TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Z rodzicami spokojnie o... młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o... rodzicach

Ocena:
(24 opinii)

Niejednokrotnie zdarzało mi się na rekolekcjach dla rodzin spowiadać jakiegoś mężczyznę, a potem jego żonę. I okazywali się oni bardzo porządnymi ludźmi. Następnego dnia spowiadałem ich już prawie dorosłe dzieci. I oni też byli ludźmi prawymi i szlachetnymi. Rodzice byli porządni, dzieci były porządne, a mimo to w domu nierzadko panowała wojna.

Jako ksiądz nie posiadam własnej rodziny, ale będąc duszpasterzem, mam tę możliwość, by szczerze rozmawiać i z rodzicami, i z ich dziećmi. Często poznaję ich punkty widzenia, odczucia, a nawet tajemnice, o których wzajemnie nie mają pojęcia. I dlatego pisząc tę książkę sklejoną niejako z dwóch książeczek, chciałem, aby dzieci poznały punkt widzenia rodziców, a rodzice spojrzenie dzieci. Chciałem, aby rodzice przeczytali to, co piszę do ich dzieci, zaś dzieci to, co piszę dla ich rodziców. I w głębi serca bardzo bym chciał, gdyby po przeczytaniu tej książki tu i ówdzie ucichły gromy wrogich słów.

Kiedyś, przedstawiając tę książkę młodzieży, powiedziałem: "Szczególnie zachęcam do jej lektury tych, którzy z rodzicami mają relacje, delikatnie mówiąc, raczej napięte". Po mszy przyszedł do zakrystii chłopak z kolczykiem w uchu i z włosami prawie do pasa. Westchnął głęboko i powiedział: "Niech mi ksiądz da taką jedną książkę dla tych prześladowanych...".

Opinie naszych Klientów (24 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Kupiłam książkę z myślą o córce w okresie dojrzewania, choć niewątpliwie rodzice również powinni ją przeczytać. Książkę oceniam bardzo pozytywnie, zarówno dla nastolatków jak i rodziców. Polecam

autor opinii: Katarzyna

Z rodzicami spoojnie o..młodzieży.zmłodzieżą spokojnie o ...rodzicach

szczególnie polecam dla rodziców

autor opinii: Sylwia Ptaszek

polecam

Czytając tę książkę, ugruntowałam sobie wiedze i spostrzeżenia księdza Pawlukiewicza, jakie nie raz słyszałam podczas różnych spotkań, rekolekcji, homilii, audycji radiowych czy wypowiedzi znalezionych w internecie. Warto sobie przypominać to, co niby każdy z nas wie, ale nie chce na co dzień tym żyć.

Podsunęłam książkę ("połowę dla młodzieży") mojemu zbuntowanemu nastolatkowi, który powiedział mi szczerze, że najważniejsze jest na końcu. Czy się zmienił? Nie. Czy coś zrozumiał - może, ale wiem na pewno. W jego głowie rozpoczął się proces dostrzegania tego, że nie jestem jego wrogiem, nawet wtedy, gdy od niego wymagam czegoś, na co nie ma ochoty!

autor opinii: Joanna

Autor wyjaśnia różnice pokoleniowe w bardzo przystępny sposób. Polecam rodzicom nastolatków.

autor opinii: Małgorzata Przybyłek

Rewelacja

Książka "Z rodzicami ..." to mój drugi egzemplarz, który zakupiłam w swoim życiu. Pierwszy po prostu się zużył, częste czytanie i pożyczanie znajomym. Niech to będzie moją rekomendacją tej publikacji.

autor opinii: Janina Puchalik

poradnik dla każdego

Książka dla rodziców i młodzieży. Dzięki niej jedni poznają lepiej drugich i od razu wszystkim żyje się lżej.Warto przeczytać dla własnego dobra ;-)

autor opinii: Marlena Godlewska

O Rodzino!!!

