TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzieła wszystkie. Tom 2

Ocena:
(1 opinii)

Drugi tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza.

Bądźcie pewni, Bóg nie omieszka dać nam wszystkiego i gdyby nawet przysiągł coś innego, nie mógłby się powstrzymać od dawania nam.

Bóg jest we wszystkich rzeczach. A im bardziej jest w nich, tym bardziej poza nimi; im bardziej wewnątrz, tym bardziej na zewnątrz, a im bardziej na zewnątrz, tym bardziej wewnątrz.

Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca, od jego wielkiego ucznia - XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy, a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy.

Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł "Dzieła wszystkie", odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).

Sięgnij po pierwszy tom "Dzieł wszystkich" Mistrza Eckharta.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

jest ok

zamówiłem cztery tomy. Do tej pory przeczytałem jeden i pół. Książki są genialne, szególnie wstęp do tych tomów zawarty w tomie pierwszym, na jego początku. Tlumaczy w przystępny sposób naukę Mistrza Eckharta i ukazuje, w jakich okolicznościach został sądzony za herezje przez wrogich mu ludzi, oraz zawiera obronę jego nauki, wykazując, że oskarżyciele Eckharta, prawdopodobnie nie znali nawet jego nauki. Więcej w tych tomach jest nauki ogólnej Eckharta na temat Trójcy Świętej, świata, aniołów, oraz współczesnych mu problemów, chociaż rozwojem duchowym jednostki Eckhart też nie gardził, więc jego kazania, odnoszą się też do rozwoju duchowego każdego człowieka. W swej nauce na temat rozwoju duchowego Eckhart przedstawia swoją, charakterystyczną wizję tego, jak to powinno wyglądać, także ludzie, którzy pragną poszerzać swoją duchowość, odnajdą coś dla siebie, ale także i wiele, wiele innych rzeczy jak np: nauka Eckharta na temat czasu i przestrzeni. Gorąco polecam całe cztery tomy, a sam, wyczekuję na wydanie piątego.

autor opinii: Paweł Sobiesiak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Mistrz Eckhart
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 150x215
EAN: 9788370339074
ISBN: 9788370339074
ID: 275432

Zobacz również

Dzieła wszystkie. Tom 2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...