TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ogarnij się. Twoja droga do Damaszku

Ocena:
(18 opinii)

Szaweł z Tarsu uważał się za człowieka wierzącego. Wypełniał przykazania. Z gorliwością ścigał tych, którzy w jego przekonaniu zagrażali religii. A jednak był bardzo daleki od Boga. Żył w kłamstwie, zamknięty na prawdę.

Musiał doświadczyć spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem na drodze do Damaszku, którego konsekwencją był upadek i czasowa ślepota, aby rozpocząć wędrówkę ku prawdziwej bliskości z Bogiem.

Ksiądz Michał dostrzega w historii Szawła, który stał się później Pawłem, źródło inspiracji dla wielu współczesnych chrześcijan. Tak jak Szaweł są oni formalnie wierzący, ale nie mają prawdziwej relacji z Bogiem.

Tak jak on żyją w fałszywym świecie własnych przekonań. Tak jak on muszą doświadczyć upadku, aby móc rozpocząć swoją drogę ku żywemu Bogu.

W tej drodze potrzebują wsparcia różnych Ananiaszy, których Bóg postawi na ich drodze. I tak jak św. Paweł mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi Boga, obdarzonymi przezeń duchowymi darami ku głoszeniu światu zmartwychwstałego Jezusa.

W tej książce znajdziecie wskazówki, jak wyrwać się z duchowego marazmu, ogarnąć się i rozpocząć własną drogę do Damaszku. Dowiecie się, jak zapewnić sobie wsparcie na tej drodze, ale też jak ustrzec się pułapek, które na niej czyhają.

Autor sięga do wielu przykładów z własnego życia i posługi, używając przy tym lekkiego, potoczystego stylu. Sięgnijcie po jego książkę, a doświadczycie prawdziwej radości płynącej z życia z Jezusem jako naszym Panem i Zbawicielem.

Życzę wam tego, żebyście się poobijali, żebyście pospadali, byście poczuli te upadki, tak żeby was olśniła światłość z nieba i żebyście usłyszeli ten głos: „Ja jestem Jezus, który cię kocha”. A potem wezwie was jak Pawła: „Wstań i wejdź do miasta”. Podnieście się. Podnieście się z życiowego zaspania, marazmu, przytłoczenia i wejdźcie do miasta. Teraz, całymi sobą – sercem, głową i nogami. Wejdźcie do Damaszku.

Fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia profeto.pl, autorem książek: „Żyć w Duchu Świętym”; „Egzorcyzm. Posługa miłości”; „Bóg daje charyzmaty”; „Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie”; „Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać”; „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem”. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com). Jest redaktorem naczelnym strony profeto.pl.

Opinie naszych Klientów (18 opinii)Napisz swoją opinię

Ogarnij się!Twoja droga do Damaszku.

Książka nie tylko dla tych ktorzy rozpoczynaja swoja drogę z Jezusem, ale rowniez dla tych ktorzy podjęli tę drogę.Warto miec ja na stale w swojej biblioteczce i czesto wracac do tych tresci .Polcam naprawdę warto ja przeczytac. Jezyk ktorym posluguje się autor niesamowicie prosty trafiajacy do serca czytelnika.Czytajcie Olszewskiego Jego ksiazki to prawdzwe spotkanie z żywym Jezusem

autor opinii: Beata Górska-Markowicz

Od lektury tej książki rozpoczęło się nawrócenie mojego brata. On takźe przeżył swoją drogę do Damaszku a po przeczytaniu kolejnych pozycji ks. Olszewskiego, także swoją Pięćdziesiątnicę. Chwała Panu za takie dzieła!!

autor opinii: Małgosia

Spaść z osiołka, na którym się jedzie...

Książka ta zasługuje nie na ocenę "bdb", lecz na szóstkę. Jest strzałem w 10, jeśli chodzi o pokazanie pewnej rzeczywistości dotyczącej nawrócenia na drodze wiary. Sytuacje opisane w tej książce mogą przydarzyć się każdemu - komuś, kto nie uznaje Boga w swoim życiu, oraz komuś, kto żyje na "wyżynach duchowości". Polecam tę książkę jako lekturę obowiązkową. Ja sama zaczytuję się w książkach ks. Michała Olszewskiego, ponieważ Jego duchowość to w moim odczuciu duchowość kapłana oddanego Bogu na 100%. Książka ta uczy pokory...bo niejedna osoba może myśleć o sobie, że nie jest jej potrzebny żaden Ananiasz, że ona już osiągnęła szczyty wiary itd. Jednakże nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć planów Bożych wobec nas, czy np. jako ludzie z natury słabi nagle nie spadniemy z osiołka, na którym aktualnie jedziemy...a w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak pokornie pogodzić się z wolą Bożą.

autor opinii: Klaudia

ksiazki ks.Michala Olszewskiego

Nie ma raczej takiej ktorej nie posiadam ..

autor opinii: iwona

Polecam !!!

