TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych

Ocena:
(1 opinii)

Córki i synowie bohaterów podziemia niepodległościowego wspominają rodziców, swoje dzieciństwo i odważnie mówią o życiu na przełomie wieków i Polsce po 1989 roku.

Po raz pierwszy, świadectwa tak licznie zebrane w jednym miejscu, stanowią niepodważalny dokument i bardzo ważny głos w próbie opowiedzenia o najnowszych losach Narodu Polskiego.

Wstępem książkę opatrzył dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.

Za postawę Żołnierzy Wyklętych płaciły ich żony, rodzice, a także te najmniej winne – dzieci. Z zakazem wstępu do liceów, z zakazem studiowania, zaczynały pracę zawodową jako pracownicy fizyczni, albo emigrowali gdzieś w świat. Wychowane bez ojców, czasem opluwane przez otoczenie, zawsze samotne. W książce dziś mówią: nie mam żalu...

Zuzanna Kurtyka
Takiej książki jeszcze nie było! W natłoku spraw i obowiązków odkładałem lekturę maszynopisu na później, uznając podświadomie, że jest to po prostu jeszcze jedna książka o „żołnierzach wyklętych”. Dziś mogę śmiało wyznać, że lektura tych kilkunastu wywiadów z potomkami „wyklętych”, jakie przeprowadził Kajetan Rajski, prawdziwie mną wstrząsnęła. Nam Polakom potrzeba takich świadectw, by umacniały w nas heroiczność cnót, mądre bohaterstwo i pamięć o tych, którzy powinni nas wciąż inspirować w walce o lepszą Polskę.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Gorąco polecam pozycje Wilczęta 2.

Jest to historia wielu Polaków. Nie tylko Żołnierzy Wyklętych, ale również ich potomków napiętnowanych przez dziesiątki lat. Napisana dobrym językiem (codziennym) w formie wywiadu z najbliższymi NN.

autor opinii: Urszula

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wszystko Będzie Dobrze
Autor: Kajetan Rajski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 300
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788393524259
ISBN: 9788393524259
ID: 317318

Zobacz również

Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...