TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cztery kroki do Miłości

Ocena:
(211 opinii)

Książka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem - używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich.

Książka akcentuje potrzebę przyjaźni - miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach - Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym - lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem.

Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą - księży, katechetów i animatorów.

Bardzo łatwo i lekko się czyta, w prostych słowach ujmuje Ksiądz to co najważniejsze. Daje do myślenia, bo nie można przejść obojętnie, ominąć tak bezpośrednio do mnie postawionych pytań.

Drugi rozdział książki rewelacyjny! Z pewnością wykorzystam metodę "pięciu palców" do analizy tekstu biblijnego.

Początek może szokować i sugerować obojętność, ale tylko do czasu kiedy pojawia się słowo MIŁOŚĆ. Bez niej wszystkie starania tracą sens.

Język trafiony, czasami się czyta z uśmiechem, czasami się poważnieje i zastanawia nad sobą.


Wypowiedzi internetowych czytelników książki


Opinie naszych Klientów (211 opinii)Napisz swoją opinię

4 KROKI DO MIŁOŚCI

Bardzo fajna ksiazka daje duzo do przemyslenia czym jest milość? Ta prawdziwa ? Polecam po jej przeczytaniu mam niedosyt. Przyjemnie i szybko sie ja czyta.

autor opinii: IRENA

opinia

przeczytałam. Wg mnie forma w jakiej jest napisana przeznaczona jest dla młodych ludzi. Interesujace aczkolwiek bez rewelacji.

Super

Bardzo lekko napisana z bardzo głeboką treścią.

autor opinii: Andrzej Siankowski

Super

Świetna pozycja, nie patrzyłem w taki sposób na poznanie Boga naszego Ojca, jestem zadowolony i cieszę się, że takie pozycje zaczęły się ukazywać, dziękuję i pozdrawiam, życzę wielu łask od Pana Boga i dużo mocy Bożej.

autor opinii: Grzegorz Serafin

Rewelacja dla KAŻDEGO !

Polecam! Znakomite przedstawienie "podstaw/metod" zbliżenia się do Boga - w sposób "świeży", lekki do "przyswojenia" i bardzo treściwy. Książeczka ta może być np. świetnym prezentem książkowym - zwłaszcza dla młodzieży, ale i nie tylko...

autor opinii: Marek

Cenna pozycja

Serdecznie polecam; krótkie a pełne treści, niezwykle cenne podprowadzenie do osobistej relacji z Bogiem

autor opinii: Barbara Wołosiewicz

wspaniała książka w krótkiej formie, ale bogatej treści. Dziękuje serdecznie za udostępnienie. Sama z niej skorzystałam i polecam innym.

Rachunek

Suuuuper! Jasniej juz nie mozna! Przejzyscie, krotko i zrozumiale. Mysle ze kazdy kto sie boi spowiedzi I kontaktu z Bogiem teraz zmieni zdanie.Najlepsza pomoc dla dzieci I doroslych.
Ula Onyszko
Z Bogiem I pozdrawiam

autor opinii: Teresa Onyszko

Jak osobiście i prawdziwie spotkać Boga i szczerze Go pokochać? Po co i jak modlić się i czytać Pismo Święte. Jasno, krótko i na temat. Krótka opowieść porządkująca bez zbędnych zawiłości podstawowe wartości w życiu każdego z nas. Dobry materiał dla poszukujących i nawróconych, inspiracja dla katechetów, wychowawców, rodziców i apostołów Miłości - czyli dla każdego.

autor opinii: Iwona Korohoda

Pozytywna

Bardzo interesująca a zarazem innowacyjna.

autor opinii: Andrzej Żabnicki

4 kroki

Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem.Moim zdaniem bardzo ciekawa pozycja.

autor opinii: Żabnicki

dla młodzieży

Książeczka napisana krótko, treściwie, w języku, który jest zrozumiały dla młodych i dotyczy wiecznie aktualnych tematów. POLECAM!

autor opinii: Ewa Stawińska

Książki ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego

Książki ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, jego kazania, materiały dla bierzmowanych i wiele innych pozycji są bardzo ciekawe. Są oryginalne, niepowtarzalne, czasem zaskakujące, ale jednocześnie odkrywcze. Wiele razy mnie inspirowały w działaniu i w przygotowywaniu rożnych wystąpień. Są pisane prostym, zrozumiałym językiem.
Szczęść Boże
ks. Wiesław Gutowski

autor opinii: ks. Wiesław Gutowski

Proste, ale skuteczne!

Książeczka ukazuje w prosty ale skuteczny sposób jak zakochać się w Bogu na podstawie doświadczenia ludzkiej miłości. Polecam, warte przeczytania i dzielenia się z innymi :)

autor opinii: Mariusz Kiełbasa

Zakochać się w Bogu

Książka w bardzo prosty i obrazowy sposób przybliża to co jest istotą wiary: relacja miłości do Tego, który sam jest Miłością. Polecam wszystkim.

autor opinii: ks. Rafał

Warto

Bardzo przystępnie napisana i zachęcająca do tego aby się nie bać wejść w osobistą relację z Jezusem, przyjąć go do siebie a nie traktować jako odległą istotę :)
Bóg zapłać

autor opinii: Katarzyna Szpyt

Polecam nie tylko nastolatkom

Właśnie jestem świeżo po lekturze tej mądrej i uroczej książeczki. Myślę, że porównanie relacji "damsko-męskiej" z relacją człowieka do Boga było świetnym i skutecznym zabiegiem. Uruchamia wyobraźnię, nie tylko młodych ludzi (ja się do nich zaliczam już tylko dzięki młodości mego ducha). Ksiądz Zbigniew pięknie opisuje specyfikę procesu rozwoju miłości między dwojgiem ludzi, ale jeszcze piękniej odnosi to do miłości między Bogiem i człowiekiem. Na kolejnych stronach odkrywa się obraz kapłana bezgranicznie zakochanego w Panu Bogu, umiejętnie i przekonująco dzielącego się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie z czytelnikiem. Nie ma tu żadnego moralizatorstwa, jedynie głęboka zachęta: Ty też tak możesz! Nie bądź jak ta głupia Kunegunda, ślepa i głucha na miłość!
Na koniec przyznać się muszę, że nie przeczytałam tej książeczki, lecz, wykorzystując czas podróży samochodem, wysłuchałam audiobooka. Dzięki temu miałam dodatkowy bonus słuchając pięknej, poprawnej polszczyzny (która jest coraz bardziej deficytowym towarem) oraz miłego dla ucha tembru głosu ks. Zbigniewa. Dziękujemy i prosimy o więcej!

autor opinii: Ewa Suchecka

Dla mnie ta książka jest bardzo pomocna w ożywieniu kontaktu ze Słowem Bożym. Od lat staram się rozważać teksty liturgii z dnia i trochę wkradła się w ten zwyczaj rutyna. Gdy przeczytałam "Cztery kroki" w wersji elektronicznej , to od razu pomyślałam, że Bóg odpowiedział na moją prośbę:"Zrób coś, żebym Cię chętniej słuchała, żebym się Tobą nie nudziła". Natychmiast zaczęłam stosować metodę pięciu palców i nareszcie biorąc do ręki Pismo Święte jestem zainteresowana i odczuwam radość, bo w każdym fragmencie mogę odnaleźć prawdę o Bożej miłości ku mnie. Jeszcze w ten sam dzień zamówiłam kilka książek w formie drukowanej, bym mogła osobiście wracać do tekstu, ale też, by podzielić się nim z moimi znajomymi. Serdecznie dziękuję Księdzu Zbigniewowi za to, że pozwala, żeby Pan przez niego działał.

autor opinii: Joanna Rybak

Moje przeżycie...

Przeczytałam "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?"

Czytałam szybko z zapartym tchem, czując podczas tego czytania bliskość Boga. Podczas tego czytania przez cały czas towarzyszyła mi myśl,aby jak najszybciej przekazać te treści młodym ludziom, dotrzeć do jak największej liczby osób. Także do moich bliskich, dorosłych dzieci, dużych i małych moich wnuków.
Dziękuję Księdzu za super książkę.
Serdecznie pozdrawiam, Z Panem Bogiem.
Halina Pęta

autor opinii: Halina Pięta

Drogowskaz

Potrzebuję bliskości Boga, potrzebuję Jego usłyszeć w swym sercu. Myślę, że książka jest dobrym drogowskazem.

