Tomek P.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jerozolima
Autor: Jacek Pulikowski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 230
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788389282521
ISBN: 978-83-89282-52-1
ID: 182706

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Warto być ojcem Warto być ojcem
39.90 zł
26.86 zł
Oszczędzasz 13.04 zł (33%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...