TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka

Zjawisko edukacji poza zinstytucjonalizowanymi formami nauczania stało się przedmiotem refleksji autorów zamieszczonych w niniejszym zbiorze artykułów. Podjęli oni próbę opisania "edukacji domowej" tak poprzez osobiste świadectwo człowieka w nią zaangażowanego, jak i okiem zdystansowanego obserwatora.

Tak szeroka perspektywa daje czytelnikowi możliwość obiektywnego zapoznania się z tą coraz popularniejszą ścieżką edukowania. Zamieszczone zostały opinie rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, historyków, psychologów, socjologów, prawników, filozofów i teologów. Reprezentują oni różne środowiska, jednak zawsze w jakiś sposób powiązane z interesującym nas zjawiskiem występującym na terenie Polski.

Redaktorzy pragną złożyć podziękowania wszystkim autorom zamieszczonych tekstów za pozytywną odpowiedź i zaangażowanie, które zaowocowało powstaniem tej publikacji.

Prowadząc celowe poszukiwania informacji i opatrując autonomiczną refleksją perspektywy dla edukacji własnych dzieci, dowiadują się też rodzice o dydaktycznych walorach edukacji domowej. Elastyczne co do organizacyjnych form i zindywidualizowane względem kondycji konkretnego dziecka kształcenie musi być bardziej kreatywne oraz skuteczniejsze od sztywnego kształcenia szkolnego, obliczonego na ""przeciętnego" (jakby taki w ogóle istniał) ucznia. Wyniki uczniów i "absolwentów" edukacji domowej wyraźnie o jej jakości świadczą.

Powiedzmy na koniec, iż "Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka" nie ma w swojej kategorii żadnej konkurencji. Jest pierwszym tak obszernym i zróżnicowanym co do filiacji autorów zbiorem tekstów: od filozoficznych refleksji, przez naukowe opracowania, po osobiste "wyznania" osób, praktycznie zaangażowanych w edukację domową. Koncept dla tej książki jest ewidentną zasługą Redaktorów - Państwa Marzeny i Pawła Zakrzewskich. Im zatem wszyscy zainteresowani polską edukacją domową zawdzięczają cenne źródło informacji.

Dr hab. Marek Budajczak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Adam
Autor: Marzena Zakrzewska, Paweł Michał Zakrzewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 175x240
EAN: 9788372329301
ISBN: 9788372329301
ID: 329594

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...