TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wywiady biblijne. Rozmowy bez cenzury

W książce "Wywiady biblijne" znajdziecie wszystko, o co chcieliście spytać bohaterów Biblii, ale nie mieliście okazji! Co to w ogóle jest? Czyżby jakiś dziwak twierdził, że ma kontakt z duchami, że mówią do niego zmarli?

Nic z tych rzeczy! Autor uspokaja: nie chce, byście udawali słyszących głosy. Po prostu robi to, do czego zachęca św. Ignacy Loyola, twórca metody ćwiczeń duchowych. Mianowicie zaprasza on do zaangażowania naszej wyobraźni. Skoro żyjemy całym sobą, to możemy też modlić się całym sobą. Gdy spotykamy się z kimś dla nas drogim, to nie tylko mówimy i słuchamy, ale też patrzymy, czujemy zapach, często dotykamy, bywa, że smakujemy (niekoniecznie potrawy). Do tego jeszcze dochodzą wspomnienia, marzenia, obawy, nadzieje. Pracuje nasza wyobraźnia.

Od autora: Takie ćwiczenia były dla mnie zawsze bardzo inspirujące. Pozwalały przeżywać Biblię jako coś żywego, aktualnego, poruszającego, a przede wszystkim osobistego. Bo to ja pytam, ja szukam i to ja słucham odpowiedzi jedne słyszę, innych nie. Dlatego podobnie jak z wielkim pożytkiem wraca się do nowej interpretacji sztuki teatralnej, tak dobrze jest powracać do nawet znanych scen biblijnych i odczytywać je na nowo.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Jacek Siepsiak SJ
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 200x280
EAN: 9788327713315
ISBN: 9788327713315
ID: 419788

Zobacz również

Wywiady biblijne. Rozmowy bez cenzury
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...