TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duch Jezusa

Książka otwiera cykl „Dzieła duchowe Karola de Foucauld", obejmujący najdojrzalsze duchowo pisma błogosławionego. "Duch Jezusa" to zbiór medytacji na temat cnót kardynalnych w Ewangeliach, powstałych w 1896 r., komentarzy do czerech Ewangelistów, datowanych na 1901 r. oraz wczesnych i późniejszych medytacji nad Ewangelią (z 1905 r. oraz lat 1914-1915).

Wszystkie powyższe wydania powstały na podstawie oryginalnych manuskryptów, sporządzonych w Ghardaia, zweryfikowanych przez postulatorów na potrzeby procesu beatyfikacji. Dodajmy - nigdy w całości nie przetłumaczonych na język polski.

Oprócz oczywistych walorów literackich dzieła o. Karola de Foucauld zajmują szczególne miejsce wśród współczesnej literatury religijnej. Powstałe w różnych okresach, czy to w Syrii, Algierii, Ziemi Świętej, czy na Saharze, niosą ten sam ładunek ekspresji i religijnego uniesienia. Często pisane są w pierwszej osobie, jakby do czytelnika mówił sam Bóg.

Niezwykle sugestywne passusy, charakterystyczne dla lectio divina, nabierają charakteru medytacji, intymnej rozmowy z Bogiem, opartej na niesłychanej wrażliwości. Noty, pisane z pokorą, w poczuciu kruchości, świadomości własnych ograniczeń, mają nieraz cechy uniesień mistycznych.

Karol de Foucauld otwiera przed czytelnikiem wrota źródeł chrześcijaństwa. Życia zgodnego z Ewangelią, służby bliźniemu, kimkolwiek jest - ubogiemu, ostatniemu, a także wrogowi. Miłości do nieprzyjaciela. Odkrywania ducha wspólnoty.

Przez karty dzieł duchowych bł. Karola de Foucauld przewijają się szczególnie doświadczenia: dzielenia się Słowem Bożym we wspólnocie, praktykowania obowiązków chrześcijanina, słuchania Słowa Bożego, posłuszeństwa mu i głoszenia tym, którzy go jeszcze nie znają.

Publikacja dzieł duchowych tego autora wydaje się ważnym krokiem, zapełnieniem luki na polskim rynku literatury religijnej. Wydanie uświetni Rok Karola de Foucauld, obchodzony w Kościele Katolickim w 100-lecie męczeńskiej śmierci zakonnika.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Instytut Globalizacji
Autor: Karol de Foucauld
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788376730523
ISBN: 978-83-7673-052-3
ID: 368903

Zobacz również

Duch Jezusa
27.63 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...