TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka

Ocena:
(1 opinii)

Zjawisko edukacji poza zinstytucjonalizowanymi formami nauczania stało się przedmiotem refleksji autorów zamieszczonych w niniejszym zbiorze artykułów. Podjęli oni próbę opisania "edukacji domowej" tak poprzez osobiste świadectwo człowieka w nią zaangażowanego, jak i okiem zdystansowanego obserwatora.

Tak szeroka perspektywa daje czytelnikowi możliwość obiektywnego zapoznania się z tą coraz popularniejszą ścieżką edukowania. Zamieszczone zostały opinie rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, historyków, psychologów, socjologów, prawników, filozofów i teologów. Reprezentują oni różne środowiska, jednak zawsze w jakiś sposób powiązane z interesującym nas zjawiskiem występującym na terenie Polski.

Redaktorzy pragną złożyć podziękowania wszystkim autorom zamieszczonych tekstów za pozytywną odpowiedź i zaangażowanie, które zaowocowało powstaniem tej publikacji.

Prowadząc celowe poszukiwania informacji i opatrując autonomiczną refleksją perspektywy dla edukacji własnych dzieci, dowiadują się też rodzice o dydaktycznych walorach edukacji domowej. Elastyczne co do organizacyjnych form i zindywidualizowane względem kondycji konkretnego dziecka kształcenie musi być bardziej kreatywne oraz skuteczniejsze od sztywnego kształcenia szkolnego, obliczonego na ""przeciętnego" (jakby taki w ogóle istniał) ucznia. Wyniki uczniów i "absolwentów" edukacji domowej wyraźnie o jej jakości świadczą.

Powiedzmy na koniec, iż "Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka" nie ma w swojej kategorii żadnej konkurencji. Jest pierwszym tak obszernym i zróżnicowanym co do filiacji autorów zbiorem tekstów: od filozoficznych refleksji, przez naukowe opracowania, po osobiste "wyznania" osób, praktycznie zaangażowanych w edukację domową. Koncept dla tej książki jest ewidentną zasługą Redaktorów - Państwa Marzeny i Pawła Zakrzewskich. Im zatem wszyscy zainteresowani polską edukacją domową zawdzięczają cenne źródło informacji.

Dr hab. Marek Budajczak

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Zbiór interesujących opinii dot. tematu

Książka zmusza do analizy nad edukacją własnych dzieci. Rozszerza horyzonty. Przed podjęciem tak radykalnych zmian dot. edukacji własnych dzieci warto zapoznać się z opinią wielu różnych osób - najlepiej więc zakupić tą książkę i samemu podjąć właściwą decyzję. Jaka będzie moja, tego jeszcze nie wiem - póki co jeszcze czytam...:)

autor opinii: Joanna Cabaj

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Adam
Autor: Marzena Zakrzewska, Paweł Michał Zakrzewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 175x240
EAN: 9788372329301
ISBN: 9788372329301
ID: 329594

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...