Dziękuję za nią

autor opinii: Urszula Tobolska

Ciekawe ujęcie. Dołączyłem książeczkę do prezentów gwiazdkowych synowi.
Szczęść Boże.
Andrzej

autor opinii: Andrzej

Natchnienie

Tak, dziękuję za tą książkę, jest natchniona. Po przeczytaniu jej zapragnęłam podzielić się jej zawartością z moimi znajomymi, wnukami i dziećmi. Zamówiłam 10 egzemplarzy, Bardzo , bym chciała aby jej czytelnicy nie tylko przybliżyli się do Pana Boga, ale nauczyli się właściwie szukać przyjaciół i partnerów na całe życie. Te dwie różna dziewczyny żyją w tym samym czasie a tak różnie się zachowują. Ich wybór czy poddanie się chwili zaważy na dalszym życiu. Tak trudno powiedzieć, że dziś aby dokonać dobrego wyboru trzeba również wymagać od siebie. Na poznanie potrzeba czasu, same deklaracje to za mało. Jedno uniesienie nie wystarczy aby kochać, o każdą miłość trzeba dbać, pielęgnować. Na próby zmiany nigdy nie jest za późno, choć błędy bolą i kosztują. Dlatego polecam tą książeczkę i dalsze czytanie Pisma Świętego, tak dla siebie. Maria

autor opinii: m.kurczewska@interia.pl

Super Książka

Szczęść Boże
Od kilku lat mam sposobność w naszej Parafii spotykać się z młodzieżą w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania jako animator. Przez te lata, starałem się przez swoje świadectwo, "zarazić" młodzież miłością do Boga. Muszę przyznać, że często z mizernym skutkiem. Bardzo rzadka trafiały się grupy, które udawało mi się otworzyć na szczerą dyskusję.
Szukając materiałów trafiłem na książkę "cztery kroki do miłości". Zamówiłem wersję w druku i e-book, jak również otrzymałem wersję elektroniczną w PDF. Całkiem niedawno miałem pierwsze w tym sezonie spotkanie z młodzieżą. Przygotowałem się do pierwszego spotkania korzystając z konspektu. I "BINGO", wszystko zadziałało doskonale. Numer ze zmyłką jest doskonały. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą dotrzeć do młodzieży z przesłaniem Miłości do Jezusa Chrystusa.

autor opinii: Eugeniusz Marciniak

Pięć palców

Takiej lektury potrzebowałam. Przeczytałam ją jednym tchem i bardzo dziękuję, że miałam taką możliwość. Najbardziej poruszyła mnie instrukcja pięciu palców (obowiązki wobec Pisma Świętego). Postaram się korzystać z tej instrukcji podczas czytania Słowa Bożego.
Bóg zapłać Księdzu Maciejewskiemu

autor opinii: Małgorzata Wielki

Piękna książka

Książka bardzo piękna i pouczająca warto przeczytać bo daje do myślenia i poucza co zrobić żeby zbliżyć się do Boga. W dzisiejszych czasach nie pamiętamy o tym co najważniejsze skupiamy się na błachostkach a zapominamy o Bogu i nie mamy czasu dla niego a przecież On jest najważniejszy. Bóg nam dał życie wybacza nam grzechy a my zapominamy go kochać. Czytamy gazety różne książki a nie czytamy Pisma Świętego.

autor opinii: Magdalena Zamiatowska

Refleksja nad sobą

Ta książka pozwala spojrzeć inaczej na relacje z Bogiem niż to, czego standardowego katolika cechuje, czyli ,,odklepanie "modlitwy. Pozwoliła docenić to, jak wielką wiarę ma mój ośmioletni syn. Musiał zostać sam w szpitalu, bo ja wracałam do jego brata i siostry, a on mi powiedział,, Ja nie będę sam, bo mówiłaś ,że Pan Bóg jet wszędzie i On będzie ze mną". Ta książka uczy jak być z Bogiem naprawdę i czerpać z tej obecności siłę. Dziękuję za możliwość jej przeczytania, choć z ręką na sercu się przyznaję, że czytania Biblii wg wskazówek nie robię regularnie, obiecuję poprawę.

autor opinii: Anna Stojecka

Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać tę książkę. Jest krótka i bardzo pomocna. Autor używa prostych przykładów, a to zdecydowanie pomaga w zrozumieniu istoty i sensu modlitwy.

autor opinii: Artur

4 kroki do miłości

To fantastyczna, krótka i przejrzysta lekcja TRUUUUDNEJ modlitwy.

autor opinii: Anna Kiczyńska

Cztery kroki do miłosci. jak uslyszec i poznać boga

bardzo dobra

autor opinii: Ewa Borowik

zdecydowanie polecam

Przeczytałam kilka publikacji ks. Maciejewskiego. Szkoda, że nie natrafiłam na nie kilka lat temu, w czasie, gdy żyłam daleko od Boga. Przypuszczam, że wyjaśniłyby mi wiele rzeczy.
"Cztery kroki... " to książeczka adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, ale również tych, które poszukują Boga, które kompletnie nie rozumieją, o co chodzi w naszej wierze, w relacji z Bogiem. W niezwykle prosty, obrazowy sposób uczy, jak taką relację miłości i zaufania budować.

autor opinii: Maria Ciemny

Opinia

W Książce podoba mi się zwrócenie uwagi na Bozą Miłość do nas i na głos Pisma Św. Zawarte w niej treści są dobrą wskazówką jak powinniśmy słuchać i kochać Boga i naszych bliźnich.
Szczęść Bożę

autor opinii: Sławomir Dembowski

Szczęść Boże. Przeczytałam połowę książki w wersji elektronicznej. Na pewno dokończe. Jest super. Daje wiele do zastanowienia nad relacja z panem Bogiem. Czytałam do później nocy. A w ciągu dnia mimo wielu obowiązków myślami wracam do treści książki. Dziękuję i pozdrawiam .Dorota.

Zdecydowanie polecam wszystkim

Napisane prostym i pięknym polskim językiem. Bez - spotykanego często - księżowskiego moralizatorstwa, czy słownej ekwilibrystyki. Czyta się raz, potem drugi i z przyjemnością. Treść przybliża w znakomity sposób pojęcie miłości i MIŁOŚCI. Warto promować i zainteresować jak największą ilość czytelników. Szczególnie młodzież. Może kochane Pandy Szustaka na Fb pomogą w promocji, bo to bardzo otwarte umysły i b.sympatyczne postacie.
Bardzo dziękuję za tę książkę i serdecznie pozdrawiam.
Szczęść Boże

autor opinii: Jan Zych

moja opinia

Książka mądra, może troche zbyt oczywista

autor opinii: Ewa Borejszo

Boża miłość

Dziękuję Księdzu za cenne refleksje nad najistotniejszą kwestią jaką jest MIŁOŚĆ.Chcąc zjednoczyć się z Bogiem konieczne są cztery etapy.
Pewnego razu usłyszałam, następnie chodziłam za Bogiem - Jego Słowom urzeczona, spotykając Go nade wszystko w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Zakonnice kończą to duchowym ślubem z Panem,znakiem jest obrączka, my ustawicznym trwaniem w miłości - "która jest spójnią doskonałości"(Kol 3,14). Miłość jako królowa wszystkich cnót tylko pozostanie- NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ. Po tej lekturze postanowiłam w większej mierze SŁUCHAĆ PANA, by móc lepiej Go poznać, utrwalić Jego Słowo - zinterioryzować w sobie i trwać na modlitwie milczenia, upraszając Wspomożenia Matki Najświętszej Maryi."Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść" (Jr 20,7)

autor opinii: Dorota Chalupa

Super

Na podstawie tej książki powiedziałem kazanie w swoim kościele. Ktoś mówi - całe niemal kazanie powtórzyłam swojej córce przez telefon. Inni też odnieśli się bardzo pozytywnie do przekazanej treści. dzięki za wspaniałe myśli. to Duch Św. tak zadziałał.

autor opinii: Ks.Tadeusz Turyk

nareszcie zrozumiałam

Książkę „Cztery kroki do miłości „ pierwszy raz przeczytałam wczoraj (na pewno nie ostatni). Usłyszałam o niej w Radiu Niepokalanów . Bardzo mi się podobała. Dzięki niej nauczyłam się czytać Pismo Święte, które zaczynałam czytać już kilka razy. Próbowałam nawet opracować swój własny sposób.
Dzięki tej książce będzie to proste. Teraz zbuduję więź z Bogiem, a o to w życiu człowieka chodzi.
Bardzo żałuję, że takiej wiedzy nie zdobyłam ( w odpowiednim czasie) na lekcji religii.
Dzięki za wszystko.

autor opinii: OlaB.

pozytywna

jestem pod wielkim wrażeniem, jestem katechistą,więc materiały związane z tym jak przybliżać się do Boga i jak Go odnajdywać są dla mnie czymś wielkim.

autor opinii: Sławomir/Andrzej Król

Pozytywna

Bardzo dziekuje za te ksiazke.Przeczytalam ja jednym tchem.Uwazam ze jest to pozycja ktora wszyscy powinni przeczytac,przemyslec i podjac konkretne dzialania.Zaraz powiedzialam mojej przyjaciólce o podobnyn podejsciu do wiary .Zainteresowala sie ta ksiazka w jednej chwili i ja za jej posrednictwem zamówilam ksiazki dla moich bliskich ktorym sprawy Boze leza mi na sercu .Wierze ze jak ksiazka dotrze do ich rak to rowniez dotrze do ich serc z pomoca Boza i za posrednictwem ksiedza inicjatywy.Serdeczne Bog zaplac.Pozdrawiam Ula

autor opinii: Urszula Sowa-madeja

Na milosc nie jest nigdy za pozno

Ksiazka, jako podrecznik dozuje wejscie w milosc. Od tej troche dziecinnej, gdzie moje "JA " stawiane jest na pierwszym miejscu przynamniej u jednej ze stron, przechodzi do coraz to pojrzalszej postawy milosci. Przyklady bardzo dobrze oddaja sens tych zachowan. Przede wszystkim wskazuja nie tylko na to, co widoczne golym okiem, ale na to co ukryte, czego druga strona nie jest w stanie zauwazyc, a co moze w pozniejszym zyciu miec wielki wplyw na obopolne relacje. Rownolegle do tego co ziemskie towarzyszy nam Bog, ktory daje nam Milosc i tylko czeka,by Go z miloscia przyjac. Ksiazka pokazuje,ze te same postawy,ktore mamy w stosunku do ludzi, mamy tez do Boga. Jest tylko jedna roznica. Czlowiek nie odgadnie jakimi zamiarami kieruje sie ta/ten najmilsza/najmilszy, ale z Bogiem tak sie nie da. Ksiazeczka podaje konkretne zachowania jak mozna uslyszec, poznac i dotknac Boga.
Jest napisana przejrzystym czytelnym jezykiem .

autor opinii: Maria Cychnerski

Polecam

Bardzo ciekawa i wartościowa, przede wszystkim niebanalna.Zarówno dla tych którzy Boga poszukują jak i dla tych którzy go poznali. Przeczytałam z wielką przyjemnością, znalazłam wiele cennych wskazówek, serdecznie polecam ! :)

autor opinii: Aleksandra S

cztery kroki do miłości

Książeczkę kupiłam zachęcona fragmentem, który przeczytałam w księgarni wysyłkowej. Wciągnęła mnie mocno i przeczytałam ją jednego dnia. Książeczka w sposób dosadny ukazała jak nie powinna wyglądać moja modlitwa i wyjaśniła jak czytać Słowo Boże. Zachęcam do lektury.

autor opinii: Krystyna

Dla szukajacych nowych sposobow poznania Boga...

