TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu

"Dziki ojciec" to nie jest książka dla ojców. Nie tylko. To książka dla rodziców, małżeństw i narzeczonych, którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę, na wychowanie.

Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc, którą można wykorzystać, by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują, by stawiać im progi rozwojowe, wtajemniczać w nowe obszary życia, pozwalać na nowe obowiązki, dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej, pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci, bardzo prawdopodobne, że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros, pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami, pierwsze kontakty seksualne - poprowadzą je w zupełnie inną stronę.

Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania, a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu. Książka może być cenną inspiracją dla psychologów, pedagogów i duszpasterzy, którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.

SZYMON GRZELAK - doktor psychologii, praktyk i badacz zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia z młodzieżą szkolną i studencką, autorskie warsztaty dla rodziców oraz konsultacje indywidualne. Promuje chrześcijańskie podejście do miłości i seksualności. Jest żonaty, ma cztery córki.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Szymon Grzelak
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370336868
ISBN: 9788370336868
ID: 121249

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...