TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg źródłem prawa

Prawo i określone normy postępowania odgrywają kluczową rolę w życiu społecznym. Jeśli uznamy Boga za źródło prawa moralnego, jakie powinny być konsekwencje tak przyjętego założenia?

Historia zbawienia ukazuje nam poszczególne etapy Bożego Objawienia, będącego podstawą prawa moralnego. Pierwszy z nich to etap prawa naturalnego, wymaga on od człowieka kierowania się naturalnym rozumem. Czy można z nim pogodzić relatywizm moralny? Jakie miejsce w naszym życiu powinno odgrywać tzw. prawo naturalne? Jak powinniśmy się odnosić do różnego rodzaju dyrektyw unijnych?

Kolejnym etapem jest Boże Prawo objawione Izraelowi. W jakiej mierze starotestamentalna moralność obowiązuje chrześcijan? Ostateczne Boże Objawienie dokonało się w Jezusie Chrystusie - jest ono źródłem moralności chrześcijańskiej. W praktyce jednak różne sposoby prowadzenia przez Boga, znane z historii zbawienia, trwają nadal i nakładają się na siebie. Nie są one wobec siebie sprzeczne, ale też nie są identyczne. W jaki sposób chrześcijanin powinien odnosić się do nich? Jaki jest oficjalny stosunek Kościoła katolickiego do koranicznego prawa islamu? Na te i wiele innych interesujących kwestii odpowiada znakomita książka teologa Domu Papieskiego - ojca profesora Wojciecha Giertycha OP.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Autor: Wojciech Giertych OP
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 316
EAN: 9788375950779
ISBN: 978-83-7595-077-9
ID: 445055

Zobacz również

Bóg źródłem prawa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...