Polecam.Bardzo przystepnie i ciekawie napisana ksiazka.Na pewno warta niejednego przeczytania... .Szczesc Boze!

autor opinii: Leonhard Zimon

"Cztery kroki do Miłości"

Książka napisana niezwykle prostym i zrozumiałym językiem. Ta prostota (nie infantylność) wręcz urzeka. Przeczytałam już ją kilka może kilkanaście razy, znam ją prawie na pamięć i nadal mam przyjemność z czytania jej. Zmusza mnie do refleksyjnego myślenia, odwraca uwagę od chaosu rzeczywistości i zmienia hierarchię moich wartości. Takie wielkie słowa z powodu takiej małej książeczki. Dziwne, prawda. Ale prawdziwe.Pozdrawiam.

autor opinii: Agata Mróz

Książka, mimo że króciutka, posiada bogate i wartościowe przesłanie. Łatwy język, którym posługuje się autor pomaga w zrozumieniu jej idei i zachęca do głębszych przemyśleń. Polecam!

autor opinii: Bożena Kukiełka

zaproszenie

Słowo ciekawa, czy interesująca nie oddaje w pełni charakteru tej niewielkich rozmiarów książeczki. Można powiedzieć, że jest ona zaproszeniem Ciebie i mnie na ... randkę z Panem Bogiem.

autor opinii: Emilia B.

książka bardzo mądra

Pisze o rozsądku, jak rozeznać czy to miłość czy nie miłość.... rozpoznać po czynach miłość. W tym świecie dużo herezji jest głoszonych na temat miłości. Gdybym tą książeczkę miała wcześniej, pewnie bym szybko odpowiedziała na wezwanie miłości w moim życiu.... Książeczka godna polecenia :)

autor opinii: Magda

Drogowskaz.

Książka, pomimo niewielkiej objętości, posiada bogate i wartościowe przesłanie. Obrazowy język, którym posługuje się autor ułatwia zrozumienie jej idei i zachęca do powracania do niej.
Polecam!

autor opinii: Justyna Porwoł

Cztery kroki w obłoki

Krótkie, głebokie, treściwe z serca do serca. Po prostu Super!

autor opinii: s. Anna Siwek

bardzo dobra

Miła, przystępna, komunikatywna, uwielbiam porównania, więc mi się podobała. Krótka!!!

autor opinii: Barbara Wielicka

nocka

27 lat temu nawet nie śniło mi się że wolne chwile na nocnych dyżurach spędzę z różańcem lub czytając księdza lekturę , koleżanka skomentowała to tak ,, wiem, że Kubalka ma spokój na zmianie bo tu siedzi i się modli" to wystarczy, z Bogiem - Małgorzata

autor opinii: Małgorzata Kubala

opinia

Nie do końca zgadzam się z tym , że Pismo Św. można czytać wybiórczo, czy tam , gdzie się je akurat otworzy. Kiedyś tak właśnie czytałam i z perspektywy oceniam , że nie do końca było to właściwe. Pismo Św. - moim zdaniem - powinno czytać się po kolei - rozdział za rozdziałem . Tak wygląda moje czytanie Słowa Bożego obecnie i widzę , że kiedyś gdy czytałam wybiórczo - nie rozumiałam co Bóg do mnie mówi. Tak jakbym słyszała jakieś ważne rzeczy , potem inne ważne rzeczy- trudno było mi je skleić . Biblia jest całością - i trzeba ją przeczytać w całości i jak należy .
Co do relacji z Bogiem - to oczywiście nie może jej być bez poznania Boga - bez słuchania tego , co do nas mówi( bez lektury Jego Słowa) . Szkoda tylko , że właśnie tak mało ludzi chce , aby Jezus dotknął ich serca . Mam nieraz wrażenie , że boją się tego ,bo to będzie oznaczać , że ich życie wywróci się do góry nogami .że przemienią się , że przestaną być fejs-bukowymi przyjaciółmi , że wszystko będą inaczej postrzegać j. Nie chcą słuchać , bo nie wiedzą , jak smakuje prawdziwa przyjaźń z Bogiem i że On daje wszystko to , co w życiu najlepsze..
Dobrze , że ta książka powstała - może przyczyni się do tego , że ktoś zrozumie , że Bóg nie jest odległą istotą - ale pragnie miłości człowieka. I , że szalecie z miłości do mnie i Ciebie i chce abyśmy też oszaleli z miłości do Niego.Mam nadzieję , że książka poruszy wiele serc.

autor opinii: Kasia Mizioek

Warto przeczytać

Książkę "Cztery kroki do miłości" przeczytałam jednym tchem, no z dwiema przerwami zalecanymi albo raczej nakazanymi przez autora. Mam nadzieję, że moi młodzi bliscy i dalsi krewni, których dusze przymierają głodem bez
strawy duchowej, również przyjmą te treści do swoich serc.

autor opinii: Emilia Kryk-Matthes

:-)

książka po prostu strzał w dziesiątkę, nie mogłam trafić na lepszą, fenomen.

autor opinii: Karolina Rumian

Żywe i skuteczne jest słowo Boże i głębiej przenika niż miecz obosieczny (Psalm 149)

Sięgając po tę książkę, która kosztuje czasem mniej, niż porcja lodów, masz szansę spotkać żywego, kochającego Jezusa, zakochać się w Nim po uszy i zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. Przestaniesz być niewolnikiem, a staniesz się wolny (np od czyjej opinii, od lęku, że coś nie tak zrobiłeś czy powiedziałeś).
Kiedyś przed moim domem zaparkował samochód i wysiadła z niego uśmiechnięta, szczęśliwa dziewczyna. A na jej samochodzie był umieszczony napis: "Jezus żyje!!!". Jeżeli będziesz wierny wskazówkom podanym w tej niepozornej małej książeczce, którą może chcesz ominąć, masz szansę tak samo zachwycić się Bogiem.
Życzę ci tego.

autor opinii: Maria Sadowska

Moim zdaniem

Przeczytałam tu szereg bardzo trafnych i zasłużenie pochlebnych opinii o tej niepozornej książeczce. Wrzucę do nich swój kamyczek, który zwróci uwagę na autora, jako pisarza. Nie, żebym jakoś szczególnie się na tym znała, ale od razu nasunęło mi się kilka spostrzeżeń.
Gdy rozpoczęłam lekturę, natychmiast poczułam, że to wciąga, porywa, powoduje, że chce się wiedzieć, co wyniknie z tej historii, bo tu Ania i jej rozterki, a gdzie dotykanie Boga? Nie wiem-świadomie czy nie,na początku autor serwuje czytelnikowi zachęcającą obietnicę, że nie będzie nudzić. I co się okazuje? Dotrzymuje słowa. Rzeczywiście nie nudzi, a nawet podsyca zainteresowanie zadając szereg dowcipnych i bardzo trafnych pytań, przetyka tekst zabawnymi dygresyjkami. Ujmujące jest to, że ciągle zwraca się bezpośrednio do mnie, do Ciebie, dzięki czemu tworzy się niepowtarzalna więź między autorem i czytelnikiem, który czuje, że jest istotnym elementem tej historii, czuje się ważny i zrozumiany miedzy innymi dzięki ciekawym odniesieniom do zwykłego człowieka i jego prawdziwego życia. Owszem, autor wskazuje drogę, ale nie moralizuje i nie naciska, wreszcie daje wybór. Dzięki takim zabiegom łatwiej skłania do refleksji i przemyśleń. Choć wyraźnie widać zaangażowanie piszącego, jego oddanie i miłość do Boga, to nie ma w tym nadęcia i fanfaronady, czuje się prostotę przekazu. Tekst trafia do każdego, bez względu na wiek. Tym łatwiej czytelnik przyjmuje przekazywaną treść, a w efekcie ma szansę zweryfikować swoją postawę wobec Boga, drugiego człowieka i miłości. Po lekturze dostrzegam niewątpliwe zacięcie literackie księdza Zbigniewa, łatwość kontaktu z czytelnikiem i poruszania serc. Dziękuję księdzu za tę książkę.

autor opinii: Anna

Jestem pod wrażeniem

Książka daje niesamowitą motywację do czytania
Biblii i poznawania Boga, ale również można wiele dowiedzieć się o
sobie. Polecam

autor opinii: Lidia

Polecam i zapraszam do lektury.

