TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wskrzeszenie. Gdy śmierć zderza się z cudem

Jeśli Bóg jest wszechmocny i może przywracać ludziom życie, dlaczego tego nie doświadczamy, choć strata najbliższych tak bardzo boli, rodzi niezrozumienie, a nawet bunt.

Jak wyglądałoby życie, gdyby Bóg wysłuchiwał wszystkich naszych próśb?

Kiedy dziewięcioletni C.J. Walker podczas nabożeństwa żałobnego dotyka ręki zmarłej przyjaciółki swojej matki i szepcze życzenie, by o­na żyła, próbuje tylko zrobić coś dobrego.

Ale kiedy okazuje się, że kobieta wraca do życia, nie można już powstrzymać burzy.

Dowód, że C.J. Walker naprawdę potrafi wskrzeszać zmarłych, zostaje sfilmowany, a potem wyemitowany. Podczas jednego zaledwie poranka dom chłopca staje się fortecą, a o­n sam celem.

Zrozpaczeni ludzie pragnący przywrócić do życia swoich bliskich, przedstawiciele mediów, a także medycznych i naukowych organizacji, wpływowi duchowni i potężne agencje rządowe − wszyscy wkraczają do akcji, żeby uzyskać jak największy wpływ na najpotężniejszą władzę na ziemi.

Czy wierzysz, ze Łazarz został przywrócony do życia ze śmierci przez wypowiedziane słowo, czy też nie? A jeśli został, to dlaczego nie miałbyś uwierzyć, ze mogło się to stać także dzisiaj?

Od tej książki nie tylko trudno się oderwać, ale co więcej – nie można o niej potem zapomnieć. Kiedy połączą się świetna literatura i ważne idee, to powstaje lektura, którą trzeba przeczytać. Dzieła takie jak to nie pojawiają się zbyt często.

Michael Coren, gospodarz programów radiowych i telewizyjnych,
autor Gilbert: The Man Who Was G.K. Chesterton
Czytelnicy bardzo szybko, tuż po zabraniu się do lektury tej powieści, uświadomią sobie, że są w rękach bardzo utalentowanego pisarza. Ale jest jeszcze coś więcej: jest o­n pisarzem, który w pełni kontroluje nadzwyczaj delikatne zadanie, jakie sobie wyznaczył. Ta narracja balansuje na krawędzi pomiędzy łatwowiernością i niedowierzaniem. Lecz to, co tutaj otrzymujemy, jest czymś więcej niż tylko brawurowym wykonaniem: zostajemy zabrani do miejsca, w którym odwieczne tajemnice dotykają naszego zwyczajnego świata. Czy to jest realizm? Przeczytaj tę powieść i sam zdecyduj.

Thomas Howard,
autor Dove Descending: A Journey into T.S. Eliot’s Four Quartets
We "Wskrzeszeniu" pytanie »Czy nie wierzysz w cuda?« zapoczątkowuje hipnotyzującą i prowokacyjną historie z pełnymi życia bohaterami, opowiedzianą z niewymuszoną elegancją. Ovies świetnie potrafi zrobić z czegoś niewiarygodnego coś, w co po prostu można uwierzyć. "Wskrzeszenie" sprawia, że myślisz, zastanawiasz się, a potem długo rozmyślasz nad tym, co tak naprawdę znaczą śmierć, życie i miłość.

T.M. Doran, autor Terrapin

Robert Ovies jest katolickim diakonem i byłym dyrektorem ds. reklamy firmy Chevrolet. Ukończył studia w zakresie pomocy socjalnej i wraz z żoną pracował jako misjonarz w Rezerwacie Navajo w Arizonie. Przez dziesięć lat byli dyrektorami społecznego ośrodka resocjalizacji w rejonie Detroit, który oferował wsparcie rozbitym rodzinom, bezdomnym, uciekinierom i wykorzystanym seksualnie kobietom. Razem stworzyli szeroko propagowany program wsparcia dla małżeństw „Para modli się razem z Jezusem”.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: Robert Ovies
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 470
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788375571479
ISBN: 978-83-7557-147-9
ID: 317181

Zobacz również

Wskrzeszenie. Gdy śmierć zderza się z cudem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...