TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Karen Kingsbury

(ur. 1963 w Fairfax, Virginia), amerykańska powieściopisarka.

Już jako mała dziewczynka marzyła o zostaniu pisarką. W dążeniu do realizacji tych planów silnie wspierał ją ojciec.

Pisała dla gazet “Los Angeles Times”, “Los Angeles Daily News”, a także “People Magazine”. Jej pierwsza powieść; “Where Yesterday Lives”, ukazała się w 1998. Od tego czasu napisała około 40 książek. Współautorem 5 z nich jest Gary Smalley.

Kingsbury ma na koncie kilka milionów sprzedanych egzemplarzy. Wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana m.in. jako Autorka Roku (2007) czy Kobieta Roku (2009). W 2005 za książkę “Rozdzielił nas ocean” (Oceans Apart, 2009) otrzymała nagrodę Gold Medallion Book Award. Jest znana i ceniona również jako doskonała mówczyni.

W swojej twórczości autorka kładzie akcent na wartości chrześcijańskie, wypływające z silnej więzi z Bogiem oraz miłości między ludźmi. W utworach często porusza aktualne tematy społeczne. Nie wystrzega się także kwestii drażliwych, delikatnych i trudnych. Powieść “W pewien wrześniowy poranek” (One Tuesday Morning, 2007) jest historią o miłości, która ukazana została na kanwie niezwykle bolesnej dla Amerykanów tragedii, którą był zamach terrorystyczny na wieże World Trade Center. Kontynuacją tej książki jest “Cień wrześniowego poranka” (Beyond Tuesday Morning, 2008). Akcja powieści rozgrywa się trzy lata po tragedii. Jej skutki jednak nadal oddziałują na bohaterów.

Obecnie Kingsbury mieszka w Pacific Nortwest z mężem i 6 dzieci. Troje spośród nich zostało adoptowanych z Haiti.

Zobacz książki, których autorem jest Karen Kingsbury