Polecam , bardzo dobra i ciekawa książka. Dzięki tej książce ponownie odkryłam wartości podstawowe i oczywiste .
Wskazówki w niej zawarte są drogowskazami do poznania Biblii i osobistego spotkania Boga.

autor opinii: Marzena Szojda

CUDOWNA KSIĄŻKA

Serdecznie dziękuję za książkę - jest cudowna - będę prosić
Boga, aby mnie też nauczył tak mówić o Nim innym ludziom.
Chciałbym, aby ta książka dotarła do jak największej grupy
odbiorców. Myślę, że byłaby to bardzo dobra lektura na lekcjach
religlIi.

autor opinii: Teresa Florczak

książeczka jest doba i w prosty obrazowy sposób pokazuje jak modlić się metoda Lectio divinaa choc w praktyce nie jest to takie proste ale gdy przeczytałem zadany przez księdza 15 rozdział ewangelii Jana to odnalazłem w nim siebie moje życie i usłyszałem o sobie prawdę która jest tak oczywista gdyby nie Jezus krzew winny to ja latorosl dawno bym spłonął. Jezu kocham Cię bardzo.Chwała Panu!!!

autor opinii: Artur bartuzi

Miłość

Książka zawiera podstawowe informacje w jaki sposób budować uczucie miłości w oparciu o modlitwę. Podany jest sposób rozumienia Śłowa Bożego, są to proste kroki jakimi możemy osiągnąć ten cel.Polecam szczerze, dobrze się czyta i wynosi z tego same korzyści.

autor opinii: Teresa Ciepielowska

bardzo potrzebna pozycja

Przyznam, że okres świąteczny nieco utrudnił mi przeczytanie książki do końca, jednak jak muszę przyznać, że zrobiła ona na mnie duże wrażenie. W niektórych fragmentach miałem odczucie, że jest to nieco zakamuflowany sposób nauki medytacji chrześcijańskiej. Pozycja bardzo potrzebna, szczególnie w obecnych czasach.

autor opinii: Mariusz Łucki

super

Bardzo fajnie się ją czyta nawet nie wiedziałam kiedy ją przeczytałam, jest bardzo zrozumiała dzięki trafionym przykładom z życia wziętym każdy człowiek powinien ją zrozumieć, mobilizuje do działania, dzięki niej zaczęłam czytać codziennie pismo święte i nie wiedziałam ze można je zrozumieć takim prostym sposobem, że mozna rozmawiać z Bogiem, w każdej chwili i w każdym czynie myśleć co zrobiłby albo czego chciałby od nas Bóg. Dzięki tej książce Wystarcza tylko chęci aby zacząć żyć z Bogiem

autor opinii: Marlena Reszka

Jak dla mnie książka napisana prostym językiem. Dlatego łatwo i szybko się ją czyta. Książka dla każdego. Polecam wszystkim katolikom. Szczególnie tzw. "wierzącym ale nie praktykującym". Książka dla osób, które mają już dość tkwić w stagnacji i chcą lepiej poznać Boga. Z książki w prostych słowach można się dowiedzieć czego tak naprawdę Pan Jezus oczekuje od każdego z nas i co my możemy a w zasadzie powinniśmy robić aby poznać i pokochać Pana Jezusa.

autor opinii: Paweł Krawczyk

do mnie trafila

Witam! Przypadkiem natrafilem na ksiazeczke 'Cztery kroki...' Jestem zadowolony, polecam ja wszystkim. Na pewno warto przeczytac.

autor opinii: Przemek G

4 Kroki do...

Trafiająca do wyobraźni, napisana bardzo obrazowym językiem.
Tylko taki styl może dobrze trafiać do współczesnych chrześcijan, zwłaszcza tych "nominalnych"..
Pozdrawiam

cztery kroki i jeszcze wiecej..

Szcześć Boże. E-book przeczytałem i szybko kupiłem książkę którą podarowałem 13-to letniemu synowi. Już się nie mogę doczekać jego opinii. To wspaniały, współczesny katechizm. Można a nawet należy czytac tę książkę zawsze kiedy jest nam dobrze i kiedy dzieje się coś niedobrego w życiu. Za każdym razem odkryjemy coś nowego, nowe oblicza miłości i Boga , nowe oblicza ludzi i bliskich którzy nas otaczają. Serdecznie polecam tę książkę. Grzegorz

autor opinii: Grzegorz Szoepe

Cztery kroki... czyli ABC miłości

Uważam, iż książka "Cztery kroki do miłości" spodoba się każdemu kto szuka sensów w potocznej rzeczywistości i często też jest "wkręcany" przez meandry różnego typu emocji... Ale takie jest właśnie nasze życie duszewne. Wszyscy jesteśmy trochę "umoczeni" w emocjonalności i przeżywaniu życia w sposób indywidualny, odmienny, różny...

Dlatego krok po kroku rozwijamy się - ucząc się też "ABC miłości" - od zauroczenia serca do postanowienia woli - wyboru. Dobrze jest się oswoić z tą dynamiczną skalą zmian i wewnętrznych przemian - Oto dzieje się tak właśnie, dzięki tej mini książce o naszej ułomnej - ludzkiej a jednak godnej duchowości... czyli "Cztery kroki do miłości"

Polecam Dr Agi Bali

autor opinii: Dr Agi Bali

SUPER

Jak zwykle super. Już poleciłam innym, a zwłaszcza tz. twardzielom chrześcijańskim. Myślę, że trochę wywróci im ksiądz w głowach. Jednak dalej uważam, że ,, 100 X więcej do kochania" , to mistrzostwo świata. Nie myślał ksiądz o wznowieniu nakładu? Pozdrawiam z Mazur

autor opinii: Ela Pieńczykowska

Cztery kroki do Miłości

Bardzo dobra książka. Uświadomiła mi, na czym polega wierność Bogu i pokazała moją niewierność. Gorąco polecam tym, którzy chcą poznać prawdę o sobie i o Bogu!

autor opinii: Ilona

Fantastyczna pomoc!!!

Pracuję kilka lat z młodzieżą - mam spotkania w różnych miejscach Polski, uczyłam w technikum, nie jest once mi gimnazjum, a tę małą książeczkę znam prawie na pamięć ponieważ od niej zwykle zaczynam :) I coś ta historia Ani ma w sobie - po przykuwa wzrok młodych!!!

Czasem tylko się boję - mając spotkanie z młodzieżą, której nie znam jeszcze - czy już tego nie słyszeli ;)
Polecam bardzo!!!

autor opinii: Katarzyna Skwarczyńska

FANTASTYCZNIE

Książka fantastyczna. Napisana przystępnym językiem, skierowana do każdego, bez względu na cokolwiek. Nie podaje gotowych odpowiedzi, nie przekonuje do poglądów autora - daje pełną wolność i wszystko poddaje pod rozwagę... Na prawdę polecam :)

autor opinii: Angelika Wajsowicz

opinia "z drugiej reki"

Jest mi bardzo przykro, że nie mogę napisać opinii na temat książeczki "Cztery kroki ..." Wiem, że brzmi to dziwnie i może nawet niepoważnie. Kupiłam dwie książeczki, przejrzałam je i znalazłam tam kilka zdań, które mnie bardzo ujęły i stwierdziłam, że jest absolutnie wspaniała na prezent. I dwie bliskie mi osoby otrzymały ją w prezencie. Jedna z nich, za kilka dni przekazała mi serdeczne podziękowania. Była nią zachwycona, powiedziała, że była dla niej cenna. Nie pamiętam, jakich słów dokładnie użyła - Ale bardzo mi za nią dziękowała.
Nie jest to zapewne opinia, na jaką czekałby autor - ale nie chcę, by pomyślał, że lekceważę jego prośbę.

autor opinii: Monika Cyraniak

Wspaniała książka

Wspaniała książka, trafiająca do serc młodych ludzi. Bardzo pomocna w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania.

autor opinii: ks. Sebastian Gambuś

Amazing!!!

Bardzo wartościowa pozycja! Wszystkim polecam , wierzący czy niewierzący. Dziękuję !

autor opinii: Irena Nedza

warto polecić

Witam serdecznie. książeczka jest wspaniałą podróżą do poznania i pokochania Boga poprzez ukazanie relacji, jaka rodzi się pomiędzy chłopakiem i dziewczyną. Wspaniała pomoc dla kandydatów do bierzmowania, ponieważ dzięki temu co sami przezywają lub będą przezywać nie tylko odkryją jak prawdziwa miłość ma wyglądać, ale i być może (jest taka nadzieja) poznają i pokochają Boga.

autor opinii: Andrzej Gierczak

i "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?"

Świetna książka. Warta polecenia, szczególnie osobom, które na Kościół patrzą jako na instytucję, a nie dostrzegają tego, że samigo tworzą.

autor opinii: GrażynaGawrońska

Opinia laika

Polecam wszystkim, którzy "są w drodze"

autor opinii: Bogusława Szum

świetny elementarz

super pozycja powinni ją jako obowiązkowy podręcznik dla dzieci-młodzieży wprowadzić, obowiązkowa lektura na domowej półce ;-)

autor opinii: Grzegorz S

o książce

póki co książkę przewertowałam, ale i recenzje i już przeglądnięcia daje powody do zadowolenia, mam nadzieję wykorzystać jako cenną pomoc w pracy wychowawczej

autor opinii: Dobromiła

Do Miłości

Największą miłością jest Bóg. Książka dobrze to odzwierciedla. Stanowi piękny sposób ewangelizacji wszystkich ludzi. W sposób łatwy i przystępny może dotrzeć do każdego czytelnika i każdego człowieka i oddać prawdziwy sens miłości. Książka pokazuje właśnie jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga ? Odpowiedzią jest - tylko przez miłość ...

autor opinii: Michał Popek

super książka

w skrócie zawiera ważne prawdy, pomaga dużo zrozumieć w prosty sposób poparta przykładami, zachęciła mnie do czytania pisma świętego

autor opinii: marta reszka

Przewodnik wiary

Książki które otrzymałam są prostym doskonałym przewodnikiem w budowaniu naszej wiary. Jestem zachwycona prostotą metod i forma przekazu.Kupiłam więcej pozycji dla moich najbliższych bo ich kocham i ta treść w tych dwóch książkach napisanych przez wspaniałego kapłana na pewno pozwoli im spojrzeć na miłość i poznać oraz dotknąć Boga. Ja jestem pod dużym wrażeniem tej lektury. Książeczki są nie duże można do nich ciągle wracać i odkrywać coś nowego.

autor opinii: Teresa Ciepielowska

Ciekawa, dająca do lektura, nadająca się doskonale na prezent dla młodych poszukiwaczy i zglebiajacych religię

autor opinii: Ewa Pocztarek

4kroki do miloscii prostytutka idzie do nieba

ksiazki godne polecenia na pewno pomoga umocnic wiare jak i inaczej sporjzec na zycie i wiare A moze niektorzy sie nawroca

autor opinii: W. Wójtowicz

Książka składająca się z niewielu stron pełnych tresci dla osób w każdym wieku.

autor opinii: Małgorzata

Super. Książka dla wszystkich: małych i dużych, wierzących i niewierzących, wykształconych i niewykształconych, Jednym słowem dla wszystkich. :)

autor opinii: Wiola

Poruszająca umysł i serce.

