TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dreszcz czystości

autor: Dawn Eden
Ocena:
(8 opinii)

DAWN EDEN, znana dziennikarka pisząca o muzyce rozrywkowej dla nowojorskich czasopism, prowadząca swobodny styl życia kobiety singla, w wieku 31 lat nawraca się na chrześcijaństwo, porzuca dawne zainteresowania i całkowicie oddaje się promowaniu życia w czystości. Głosi wykłady i prowadzi dyskusje na ten temat w różnych częściach świata. Jest autorką popularnego blogu The Dawn Patrol, a jej książce „Dreszcz czystości” poświęcona jest osobna strona internetowa www.thrillofthechaste.com.

"Dreszcz czystości" to przekonujące i zaskakująco szczere świadectwo złożone przez młodą kobietę poszukującą w swoim życiu miłości, akceptacji, równowagi między własnymi pragnieniami a presją otoczenia. Czytelnik może śledzić trudną drogę do czystości, powolne i mozolne odkrywanie jej sensu w życiu kobiety.

Jest to pierwsza znana mi książka, która w sposób ciekawy, przekonywujący, pozbawiony moralizatorstwa i nie przegadany pokazuję chrześcijańską drogę czystości przedmałżeńskiej. Z pewnością dla każdego czytelnika będzie to fascynujaca lektura, niezależnie od poglądów i stylu życia (fragm. recenzji).

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra

Właśnie kończę ją czytać i bardzo polecam ją wszystkim. Pokazuje i otwiera oczy na wartość jaką jest czystość. Wg mnie nie jest prawdą, że jest dla dziewczyn po przejściach. Jest wg mnie do każdej dziewczyny, bo znam wiele dziewczyn, które mimo że nie miały takich przejść borykają się z takimi samymi problemami, gdzie za wszelką cenę, próbują czasem desperacko mieć faceta, zapominając o tym aby pamiętać przede wszystkim o pracy nad sobą. Bo malżeństwo to w dużej mierze służba drugiemu człowiekowi. Ja jestem facetem, ale książka mnie urzekła, polecam ją facetom czy Paniom. Warto się zapoznać, czyta się jednym tchem. Bardzo mi się podoba pogląd tej Pani na sprawę bycia w związku i małżeństwie.

autor opinii: Adrian Kalinowski

Godna uwagi. Polecam!

Książka Dawn Eden - „Dreszcz czystości” ,to mądra i piękna książka, promująca czystość , będącą warunkiem prawdziwej Miłości. Autorka przedstawia swoją drogę nawrócenia na chrześcijaństwo , swoją świadomość /już, jako nawróconej chrześcijanki/, że mieszkający w nas Chrystus jest fundamentem naszej tożsamości , jako chrześcijan. Wychodząc od swoich korzeni, tj. od matki i ojca, ich wzajemnych relacji, postaw względem seksu i wiary, aż do rozwodu poprzez własne dojrzewanie do bycia kobietą, Dawn Eden w poczuciu misji i powołania , daje nam swoje osobiste świadectwo, pełne odwagi i wiary w Boga i drugiego człowieka, że można być czystym i dawać miłość drugiemu człowiekowi poprzez swoje ciało, emocje, umysł, a można być abstynentem seksualnym a mimo to nie być czystym – nie kochać. Zwłaszcza w dobie, gdy masmedia próbują wpoić nam bzdurne przekonanie, że seks przedmałżeński jest dobrem koniecznym, warto przeczytać, książkę autorki. Polecam ją wszystkim, tj. ludziom, którzy na co dzień muszą zmagać się z trudnościami w sferze czystości, samotnym kobietom i mężczyznom, a także małżeństwom.

autor opinii: Anna Jeż

dobra, ale nie zachwycajaca

Po przeczytanych opiniach spodziewałam się czegoś innego, może dlatego trochę mnie rozczarowała. Raczej dla osób z przeszłością, której żałują i które chciałyby "odzyskać dziewictwo".

autor opinii: Zosia

O czystości zupełnie inaczej

Godna odpowiedź na "Seks w wielkim mieście". Ciepła i wzruszająca książka o Bogu, świecie, poszukiwaniu miłości i o czystości.

autor opinii: Urszula Krajewska

Książka godna polecenia!

Polecam ją każdemu, nie tylko kobietom ale też facetom. Sam jestem facetem i przeczytałem ją jednym tchem. Książka jest wyrazem wielkiej odwagi w promowaniu czystości jak i odważnej walki, ze związanymi z utrzymaniem tej czystości problemami, zwłaszcza gdy massmedia próbują wpoić bzdurne przekonanie, że seks przedmałżeński jest dobrem koniecznym. Masz wątpliwości co do czystości przedmałżeńskiej, przeczytaj tę książeczkę, ona je rozwieje.

autor opinii: Tomek

Polecam!!!

Bardzo dobra książka. Gratuluję odwagi autorce. Trzeba mieć odwagę żeby opublikować tak osobiste i trudne doświadczenia walki o swoją czystość. Książka, którą uważam za najlepszą jeśli chodzi o kwestię czystości. Polecam wszystkim ,którzy na co dzień muszą zmagać się z trudnościami w sferze czystości. Naprawdę pomaga!

autor opinii: Kasia Radziszewska

Gorąco polecam

Piękna i mądra książka dla każdej kobiety.Autorka zaprasza do życia w czystości duchowej i cielesnej. Zrozumiałam jak bardzo ważne jest szukanie partnera życiowego który wyznaje takie same wartości. Mamy też być wdzięczni Bogu za przeszłość, terażniejszość i przyszłość. To takie proste. A na koniec dla wszystkich nas samotnych dziewczyn - czas bycia samotną to czas wiosny, własnego rozwoju duchowego by stać się wyjątkową dla wyjątkowego mężczyzny.Pozdrawiam

autor opinii: Lidia

To jest książka o MIŁOŚCI

Książka Dawn Eden pt. „Dreszcz czystości” jest książką uniwersalną. Dla wszystkich. Dla mężczyzn i kobiet. Jest to książka o MIŁOŚCI.

Każdy znajdzie w niej coś, co zainteresuje go szczególnie (kobiety zapewne znajdą inne wartości niż mężczyźni). Mnie zachwyciły trzy rzeczy:
1. Że bez trójkąta małżeńskiego nie ma szczęśliwego małżeństwa. Tylko, gdy z małżonkami jest TEN TRZECI, tzn. TEN PIERWSZY, seks małżeński może być udany a małżeństwo szczęśliwe.
(str. 25)
2. Że można być czystym i uprawiać seks, i być abstynentem seksualnym a mimo to nie być czystym.
(str.92)
3. Tak krótkiego (właściwie pół zdania) i trafiającego do wyobraźni opisu różnicy między kobietą a mężczyzną w uprawianiu seksu nie spotkałem wcześniej. Każdy facet powinien to przeczytać.
(str. 47)

Na podstawie doświadczeń mojego życia oraz obserwacji innych udanych i nieudanych związków mogę tylko powiedzieć: ta kobieta ma rację!

Gorąco pozdrawiam
Wiesław Zawadzki

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Dawn Eden
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 243
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788370336608
ISBN: 9788370336608
ID: 71527

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dreszcz czystości Dreszcz czystości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...