Pomimo nieciekawej okładki książka napisana bardzo przystępnym językiem. Traktuje o tym co najważniejsze w życiu rodziny. Podzielona na połowę, częściowo zwraca się do rodziców a częściowo do młodych. Polecam przeczytać obie szczególnie jeśli ktoś tak jak ja znajduje się na pograniczu tych dwóch światów czyli dopiero co był dzieckiem swoich rodziców a zaczyna życie w swojej rodzinie Po przeczytaniu zamierzam przekazać 15- letniej siostrze:)

autor opinii: Magda Procajło

Ksiażka

Warto przeczytać ,problemy są jasno przedstawione.Książka jest dla rodziców i dla nastolatków.

autor opinii: Ewa Breguła

polecam

Książka ks. Pawlukiewicza "Z rodzicami spokojnie o ...młodzieży ....." adresowana jest do rodzin, którzy pragną wychować swoje pociechy na ludzi mądrych, otwartych na Boże miłosierdzie, pokazuje jak zrozumieć niektóre dla nas trudne wybory naszych starszych pociech. Jest zawarty w tej książce aspekt bardziej psychologiczny, mówiący że czym skorupka za młodu nasiąknie tym... . Świetna książka, prosto napisana świetnie dociera do słuchacza czy czytelnika. Polecam

autor opinii: K.W

Jeżeli masz nastolatka w domu, koniecznie przeczytaj i zachęć swoją pociechę. Na pewno pomoże wam, lepiej się nawzajem zrozumieć. Bardzo polecam.

bardzo polecam!!!!!!

autor opinii: Wiola P.

jak przy pierwszych recenzjach..gorąco polecam

autor opinii: wiola p.

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz:
"Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

Super polecam !

autor opinii: Monia

bardzo pozytywna

Książka rewelacyjna.
Znajomi pożyczają i polecają następnym.
Bardzo życiowe podejście.
Wiele wspaniałych przykładów z życia

autor opinii: Edyta Kaczorowska

Polecam

Wspaniała książka, mądra, pouczająca. Polecam.

autor opinii: Michał Filipiak

Naprawdę warto!

Jeśli chcecie się coś dowiedzieć o sobie jako rodzicach i o swoich dzieciach jak oni nas odbierają to warto przeczytać tą książkę!Polecam!

autor opinii: urszula drąg

polecam wszystkim rodzicom

książkę przeczytałam jednym tchem,pozwoliła mi zauważyć wiele błędów jakie popełniałam względem dzieci,ciekawe wskazówki,uwagi,czyta się lekko i przyjemnie.

autor opinii: gosia

realia

Polecam młodym i starym. Pozwala reflektować w rzeczywistości, a nie w alienacji. Potrzeba jednak być uczciwym wobec siebie i innych.

autor opinii: Ewa S.

Chyba nigdy nie zdawałam sobie sprawy ile poświęcenia, serca, czasu, trosk...ofiarowali rodzice mnie i mojemu rodzeństwu...Po przeczytaniu tej książki potrafię innym okiem spojrzeć na to co się dzieje w moich relacjach z rodzicami:)
Ps. Mama również chętnie ją przeczytała:)

autor opinii: Anna Szok

czytanie na glos

to co mnie cieszy najmocniej to, że córka najpierw pochłonęla swoja czesc... po czym "moją" czesc przeczytala mi na glos.
ks. Piotr pokazał, że tematy trudne można przerabiac i na wesoło i ze zrozumieniem dla obu strony. Polecam gorąco rodzicom nastolatków. Myślę ze do ksiązki bedziemy jeszcze wracać ... nie raz :)

autor opinii: Karolina Wisniewska

Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach

Serdecznie polecam tę książkę wszystkim rodzicom dorastających dzieci. Ks. Pawlukiewicz pisze w bardzo prosty sposób o problemach, które nam wydają się nie do przejścia. Problemy pokazane są również oczami młodzieży, moja córka była również zachwycona książką

autor opinii: Beata G.

Rewelacja!!!


Świetna książeczka! Bardzo pomocna w relacjach rodzice-dzieci.
Język księdza Pawlukiewicza jak zwykle trafny dla każdej grupy. Pośmiałam się, popłakałam i zadumałam. Można z niej wyciągnąc wiele nauki. Tego się nie da opowiedziec, to trzeba przeczytac.
POLECAM wszystkim rodzicom i młodzieży.

autor opinii: Joanna

Świetna i wartościowa

Ta książka autorstwa ks.Pawlukiewicza jest wspaniała naprawdę potrafi zmienić nastawienie młodych i zbuntowanych ludzi do rodziców.A myślę że i rodzice mogą zobaczyć w innym świetle swoje dorastające pociechy:) Polecam świetna książka na prawdę warto przeczytać!!:)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Liberton
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Rok wydania: 1996
Ilość stron: 272
EAN: 9788390089652
ISBN: 83-900896-5-3
ID: 444877

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Z rodzicami spokojnie o... młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o... rodzicach Z rodzicami spokojnie o... młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o... rodzicach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...