BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko

Ocena:
(4 opinii)

Często marzymy o przyszłości naszych dzieci. Wyobrażamy sobie, że będą miały wspaniałe życie, osiągną sukces w pracy zawodowej i wychowają swoje urocze dzieci. Naturalnie, nie myślimy o gorzkich owocach, jakie może wydać w ich życiu gniew. Powinniśmy jednak uświadomić sobie, że największym i najbardziej dominującym zagrożeniem dla zdrowego i szczęśliwego życia naszych dzieci jest obecność nieuświadomionego i źle wyrażanego gniewu. Szkody, jakie on wyrządza, obejmują umysł, duszę, siły psychiczne i fizyczne. Każdy problem, z jakim borykamy się w dorosłym życiu, wypływa z tego źródła.

Żyjemy w świecie, w którym dochodzi nie tylko do aktów szału na drogach, ale i do przemocy w domu; obserwujemy stale rosnącą liczbę samobójstw wśród nastolatków i narastającą falę terroryzmu; znamy polityków kierujących się gniewem i nieformalne grupy, które spaja niewysłowiona nienawiść; słuchamy prześcigających się w szokowaniu nas stacji radiowych – na co dzień mamy do czynienia z niezliczonymi symptomami gniewu świata.

Dajmy więc swoim dzieciom szansę, by nie zostały zmuszone do przyswojenia sobie tej najgorszej formy wyrażania gniewu jakim jest bierna agresja. Zajmijmy się problemami leżącymi u podłoża uczucia gniewu, wówczas, gdy nasze pociechy są jeszcze małe i otwarte na naukę, aby nie doszło do nieodwracalnych szkód w ich życiu. Dwa najwspanialsze błogosławieństwa, jakimi możemy obdarować nasze dzieci, to bezwarunkowa miłość i sztuka dojrzałego wyrażania gniewu wraz z umiejętnością panowania nad nim. Ta książka jest przeznaczona dla rodziców, którym zależy na osiągnięciu tego celu.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Dla każdego rodzica

Moim zdaniem jest to lektura, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Przypomina jak ważny w zabieganym świecie jest czas poświęcony tylko i wyłącznie dla dziecka. Książka uświadamia jaką moc ma kontakt wzrokowy, dotyk i skupiona uwaga na naszych skarbach - nie tylko tych "gniewnych" :-)

Warto przeczytać

Jestem mamą, która od 10 lat boryka się z problemem agresji swojego dziecka. Uwierzyłam, że to moja wina, że musiałam zrobić coś bardzo złego, skoro teraz mam taki problem. Książka ta pozwoliła mi zrozumieć sytuację w której się znalazło się moje dziecko a ja razem z nim. Odkrycie pewnych prawd, wydawałoby się oczywistych, spowodowało, że z nadzieją patrzę w przyszłość i mam wpływ na stan emocji mojego syna. Książka prostym językiem opowiada, o rzeczach bardzo ważnych, które są nam tak bliskie, że czasem umykają naszej uwadze.

autor opinii: Marta Rudnicka

Książki Rossa Cambella

Choć większość książek autora ma podobną tematykę i nawiązują one do siebie, ta jest moim zdaniem podstawowa i obowiązkowa. Gniew został dokładnie nazwany, opisany i opatrzony pewną instrukcja, jak go kontrolować. Polecam przeczytanie książek Rossa Campbella, ponieważ im więcej będzie synów i córek wychowanych bezwarunkową miłością, tym bezpieczniejszy i lepszy będzie ich świat.

autor opinii: Hezkaa

bardzo dobra

książka ta jak wiele innych tego autora jest dobrym poradnikiem i przewodnikiem w kontaktach rodzic-dziecko, otwiera oczy na wiele spraw, których często rodzice nie dostrzegają

autor opinii: joanna torobińska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2005
ISBN: 9788371462276

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...