Doskonala lektura dla wszystkich. Książkę czyta się jednym tchem i dalej przezywa się podane przykłady. Nie jestem do niczego przymuszana , a z własnej woli mam potrzebę zgłębiania Tajemnicy Miłości , nie tej ludzkiej .
Boże dziękuję Ci że dałeś mi Łaskę Wiary . Bez Ciebie życie nie miałoby sensu. Błogosław ks. Zbigniewowi Maciejewskiemu za wspaniałą EWANGELIZACJĘ

autor opinii: Lucja Pasinska

Polecam

Napisana krótko, na temat, językiem prostym, bez nadęcia. Nie zdradzając szczegółów - początek jak dla mnie był bardzo zaskakujący i wręcz kontrowersyjny, ale potem wszystko się wyjaśniło! Myślę, że treść będzie przemawiać szczególnie do młodych (pierwsze zauroczenia, miłości, randki, etc.), ale nie tylko. Generalnie - rzecz o miłości do Boga w analogii do miłości pomiędzy ludźmi.

autor opinii: Aleksander Figiel

Cztery kroki do Miłości

W moim odczuciu książka ta wskazuje drogę, którą należy pójść aby modlitwa stała się rzeczywiście rozmową z Panem Bogiem a nie tylko monologiem. Zastosowanie wskazówek zawartych w książce w praktyce modlitwy pozwala na nawiązanie relacji z Panem Bogiem i umożliwia przeniesienie jej na wyższy poziom. Polecam tę książkę wszystkim szczerze poszukującym Pana Boga w modlitwie.

autor opinii: Kazimierz Wiśniewski

trzeba kupić i podarować młodym

Koniecznie trzeba kupić tę książkę i podarować młodym. Jest idealna do ewangelizacji opornych o ile do nich trafi. Język bardzo przystępny, napisana ciekawie :)
Kupiłam pakiet i rozdaję. Kto może niech podaruje przynajmniej jedną.

autor opinii: Agnieszka Feliniak

Bardzo dobra

W prosty i przystępny sposób autor wyjaśnia to, o czym wielu ludzi albo zapomniało albo nigdy się nie dowiedziało - Bóg chce z nami wejść w bliską relację. Bez górnolotnej teologii, na praktycznych przykładach książeczka wyjaśnia nam jak rozpocząć największą przygodę życia - zacząć poznawać i spotykać się z Bogiem.

autor opinii: MPartyka

polecam

Serdecznie dziękuję za książeczkę " Cztery kroki do Miłości", zamówiłam pakiet i mam zamiar go rozdać znajomym. Jest mi ona bardzo pomocna w czytaniu i rozumieniu słowa Bożego. Serdecznie polecam wszystkim, którzy pragną poznawać Boga , żyć Jego SŁOWEM i wypełniać Je w swoim życiu.

autor opinii: Agata Wiśniowiecka

Polecam każdemu kto nie wie jak, i od czego zacząć swoją prawdziwą relację z BOGIEM. Jeżeli Ty już taką posiadasz, to na pewno masz lub znasz kogoś kto takiej relacji potrzebuje, więc proponuję Ci w ramach ewangelizacji podsuń mu tę książkę. +

autor opinii: John Nightingale

weź to i czytaj!

Ksiądz Zbyszek Maciejewski pisze przystępnie i świetnie się czyta jego książki. Cztery kroki do miłości każdy powinien przeczytać.

autor opinii: Zbigniew

poczatek nawracania

jezeli postanowiles sie nawracac i nie wiesz od czego zaczac , to bedzie dobry poczatek. pare wskazowek sie przyda. Humorystyczna, fajnie sie czyta.

autor opinii: Anna Lebioda

Bardzo dobra

Książeczka godna przeczytania, pokazuje jak można uszłyszeć Boga , fajnie przestawione na przykładzie Dziewczyny

autor opinii: Katarzyna Wołcyrz

cztery kroki do Miłości

Niepozorna na pierwszy rzut oka, ale niezwykła zarazem w swej prostocie, jak i treści, która zapada na długo w sercu. Polecam, zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych ...

autor opinii: Iza Wójcik

:D

Świetna książka i najlepszy program przygotowania do bierzmowania jaki do tej pory spotkałem.

autor opinii: Waldemar Bączkowski

świetna

Książka bardzo fajna polecam każdemu młodemu człowiekowi ale nie tylko :)

autor opinii: Karolina

Polecam

Tekst napisany z wyobraźnia i humorem, językiem zrozumiałym dla młodego człowieka. Nie straszy objętością a jednocześnie przekazuje bogactwo treści.

autor opinii: Agnieszka Bojanowska

Super książeczka

Treść książeczki bardzo dobrze, a nawet entuzjastycznie została została przyjęta przez młodzież, To chyba dobrze, że ważne treści można przekazać w tak atrakcyjny sposób.

autor opinii: Henryka

"Cztery kroki do Boga..."

Tylko kilka słów..., to nie j pinia. "Cztery kroki do Boga..." - to doskonały tytuł. Realny. Zachęcający. Ośmielający. Dotyk Boga możliwy, bo Stwórca jest też materialny, trzeba o tym pamiętać (może w skali Plancka?). Trójca Święta w Trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty podpowiada... , .jest informacją, że poznanie Boga jest na "wyciągnięcie ręki". Jak dziecko, kóre robi cztery kroki zaczynając chodzić samodzielnie i rzuca się w objęcia rodzica tak każde "Dziecko Boże" wystarczy, że odważy się na cztery ruchy ku Bogu i jest w "Niebie". Tak blisko i tak daleko... Tak łatwo i tak trudno... Paradoks jest wkomponowany w "Drogę do Boga".

autor opinii: Grażyna Zielińska

Poznaję Boga.., słucham...

Bardzo dobra książka, uczy poprawnego czytania Pisma Świętego, podaje praktyczne rady dla czytających. Wprowadza nas w dobrą formę modlitwy z Pismem Świętym i uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest dla nas wprowadzeniem w dorosłe życia wiary a co za tym idzie w życie wierzących - Kościoła.
Książka jest bardzo przydatna dla nas - katechetów.
Dziękujemy !!!!

autor opinii: Teresa Paczuska

świetna!

Książka bardzo przydatna, szczególnie przemawiająca do młodzieży. Trafne porównania z życia wzięte. Polecam!

autor opinii: Jolka

To trzeba mieć!

Bardzo dobra książka. Wyrasta z doświadczenia duszpastreskiego Autora, dlatego też jej treści są bliskie życiu człowieka i co najważniejsze są możliwe do realizacji. To bardzo cenna pomoc w formacji duchowej i katechetycznej. Stwarza mozliwość doświadczenia Boga, poznania Go nie tylko umysłem, ale i sercem. Polecam z całego serca tę pozycję ludziom młodym, aby mogli mocniej wierzyć i w czterech krokach dojść do odkrycia Miłości.

autor opinii: Wojciech Osial

super pozycja

Polecam tą książkę, fajnie się czyta i w zabawny sposób przedstawia ważne sprawy. Warto poświęcić czas na jej przeczytanie :)

autor opinii: Olga Siuchta

Cztery kroki do Miłości

Napisana w prosty i przystępny sposób. Łatwo się ją czyta. Serdecznie polecam.

autor opinii: Lidia Leśniowska

Kochaj

Wyjdź ze swej ziemi i daj się porwać i prowadzić Bogu. człowiek, który kocha gotowy jest do oddania SIEBIE BOGU I INNYM!

autor opinii: Elżbieta

Rewelacja na rynku wydawniczym

Książka ks. Zbigniewa Maciejewskiego "Cztery kroki do miłości" zaskoczyła mnie po raz kolejny. Pomimo wielu książek traktujących o tym ,jak poznać i spotkać Boga - ta jest książką wyjątkowo jasną, zrozumiałą i przystępną dla każdego czytelnika. Gorąco polecam ją wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a przede wszystkim uczniom.

autor opinii: ks. Czesław Walentowicz

Cztery kroki do Miłości

Fajna książka, która zbliża do Pana Boga. Wszystkim ja gorąco polecam

autor opinii: Andrzej

Małe jest piekne

Dla mnie to uwypuklenie czterech praw życia duchowego....

autor opinii: Mariusz

Sama Miłość

Książka jest krótka, aczkolwiek niezwykle bogata w treści. Napisana tak, że każdy jest w stanie zrozumieć. Jej lektura pomaga zbliżyć się do Tego, który jest samą Miłości. Ksiązka nie przesłania istoty boga i miłości, a w ręcz przeciwnie zachęca do osobowej relacji!

autor opinii: Ania

Wielka-mała książka!

Wiedza, którą wydawało mi się mam, na ważne tematy, podana w najprostszy sposób. Pozycja obowiązkowa!

autor opinii: ZC

więcej takich

Ta książka jest p prostu świetna! Więcej takich dla młodych ludzi

autor opinii: Hanna

W życiu dróg wiele jest, którą wybarać jak iść nie wiemy...Cztery kroki do Miłości...i wszystko jasne:)

autor opinii: Kinga

Wszystko pięknie, ładnie i składnie

Jestem zadowolony zarówno z ksiązek jak i transakcji. Sklep godny polecenia.

autor opinii: Mariusz

bardzo dobra

Książka bardzo mi się podoba. Jest napisana łatwym i przystępnym językiem. Konkretne wskazówki na jeden ze sposobów zbliżenia się do Boga. Polecam wszystkim którzy szukają Go a szczególnie tym, którzy mają złe doświadczenia związane z Kościołem:)

autor opinii: JK

opinia o książce

Bardzo zwięzła i konkretna , oparta o przykłady z życia książka na tak trudny temat.Warto przeczytać.

autor opinii: Urszula

cztery kroki do miłości

Ta książka to klucz do miłości ,napisana prostym zrozumiałym językiem.

