TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzieła wszystkie. Tom 1

Ocena:
(1 opinii)

Pierwszy tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza.

Wyjdź całkowicie z siebie dla Boga, a On wyjdzie cały z siebie dla ciebie. Kiedy Bóg i człowiek wychodzą z siebie, to, co pozostaje, jest prostym Jednym.

Jeśli brak pobożności i skruchy sprawia ci ból, to właśnie jest teraz twoją pobożnością i surowością.

Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczyma, którymi patrzą na krowę, i chcą kochać Boga tak, jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera, ze względu na swoją własną korzyść.

Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca, od jego wielkiego ucznia – XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy, a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy.

Wydawnictwo W drodze, nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).

Mistrz Eckhart - (ok. 1260-1327/1328) niemiecki mistyk i teolog, dominikanin i znakomity kaznodzieja. Przedstawiciel mistyki nadreńskiej, obok bł. Henryka Suzo i Jana Taulera. Pozostawał w sporze z inkwizycją, postawiony przed jej trybunałem i oskarżony o herezje. Wywarł wpływ na Mikołaja z Kuzy i wielu współczesnych filozofów, m.in. Martina Heideggera i Michela Henry'ego.

Sięgnij po drugi tom "Dzieł wszystkich" Mistrza Eckharta.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Mistrz Eckhart

Dopiero zaczęłam czytać pierwszy tom dzieł Eckharta, ale wiem, ze to będzie mistyczna, niepowtarzalna podróż. Dużo słyszałam o tym teologu słuchałam wielu wywiadach radiowych prezentujących jego dorobek, a i wstęp, który czytam potwierdza, że to jedna z najważniejszych pozycji w bibliotece człowieka naszych czasów (ale i wszystkich czasów). Dla tych, których życie toczy się bardziej wewnątrz, niż na zewnątrz, to właściwie podstawa lektura.

autor opinii: Ewa Bartczak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Mistrz Eckhart
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370338527
ISBN: 978-83-7033-852-7
ID: 261481

Zobacz również

Dzieła wszystkie. Tom 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...