TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu

Ocena:
(4 opinii)

Na każdej Mszy Świętej wyznajemy razem z wszystkimi uczestnikami Eucharystii: Wierzę w jednego Boga… Ale czy naprawdę wiemy, co mówimy? I czy wierzymy w to, co wyznajemy?

W tej książce, której inspiracją były rekolekcje głoszone przez ks. Michała Olszewskiego w Roku Wiary, autor zachęca nas, byśmy na nowo przemyśleli, w kogo i w co wierzymy. Byśmy nasze Credo przemodlili i na nowo z pewnością i mocą wyznali przed światem.

Ksiądz Michał sięga do swoich doświadczeń jako kapłana, egzorcysty i ewangelizatora, by pokazać, w jaki sposób wyznawane przez nas prawdy wiary działają w naszym życiu i w świecie, który nas otacza. Z pasją przeprowadza nas przez kolejne słowa Credo, wskazując, jak wielkie i istotne prawdy zawierają i jak moc tych słów może zmieniać rzeczywistość.

Osobiste, konkretne i poruszające przykłady, jakimi ilustruje refleksje na temat Credo, sprawiają, że podczas lektury możemy doświadczyć autentycznej miłości do tajemnic naszej wiary.

Zapragnijcie w sercu wielkiej wiary. Wiary, która góry przenosi, pozwala chodzić po wodzie, mieć głowę w chmurach – przy Panu, a nogi twardo na ziemi. Wiary, która jest niezachwiana i przemienia świat XXI wieku. Stańcie przed Panem i powiedzcie: „Tak, chcę wierzyć, zaradź memu niedowiarstwu. Chcę Ciebie szukać, bo Ciebie pragnę”. I wyjdź z tym do świata z odwagą, stań przed światem i powiedz: „Wierzę, wierzę, credo.

fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia profeto.pl, autorem książek: "Żyć w Duchu Świętym"; "Egzorcyzm. Posługa miłości"; "Bóg daje charyzmaty"; "Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie"; "Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać"; "Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem"; "Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku"; "Kerygmat". Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Miejsce czarów i zaklęćwskazuje Biblia

Książka dobra, szczególnie pozytywny jest pewien entuzjazm w szerzeniu wiary przez autora. Autor podaje wiele przykładów z życia codziennego - jak działa Bóg-Ojciec czy Duch Św., nie zamiata pod dywan zła, które widzi w Kościele w Polsce i na świecie.

Niemniej jednak razi to, że jednak w pewnym zakresie ksiądz powiela uprzedzenia w Kościele dotyczące wyszukiwania zakazanych książek czy przedmiotów, które są rzekomo nośnikami złych duchów. Pismo Święte wyraźnie wskazuje w wielu miejscach, że to Kościół może być siedliskiem złych duchów i wolałbym, aby księża skupiali się na walce z herezjami i złem w Kościele, a tymczasem zazwyczaj są oni bardzo pobłażliwi w stosunku do swoich kolegów po fachu, głoszących wiarę w "pozytywne myślenie", "zewnętrzne oznaki wewnętrznego uporządkowania", czy głoszących wyższość samochodu nad innymi środkami transportu itp.:

"6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść 4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1,6-9)


"Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów." (1 Kor 10,21)

"Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - ZNOSICIE TO SPOKOJNIE. " (2 Kor 11,4)

"Sieroctwo i wdowieństwo
w pełni spadną na ciebie,
pomimo wielu twoich CZARÓW
i mnóstwa twoich ZAKLĘĆ." (Iz 47,9n)

"I światło lampy
już w tobie nie rozbłyśnie.
I głosu oblubieńca i oblubienicy
już w tobie się nie usłyszy:
bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi,
bo twymi CZARAMI omamione zostały wszystkie narody." (Ap 18,23)

Widać więc, że Biblia wyraźnie wskazuje, że to Kościół jest źródłem CZARÓW i ZAKLĘĆ. Tymczasem duchowni - w tym autor "Wyznania wiary" wyszukuje zagrożeń gdzie indziej - np. w "Harrym Potterze", a przecież powieść jest zawsze tylko fikcją literacką. Ale rzeczywiście powieść jest "niebezpieczna" dla Kościoła, ponieważ demaskuje wiele fałszywych postaw ludzkich, które są również w kanonie zachowań wielu chrześcijan i duchownych (pogoń za pieniądzem, obsesja na punkcie własnego wyglądu, ocenianie drugiego człowieka na podstawie samochodu, którym jeździ).

"Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości." (2 Kor 11,13-14)

Powieść o Harrym jest więc niezwykle "groźna", bo demaskuje chrześcijański fałsz i przewrotność wielu duchownych oraz świeckich, a nie dlatego, że zawiera niebezpieczne dla młodzieży treści.

Wolałbym, aby księża zajmowali się tymi czarami dziejącymi się w rzeczywistości, a nie na kartach literatury. Czary dotyczące pozytywnego myślenia czy nienagannego wyglądu są bardzo niebezpieczne, bo ludzie wierzący w te herezje np. uważają ubogich za ludzi gorszego pokroju; ludzie wierzący w pozytywne myślenie uważają ludzi smutnych za gorszych albo przymykają oczy na zło, które dokonuje się wokół nich. A tymczasem Biblia nie zachęca pozytywnego myślenia o ludziach zło czyniących, ale do PIĘTNOWANIA tego typu zachowań:

"I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej PIĘTNUJĄC(!!!!!!!), nawracajcie [tamtych]!"(Ef 5,11)

"Jedynym koniecznym warunkiem triumfu zła jest to, żeby dobrzy ludzie nie robili nic." (Edmund Burke)

"Musimy nauczyć się, że akceptować biernie niesprawiedliwy system, to współdziałać z tym systemem, a więc stać się współtwórcą jego zła" (Martin Luther King Jr)

"W całej historii to bezczynność tych, którzy mogli działać,
obojętność tych, którzy powinni wiedzieć lepiej,
milczenie głosu sprawiedliwości wtedy, gdy miał on największe znaczenie,
były tym, co pozwalało złu triumfować." (Haile Selassie)


Ocena za książkę ks. Olszewskiego - dostateczna (3 gwiazdki), bo mimo wszystko książka pod względem merytorycznym jest poprawna, a także ciekawa.

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

Prawdy wiary

Dobrze się czyta, zawiera konkretne przykłady, wiele wyjasnia ,wartościowa, polecam

autor opinii: Teresa Kordowska

Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu

Jak wszystkie dotąd przeczytane przeze mnie książki ks Michała ,ta również jest godna polecenia czytelnikowi i to czytelnikowi w każdym wieku. Ks. Olszewski pisze w taki sposób iż czytając Jego słowa ma się wrażenie, że mówi On do Ciebie bezpośrednio. treści są bogate w Jego osobiste doświadczenia i świadectwa osób, z którymi On sam się spotkał.
Przeczytaj tą książkę a poznasz Credo w swoim życiu.

autor opinii: Ksia

wyznanie wiady, credo......

Wspaniałe rekolekcje objaśniające Credo. Polecam serdecznie.

autor opinii: Urszula Bogucka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788374827874
ISBN: 9788374827874
ID: 371293

Zobacz również

Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu
19.90 zł
17.76 zł
Oszczędzasz 2.14 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...