Jeśli pragniesz miłości Boga i ludzi przeczytaj tę książkę ona nauczy Cię relacji.

autor opinii: Marzena Zielińska

Cztery kroki do Miłości

Książka jest wyjątkowa, pozwala w prosty sposób znależć odpowiedz jak poznać i pokochać Boga, polecam

autor opinii: Maria M.

:)

byłam pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem gdy otrzymałam przesyłkę, ta karteczka przyklejona z napisem odręcznym miłej lektury, przyczynił się że zrobiło mi cieplej w serce i na twarzy, dziękuję
a książeczka przyszła bardzo szybko - dziękuje

autor opinii: Iwona Wójtowicz

Świetna!

Świetnie oddaje proces poznawania i docierania do miłości Bożej! Polecam gorąco!

autor opinii: Wioleta Strządała

Malutka książeczka a tak bogata w treść. Powaliła mnie swą prostotą i dosadnością zarazem. Od jej przeczytania jestem wielka fanką księdza Maciejewskiego i na bieżąco śledzę Jego kazania w internecie. Zazdroszczę parafianom takiego kaznodziei. Gorąco polecam !!!!

autor opinii: Edyta

dobra

Bardzo podobała mi się ta książeczka. Na czasie dla małolatów, co tak bardzo chcą być kochani i niestety głupio oraz ciekawe przeniesienie na relacje z Chrystusem.

autor opinii: Ewa Stawińska

Towarzyszenie

Treści tej książki towarzyszą mi każdego dnia w zgłębianiu skarbu Pisma Świętego. Wskazują kierunek mej wiary i mego życia.

autor opinii: Elżbieta

Krok po kroku do miłości.

Książka "Cztery kroki do miłości"to wspaniała lektura dla młodych jak i dla starszych. Ja jestem zachwycona sposobem w jaki jest napisana ta książka.Daje dużo możliwości do refleksji nad sposobem kochania,nad właściwym podejściem do słowa "Miłość", uczy pięknej miłości. Książkę tę czyta się ją łatwo,trudno się od niej oderwać, bardzo polecam Teresa.

autor opinii: Teresa Ciepielowska

Prosta

Książka dla mnie jest cenna z uwagi na prostotę i zwyczajność. W czterech krokach, można powiedzieć - w czterech zdaniach pomogła mi nie tyle ,,dotknąć Boga'' co poczuć się bliżej Niego.

autor opinii: toni Walter

Kwintesencja

Kwintesencja istoty miłości Boga do człowieka.

autor opinii: Ania J.

Opinia

moja opinia o każdej z książek jest krótka i brzmi następującą - gratuluje autorowi! Super! Życzę potrzebnych darów Ducha Świętego na dalsze lata pracy i posługi! oczekuje na kolejne pozycje książkowe ! Pozdrawiam Z Panem Bogiem

autor opinii: Michał Jaskuła


Bardzo fajna książka. Szczerze polecam. Szybko się czyta, gdyż jest napisana w prosty, przystępny sposób.

autor opinii: Beata

Vademecum wiary

Książeczka krótka, za krótka, aczkolwiek niezwykle treściwa. Kwintesencja tego co istotne. Polecam

autor opinii: Ania

Polecam! Szczególnie dla młodzieży .

autor opinii: Monika Janicka

wyjątkowa i ...treściwa;)

Niesamowite, że w tak maleńkiej książeczce można zawrzeć tak dużo treści. Czyta się świetnie - ale to nie o to przecież chodzi, bo to nie beletrystyka - na szczęście zawartość na równie wysokim poziomie. Jeśli z modlitwą ci ostatnio nie po drodze, a przez to więź z Bogiem się osłabiła - to musisz sięgnąć po tę książeczkę - ja tak zrobiłam;-) szkoda czasu na bycie obojętnym wobec Słowa Bożego - a przynajmniej w moim przypadku - "zwykłe" czytanie Pisma Świętego nie dawało mi poczucia, że coś się zmienia w moim życiu przez to Słowo - jednym słowem - równie ważne jak "co czytać", jest "jak czytać".Polecam!

autor opinii: Zosia

Ksiazka dla kazdego - mlodego i starego:)

Bardzo fajna lektura, lekka, latwa i przyjemna. Nawiazywanie relacji z bogiem ujete w alegorii relacji miedzyludzkich ulatwia jest super pomyslem. Szczerze polecam - moze na prezent :)

autor opinii: Kasia

świetny pomysł na prezent :)

Zakupiłam kilkanaście egzemplarzy książki "cztery kroki do Miłości" i rozdałam w prezencie znajomym, szczególnie tym, którzy z dystansem odnoszą się do spraw wiary ... to miała być zachęta w stylu "przeczytaj ... nic nie tracisz :)" Myślałam, że w niektórych przypadkach książka będzie kurzyć się na półce, a tymczasem .... miałam miłe i zaskakujące informacje zwrotne właśnie od tych osób i pytania o podobną literaturę :) ZPM-ie dziękuję, lektura Twojej książki przynosi owoce!

autor opinii: IZA

Rewelacyjna strona ! Pierwszy raz zamawiałam książkę przez Internet i tutaj jest to prościutkie. Bylam bardzo zaskoczona, ze ksiazka tam szybko dojdzie... i na pewno skorzystam ponownie.

autor opinii: Victoria Addams

Prawdziwe 4 kroki do...

Autor Ksiażki a raczej książeczkai bardzo prosto porównuje na przykładzie relacji uczuć ludzkich jak wyglagać powinny relacje nasze z Panem Bogiem.
Odważne, niemniej moim zdaniem słuszne aczkolwiek nieco krytyczne odniesienie się do modlitwy częsci katolików poprzez odmawianie, fakrycznie często bez emocji, skupienia pacierzy/modlitw.
Kasiązka swietnie, pokazuje sens modlityw poprzez próbe kontaktu z Panem Bogiem poprze pismo Swiete.
Nie mniej to ON , nie my wie najlepiej czego od nas oczekuje... Polecam

autor opinii: Miroslaw Gąsowski

opina książki

SUPER :)

autor opinii: michał jaskuła

super pozycja

Polecam każdemu serdecznie tę książkę w prosty, a zarazem czasem wręcz z ogromnym humorem mówi ona o Bogu i uczy czytac i rozważac w prosty sposób Pismo Święte oraz rozmawiac z Bogiem, czyli modlic się sercem i Jemu zawierzac wszystkie nasze troski i trudności.

autor opinii: Olga Siuchta

super

Książka naprawdę bardzo cenna i godna uwagi. Szybko się ją czyta, nie jest nudna, daje do myślenia. Ciekawe porównanie miłości i działań Boga do miłości i działań człowieka. Dzięki temu porównaniu lepiej rozumie się tę miłość a Bóg staje się przez to bardziej osobowy, bardziej "ludzki" - łatwiej Go wtedy zrozumieć. Bardzo dobrze, że autor uzywa często humoru i zabawnego języka - jest to niejako walor tej małej książeczki:) Polecam każdemu.

autor opinii: Joanna Romanowska

rewelacyjny bryk, pomocny kiedy ciężko się modlić i kiedy nie ma poczucia że Pan Bog jest.

autor opinii: a.Stankiewicz

opinia pozytywna

Pozycja wyjątkowa. Polecam każdemu na nowo zweryfikować swoje relacje do Pana i może na nowo się w Nim zakochać

autor opinii: Joanna

Dobra

Ogólnie książka jest fajna, szczególnie przez język przemawiający bezpośrednio do czytelnika. Szkoda tylko, że nie poprawiła niczego w mojej modlitwie.

autor opinii: Kinga

Warto przeczytać

Uważam , że książka jest b.dobra chociaż nie jetem katolikiem na pokaz to czas poświęcony na jej przeczytanie nie jest zmarnowany naprawdę b. polecam

Cztery kroki do miłości

Wspaniała pozycja nie polecana szczególnie dla młodzieży, która szuka Boga. W prosty i ,,młodzieżowy " sposób autor mówi o tym jak pozostać sobą i nie tracić z oczu wartości chrześcijańskiej.

autor opinii: Danuta Dobrzeniecka

Gorąco polecam.

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski Cztery kroki do miłości.
W kilku słowach można napisać, że w tej niewielkiej książeczce autor w prosty, mądry i pasjonujący sposób zawarł sposób na to jak pokochać Pana Boga.Szczególnie polecam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tym, dla których ten sakrament stał się pożegnaniem z Jezusem i Kościołem. Tu znajdą odpowiedź na pytanie - dlaczego tak się stało?

autor opinii: Andrzej Ortmann

Czterykroki do Miłości

Książka napisana jest interesująco, prostym językiem, praktycznie i w sposób bezpośredni - wprost do czytelnika. Gratuluję:-)

autor opinii: Piotr Chrabąszcz

warto przeczytać...

Dobra książka. Szczególnie dla tych, co znudzeni są wiarą i kościołem. Daje nowe spojrzenie na relacje człowieka z Bogiem. Polecam, szczególnie ludziom młodym...

autor opinii: Ernesta Tichutina

Dobra, ale bez przesady

Dużo dobrego w tej książce znalazłem, ale nie zafascynowała mnie... Ale może to dlatgo, że przeznaczona jest dla nastolatków... ;)

autor opinii: Robert Kowalczyk

Godna polecenia!!!

Książka świetna. Napisana bardzo przystępnym językiem i super się ją czyta. Polecam każdemu, kto chce prawdziwie budować swoją wieź z Bogiem i z drugim człowiekiem.

autor opinii: AS

Rewelacja!Polecam!

