TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Co wciąga twoje dziecko?

Ocena:
(4 opinii)

Od najmłodszych lat mamy kontakt z mediami. Zdarza się, wcale nie tak rzadko, że dziecko, zanim nauczy się mówić, już reaguje na ulubione programy telewizyjne, którymi z reguły są kreskówki. Rodzice czasami bez zastanowienia, a czasem z rozmysłem sadzają przed telewizorem kilkumiesięczne pociechy.

Gdy dziecko już nauczy się mówić, pisać, czytać, zostaje wciągnięte przez dżunglę Internetu i kolorowych czasopism. I tak wyrastają dorośli, którzy korzystają z mediów, ale nie zawsze zdają sobie sprawę, jaki mają one na nich wpływ. Jak formują ich intelektualnie i moralnie, w jaki sposób kształtują ich osobowość i myślenie o rzeczywistości.

Dzieci i młodzież chętnie posługują się wszelkimi nowinkami technologicznymi, w tym z zakresu środków masowego przekazu. Jak podają badania, młodzi ludzie spędzają przeciętnie 20 godzin w tygodniu przed ekranem telewizora lub komputera. Niektórzy nawet 40 i więcej. Do 18 roku życia młody widz obejrzy 8 tysięcy ekranowych morderstw i 100 tysięcy różnych aktów przemocy. Te dane już nie alarmują, one wręcz przerażają.

Jeżeli dołożymy do tego fakt, że rodzice często nie wiedzą, co oglądają ich dzieci, to uchronienie dzieci przed szkodliwym wpływem mediów wydaje się właściwie niemożliwe. Niemniej jednak nauczenie dzieci i młodzieży rozsądnego korzystania z mediów jest jednym z najważniejszych zadań wychowawczych w rodzinie i w szkole.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo polecam

Każdy rodzic, któremu nie jest obojętne na kogo wyrosnę jego dzieci powinien zapoznać się z tą tematyką, żeby świat był lepszy i bezpieczny.

autor opinii: GosiaG

Każdy rodzic powinien ją przeczytać

Świetna książka, napisana rzetelnie i fachowo. Treści zostały przekazane w zrozumiałej formie. Małgorzata Więczkowska daje rodzicom i wychowawcom wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o mediach i inteligentnym wykorzystaniu ich oraz o sposobach manipulacji informacjami przez nie.
Książkę polecam rodzicom, wychowawcom, nauczycielom religii i etyki, ponieważ wskaże ona drogę rozmów i sposobów zachęcania innego spędzania wolnego czasu niż z wykorzystaniem telewizji, Internetu, telefonu komórkowego, gier i prasy.

autor opinii: Monika Borowiec

Rewelacja

Bardzo rzetelnie napisana książka. Problematyka również istotna. Gratuluje autorce.

autor opinii: X/Y

Świetny poradnik

Świetna książka, napisana fachowo i rzetelnie. Treści przekazane w zrozumiałej dla czytelnika formie.
Gorąco polecam rodzicom najmniejszych dzieci! Doskonały poradnik dotyczący wychowania do mediów.

autor opinii: Beata Młot

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Małgorzata Więczkowska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375954104
ISBN: 978-83-7595-410-4
ID: 240061

Zobacz również

Co wciąga twoje dziecko?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...