Jak każda książka księdza Olszewskiego jest godna polecenia. Ta skierowana jest szczególnie do młodych ludzi przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, dla których jest to ostatni i często narzucony przez rodziców obowiązek jako chrześcijanina. Krok po kroku ksiądz Olszewskiego prowadzi czytelnika drogą dochodzenia do wiary św. Pawła. Z kolei dla osób wierzących lektura tej książki pozwoli jeszcze bardziej zagłębić się w bogactwie doznań duchowych, jakie daje wspólnota Kościoła katolickiego.

autor opinii: Małgorzata Kantor

Rewelacja

Dla mnie ta książka jest mocno nieszablonowa. Przytaczając historię św. Pawła wywodzi bardzo realne, możliwe do osiągnięcia i czasem nawet zaskakujące porady, inspiracje. Szybko się czyta, w sumie ma mało stron, ale treść porywa, zastanawia i uderza z mocą. To jedna z tych potrzebnych pozycji, które dają kopa i umacniają w wierze. ks. Olszewski pisze w taki sposób, że ma się wrażenie realnego dialogu z nim samym. Więcej takich książek.

autor opinii: Małgorzata

obowiązkowa

obowiązkowo do przeczytania dla każdego oraz koniecznie dla osób duchownych

autor opinii: Beata

Polecam

Pozycja książkowa napisana w bardzo przystępnym języku
Dużo ciekawych treści i refleksji. Polecam serdecznie.

autor opinii: Paweł Marek

ogarnij się

Świetnie napisana książka, ksiądz, autor młody duchem pisze otwarcie na temat naszych słabości i wiary "na niby" Napisana przyswajalnym językiem dla młodych ale także osob w starszym wieku i te wplatane humorystyczne zwroty Polecam

Cudowna książka

Tę książkę polecam każdej osobie która pragnie być bliżej Boga.
Czasami nie wiemy jak tego dokonać, od czego zacząć?
Książka ta poprowadzi czytelnika do bliskości z Bogiem, czyta się ją jednym tchem. Książkę tę trzeba mieć i czytać wiele razy jest porostu fantastyczna.

autor opinii: Teresa Florczak

prywatna

Książka bardzo dobra,zmusza do refleksji nad swoją drogą do Boga.

autor opinii: Barbara Kowol

BARDZO DOBRA

Pozytywny SZOK. Ta książka pozwoliła mi na przybliżenie się w pierwszej chwili do siebie, na przeanalizowanie swojej życiowej drogi, a później ujrzenie Boga w każdej , złej i dobrej chwili mojego życia. Zrozumiałam, jak wielkim miłosierdziem jestem obdarzana każdego dnia i nic w moim pielgrzymowaniu po tej ziemi nie było i nie będzie straszne, jeżeli poddam się woli Bożej, bo właśnie ON wie co dla mnie jest najlepsze i przygotował dla mnie wszystko co jest najlepsze dla mnie. Chwała Panu

autor opinii: halina Sakowska

Damaszek

Książka ,która po przeczytaniu prowokuje do prawdziwego "ogarnięcia się" i wyruszenie w drogę do "swojego Damaszku"

autor opinii: Maria

Super książka! Napisana prosto a dobitnie ,przeczytałam ją w jeden wieczór

autor opinii: Elżbieta Czerepak

5+

Bardzo dobra książka polecam

autor opinii: jadwiga kłujszo

Ogarnij się

Nigdy nie oceniam książki , mogę powiedzieć ,że bardzo podoba mi się forma przedstawiania broblemu i jego wyjaśnianie. Można wiele zobaczyć poprzez treść i zagadnienia, które otworzyły mi szerzej okno do siebie samej. Warto ją mieć i wracać do niej od czasu do czasu aby przypomnieć sobie drogę tą właściwą do serca swego i innych. Nie wiem czy to wystarczy, przepraszam jeśli to zamało.

autor opinii: jadwiga jankowska

Książka godna polecenia, jak zawsze tego Autora. Bezpośrednio, konkretnie i do serca.

Gorąco polecam

Gorąco polecam, przeczytałam jednym tchem. Jeśli ktoś potrzebuje wyciszenia, spokoju wewnętrznego, ukojenia roztrzęsionego serca, to jest to. Przesyłka 1 dzień. Dziękuję.

autor opinii: Beata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374827201
ISBN: 978-83-7482-720-1
ID: 336785

Zobacz również

Ogarnij się. Twoja droga do Damaszku
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...