Z tej książeczki możemy poznać bliżej KOGOŚ kto nas kocha i chce być kochany:):):)Warto zaryzykować i zacząć zmieniać swoje życie i serce.

autor opinii: Teresa Małyszewicz

POLECAM

Kupiłam tę książkę i polecam ją innym nawet w prezencie dałam 4 osobom .Książka jeat bardzo dobra , to dzięki niej zaczęłam czytać pismo św mając 46 lat .Bardzo dziękuję .Iwona Ficek z ogromną wdzięcznością za narzędzie .Bóg zapłać .


autor opinii: IWONA FICEK

Godna przeczytania i przemyslenia

Swietna ksiazka. Czyta sie jednym tchnem. ...tak naprawde o sprawach najwazniejszych, wiec tym bardziej polecam:)

autor opinii: Karolina Kabala

Cztery kroki do miłości. ...

Książka w wydaniu można powiedzieć podręcznym. Nie jest za gruba, więc nie zniechęca. Można przeczytać ją za jednym podejściem. W prosty i dowcipny sposób pokazuje czym są prawdziwe relacje z Panem Bogiem. Zamierzam przedstawić ją moim uczniom w "czytelni wielu drzwi", tzn. ksero dwóch stron będzie się ukazywać na wybranych drzwiach naszego Gimnazjum.Pozdrawiam i polecam

autor opinii: Dorota Surtel

Cudowna!

Warto ją mieć :)

autor opinii: Ulcia

Polecam

W tej małej książeczce jest tyle bogactwa treści, że powinien ją przeczytać każdy, kto pragnie usłyszeć, poznać i dotknąć Boga.

autor opinii: Agnieszka

Świetna książka

Książka fantastyczna w swojej prostocie, napisana przystępnym dla każdego językiem. Na prawdę może pomóc

autor opinii: Robert

Cztery kroki to początek

To bardzo dobra,krótka książeczka(nie trudno znaleźć czas na przeczytanie),a jednocześnie zachęciła mnie do zapisania na kurs internetowy Lectio Divina i powrotu do codziennego rozważania Pisma św.
Bardzo polecam.

autor opinii: Anna Stankiewicz

Ciekawie ujęty problem relacji z Bogiem i sposobów jej budowania. polecam zwłaszcza kandydatom do bierzmowania

autor opinii: Małgorzata Kozioł

Cudowna!!!

Otwiera szerzej oczy... Polecam wszystkim tym,co chcą być bliżej Boga. Naprawdę warto mieć tę książeczkę :)

autor opinii: Urszula

Czytam i trawię... Wracam do niej z radością. Gorąco polecam starszym i młodszym!!

autor opinii: teresa grzankowska

cieniutka ale treściwa

Zaskoczyło mnie, że jest bardzo cieniutka i pisana dużym drukiem. "Łyknęłam" ją więc jadąc autobusem do pracy. Co do treści to trafne oceny i metody by kochać więcej i głębiej. Zostawiłam ją na półce, gdzie przychodzi młodzież.

autor opinii: Teresa Grzankowska

Polecam

Książka godna polecenia przede wszytskim dla młodzieży gimnazjalnej.Autor w ciekawy sposób przedstawia miłość do Boga próbując zachęcić czytelnika do zmian w swoim życiu.Zachęca do codziennej lektury Pisma św.,w taki sposób,by nie tylko "poznać"list od Boga,ale także nauczyć się rozważać Jego Słowo.

autor opinii: Dorota Ługowska

Warto przeczytać.

Tego samego dnia, którego otrzymałam książeczkę, przeczytałam ją jednym tchem. A teraz wracam do niej po kawałku. Podoba mi się brak przerostu formy nad treścią. A sama treść... Kwintesencja zasad wiary chrześcijańskiej. Krótko, zwięźle, na temat. Bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie polecam.

autor opinii: Emi Krywko

bardzo dobra

polecam wszystkim do czytania ,książka bardzo mi się podobała, czyta się ją z wielkim zainteresowaniem,daje do myślenia oraz zachęca do pracy nad sobą

autor opinii: Joanna Łuba

Super książka

Książka w niezwykle prosty sposób przedstawia jaka powinna być nasza relacja z Panem Bogiem.Czyta się ją jednym tchem.POLECAM WSZYSTKIM!!!

autor opinii: Iwona Kupniewska

Nowe spojrzenie

To niby książka dla młodzieży, ale każdy dorosły powinien ją przeczytać: aby przypomnieć sobie co to znaczy kochać Boga, słuchać Boga i dotykać Boga!
Takie odświeżenie!
Takie nowe spojrzenie!

autor opinii: Sylwia Olczyk

Dobra książka

Korzystam z tej książki w pracy z kandydatami przed bierzmowaniem. Bardzo dobra książka dla młodzieży, fajny język.

autor opinii: Agata Maliszewska

Warto....

Jestem przekonana, że spodoba się wszystkim ta książka... Ale mnie osobiście była ona wspaniałym doświadczeniem i wprowadzeniem do grubszej książki "Święty romans", dla osób które boją się grubych książek to: "to jest to" :) Pisana prostym językiem, prosta .. wspaniała ! ! ! warto przeczytać 2 razy aby odkryć to co ukryte...
Dziękuje.. Szczęść Boże :)

autor opinii: Monika Belka

Jak byc szczesliwym

Bardzo interesujaca ksiazka,uczy nas jakie jest najwieksze przykazanie Boze,oczywiste jest ze Bóg tez chce POCZUĆ ze ktos go kocha,to przeciez nasz Ojciec ! A wielu niestety zyje w bledzie i mysli ze Bóg tylko karze,maja fałszywy obraz Boga. BÓG jest miłoscia,kto poczuł choc raz,to juz niczego innego nie szuka-polecam !

Cztery kroki do miłości

Książka dobra dla młodych poszukujących, mnie jednak chodziło bardziej o coś refleksyjnego, pouczającego co pomogłoby mi pomóc usłyszeć Boga

autor opinii: Marta

"Przewodnik"

To ważne aby mieć w swoim życiu kogoś, kto Cie poprowadzi do celu. Ta książka pomaga młodych zrozumieć czym jest miłość do Boga poprzez czytanie Jego Słowa i zrozumienie tego co czytamy.Dobry przewodnik po Bożym Słowie.

autor opinii: s.Damaris Pasiut

BARDZO POLECAM!!

Bardzo Mądra książeczka, lekko się czyta i świetnie uczy tego jak otworzyć się na słowo i dzielenie życia z Bogiem.

autor opinii: Adam.B

Polecam

Książeczka "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?" w pierwszym momencie wydaje się niepozorna, jednak po przeczytaniu ujawnia się jej wielkość. Prosty język, jasna treść, a przede wszystkim prawda o Bogu, który chce być poznany przez człowieka. Interesująca jest metoda "5 palców" odnośnie zgłębiania Pisma Świętego. Książeczka momentami zabawna, momentami głęboko refleksyjna, zawsze autentyczna w przekazie i przeżyciu. Polecam.

autor opinii: ks. Grzegorz Grąbczewski

Rewelacja

Jest to świetna książka dla każdego a zwłaszcza dla młdzieży, ja zamówiłam ją już 2-krotnie i jestem pod wrażeniem prostoty i znajomośći problemu. Gorąco polecam , wracam do niej często, to jak przewodnik przez życie. Świetny prezent, dobry format zmieści się nawet w kieszeni.Pozdrawiam autora Teresa.

autor opinii: teresa Ciepielowska

Ocena książki 4 kroki do miłości

Książka fantastyczna, napisana w przystępny sposób. Podoba się bardzo młodzieży, szczególnie metoda pięciu kroków.

autor opinii: Elżbieta Wilusz

SUPER KSIĄZKA

Czyta się ja jednym tchem...,jest naprawde napisana bardzo prostym izrozumiałym dla wszystkich językiem. Ja przeczytałam ja w godzinę,ale później do niej wróciłam czytając mojej 14 letniej córce, może wydaję sie to śmieszne, ale tak było. Córka słuchała z wielkim zainteresowaniem i na końcu stwierdziła,że jest OK.Moja starsza córka(20lat) oceniła tę książeczkę,że jest SUPER i stosuje porady z niej. Polecam ja dla młodzieży i nie tylko....

autor opinii: Iwona

Polecam

Przeczytałem pozycję "na raty". Jestem już kilkanaście lat po bierzmowaniu i szkoda, że wcześniej nie było takiej książeczki :).
Przedstawiona metoda czytania Pisma świętego jest obrazowa i ciekawa.
Gorąco polecam

autor opinii: Jacek

rewelacja

Swietna pozycja napisana językiem dostepnym ,doskonały prezent , gorąco polecam! Teresa

autor opinii: teresa Ciepielowska

Książkę czyta się dość łatwo, czasem daje do myślenia , autor dotyka pewnej wewnętrznej sfery człowieka, zaprasza tylko do szukania Boga , ale szukać trzeba samemu, od czytelnika zależy czy podejmie się tego fascynującego zadania.

autor opinii: Agnieszka Kulej

Warta polecenia

Książka jest bardzo fajnie napisana. Językiem zrozumiałym dla wszystkich. Jest w niej trochę śmiesznych scen ale i poważnych. Naprawdę warto ją przeczytać. Ja przeczytałam ją jednym tchem... Uczy ona bliższej relacji do Pana Boga ale także do drugiego człowieka...
Gorąco polecam

autor opinii: Monika Karczewska

najpierw fundament potem bierzmo

książka o istocie relacji między ludźmi i między człowiekiem a Bogiem - fundament dla młodego (i każdego) człowieka;
zdecydowanie wykorzystam na spotkaniach z kandydatami do bierzmowania; najpierw fundamenty potem przyjdzie czas na belki stropu...
troska o młodych autora, jego poczucie dystansu do rzeczy drugorzędnych i poczucie humoru - bezcenne!

autor opinii: Zofia

wiara i troska

ks. Proboszcz, któremu wypożyczyłam książeczkę (tak, tak i taki obieg już istnieje :)) napisał:
"interesująca, ciekawa, pouczająca, napisana z żywą wiarą i wielką troską o młodych"

autor opinii: Zofia

opinia

Książka bardzo przydatna,jęsli chodzi o sprawy uczuciowe jak obchodzić sie z mężczyznami a także jak należy czytać Pismo Święte.

autor opinii: Anna Olszewska

DOBRA!

Książka jest napisana prostym językiem dostosowanym do możliwości percepcyjnych młodzieży. Wykorzystuję jej treści- zwłaszcza metode czytania i rozważania Biblii w katechezie w gimnazjum. Podoba mi sie książeczka!

autor opinii: s.Mirella Damps

ZACHWYCAJĄCA OPOWIEŚĆ

Ta mała książeczka to zachwycająca opowieść o miłości. Czyta się ją bardzo dobrze - błyskawicznie. W zasadzie nie można się od niej oderwać, dopóki się nie skończy czytać. Obecnie krąży w mojej szkole czytana przez moich uczniów i zbiera bardzo pochlebne opinie. Jeśli chcesz spotkać Boga i poznać Go, a nie wiesz jak to zrobić. Przeczytaj tą właśnie książeczkę. Polecam!

autor opinii: Agnieszka Komorowska

Superowa Książka!!!!!!!

Gratuluję Księdzu takiej pomysłowości!Książka jest naprawdę bardzo dobra.Sama przeczytałam ją "jednym tchem".Zostałam nią zachwycona i...i zachwyciłam nią moich uczniów-gimnazjalistów których czasami trudno zainteresować "Bożą sprawą".Zaczęłam im na lekcji ....?czytać....była taka cisza,że jeśli ktoś się poruszył w klasie był bardzo krytykowany....Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy!?Sądziłam ,że tylko przeczytam im fragment...a tu ciąg dalszy musi nastąpić po feriach.Bardzo dziękuję za tak świetną pozycję!
Kiedy przeglądałam inne zamówione przeze mnie pozycje -to niestety nie było już TO.
Pozdrawiam jagoda

autor opinii: Jadwiga Kondeja

Bardzo dobra i zrozumiała pozycja książkowa

Kupiłam i przeczytałam tę książeczkę , jest bardzo zrozumiała .Bo miłość człowieka jest podstawą Miłości do Boga .

autor opinii: Dorota Bury

Rewelacyjna

Rewelacyjna ksoązka batdzo polecam ją wszystkim bez względu na wiek

Miłość

Książka napisana językiem trafiającym do młodych, podając przykłady uśmiechają się ale i zastanawiają się nad swoim postępowaniem. Bardzo dobre metody do przekazania odnośnie zachęty czytania Pisma Świętego. Nie można bez zastanowienia, zadania sobie pytania przejść obojętnie czytając książkę. Dobra refleksja nad sobą oraz samowychowanie.

autor opinii: Alicja Kamińska

Dziękuję :)

Szczęść Boże :)
Po pierwsze to dziękuję za napisanie książki "Cztery kroki do Miłości". Jestem katolikiem ("praktykującym") mimo to książka bardzo mnie poruszyła i dała wiele do myślenia. Na reklamę książki trafiłem przypadkiem – szukałem blogów chrześcijańskich polskojęzycznych i m.in. trafiłem na blog ks. Maciejewskiego. Już nie raz próbowałem medytacji z Pismem Świętym i zawsze kończyło się tak samo - czyli z wielką porażką. Prób było kilka począwszy od modlitwy na wzór schematu oazowego Namiotu Spotkania a skończywszy na wieczornej lektury listów św. Pawła.
Tym razem jest inaczej... Może wpływ ma zmiana mojego życia.... Bynajmniej nagle czas się znalazł na 15 min Lectio Divina … Nie jest to sztuczne jak kiedyś ale oparte na prawdzie.
Widocznie książka ta miała na nowo ukazać mi Chrystusa i wzmocnić relację z Nim… Dziękuję :)
pozdrawiam :)

autor opinii: Damian F. Boral

Cztery kroki do Miłości.

Lektura ksiąki pobudziła mnie do refleksji nad moim spotkaniem z Panem Bogiem.
Jest napisana językiem prostym i jasnym, trafiającym do młodego i starszego czytelnika.
Stanowi doskonały " instruktaż" do zrozumienia Pisma Świętego.
PS
Drugą książkę będę czytać podczas ferii zimowych.

autor opinii: Anna Woś

Rewelacyjna

Super książka dgłębnie trafia do młodzieży i dorosłych. Bardzo polecam

autor opinii: Anna Spychalska

serdecznie polecam

Bardzo się cieszę, że na rynku są takie pozycje, które w prosty sposób mówią o bardzo ważnych sprawach, a jednocześnie ,,zmuszają" do refleksji.

Serdecznie polecam!

Książkę czyta się bardzo szybko, miło i przyjemnie. Myślę, że jest idealna dla osób, których "przygoda" z wiarą dopiero się zaczyna, szczególnie dla nastolatków, choć również starszych i bardziej doświadczonych, może zainteresować i przypomnieć o tym co w relacji do Boga jest najistotniejsze :)

autor opinii: Ilona

Bardzo dobra pozycja książkowa

autor opinii: Dorota Bury

Polecam

Książka warta przeczytania, polecam!

autor opinii: Ania

"Nie poznając Go nigdy się w Nim nie zakochasz"...

W tym krótkim zdaniu można by streścić główne przesłanie tej niewielkiej książki. A jak Go poznać, żeby pokochać? Bardzo przystępnie i trafnie ukazuje jej autor. Polecam wszystkim szczerze szukającym spotkania z Bogiem. Może być pomocna...

autor opinii: Bogusława Rurak

Polecam wszystkim nie zależnie od wieku a szczególnie gimnazjalistom.

Bardzo dziękuję za tę książeczkę!Jej Autor przypomniał mi o moich obowiązkach wobec Pisma Św.i pomógł na nowo odkryć,jakim skarbem dla nas jest ten "list od Pana Boga".

autor opinii: Dorota Swereda

Cztery kroki do miłości

książka bardzo mi się podoba. Jest napisana w prosty i ciekawy sposób, przystępny dla młodych ludzi.

autor opinii: Elżbieta Wilusz

polecam

Jako pomoc dla katechetów, jako pomoc dla prowadzących przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, jako ... dobra lektura mówiąca o spatkaniach i przyjaźni z Bogiem. Kupiłem i nie żałuję a wszystkim polecam.

autor opinii: ks. Wojciech

Rewelacja

Książka jest napisana w sposób prosty ,który pozwala wejść we wewnętrze swoje ,odkrywając swoją wiarę , swoją relacje z Panem Bogiem i innymi ludżmi. Czytałam ją w klasie dzieciom- gimnazjum byli zachwyceni. Czyta również ją mój wnuk 19 lat i odkrywa w tej książce nowe wartości ,których wcześnie nie widział. Jest ona godna polecenia,bardzo zbliżona do realiów naszego zycia, pomaga uporządkować swoje relacje z Panem Bogiem.Dziękuję autorawi!

autor opinii: Teresa Ciepielowska

Ocena

Moim zdaniem ta ksiązka jest pomocna w mojej pracy z mlodzieza,mysle ze bedzie to duza pomoc do pracy formacyjne dla grup parafialnych.

autor opinii: Jadwiga Kopaczel

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?

Zrobić cztery kroki - to tak niewiele wysiłku wymaga. Usłyszeć i poznać Boga w codziennym życiu i otworzyć się na Niego - to wspaniała przygoda. Życzę, aby wszyscy doszli do tej Miłości.

autor opinii: Elżbieta

świetna pomoc do bierzmowania

Już korzystam z tego programu w przygotowaniu do bierzmowania i widzę, że młodzież słucha i aktywnie bierze udział w dyskusji. Fajna, pomysłowa, życiowa. Agata

autor opinii: Agata maliszewska

uśmiech i refleksja

Ja tylko dostałam, to ją przeczytałam.
Styl bardzo przystępny.
Przykłady zabawne, a jednocześnie zmuszające od refleksji nad własnym życiem.
Ta książka to świetny prezent dla młodzieży (i nie tylko), nawet tej, która nie przepada za czytaniem. Objętość książki nie odstrasza.
Fragmenty książki można też wykorzystać przy wielu tematach w różnych grupach (ostatnio na spotkaniu modlitewnym /25-50 lat/ przeczytałam fragment o dziewczynie czytającej z kartki na randce).
Książka, choć niewielka przepełniona jest wartościową treścią.
Polecam!

autor opinii: kwm

Okładka

Kiepska okładka... Warto było dołożyc 100 zł na nowy projekt

autor opinii: Arkadiusz Dyn

Znakomita książka

To znakomita książka. Napisana lekkim językiem, pełna humoru, w prosty sposób przekazuje to, co naprawdę ważne. Zdecydowanie nie tylko dla młodzieży.

autor opinii: Paweł Królak, właściciel Tolle.pl

Bardzo dobra pozycja, napisana prostym, ale nie prostackim językiem. Poprzez ciekawe, okraszone niejednokrotnie humorem ciepłe, opowiadania daje podpowiedź, jak budować prawdziwą i głęboką relację z Bogiem, opartą na miłości. Książkę czyta się bardzo dobrze, gdyż nie jest ona zbiorem teoretycznych rozpraw, lecz czuć w niej osobiste doświadczenia autora.

autor opinii: H.Z.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 47
Wymiar [mm]: 0x0
EAN: 9788394179304
ISBN: 978-83-9417-930-4
ID: 425949

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Cztery kroki do Miłości Cztery kroki do Miłości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...