TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spe salvi. Encyklika o nadziei chrześcijańskiej

"SPE SALVI facti sumus" – w nadziei już jesteśmy zbawieni (Rz 8, 24), mówi św. Paweł Rzymianom, a także nam. „Odkupienie”, zbawienie, zgodnie z wiarą chrześcijańską nie jest jedynie zwyczajnym wydarzeniem. Odkupienie zostało nam ofiarowane w tym sensie, że została nam dana nadzieja, nadzieja niezawodna, mocą której możemy stawić czoło naszej teraźniejszości: teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi. W tym kontekście rodzi się od razu pytanie: jakiego rodzaju jest ta nadzieja, skoro może uzasadniać stwierdzenie, według którego, poczynając od niej, i tylko dlatego,że o­na istnieje, jesteśmy odkupieni? I o jaką chodzi tu pewność?

Benedykt XVI

Dokument poświęcony jest rozumieniu nadziei chrześcijańskiej w odniesieniu do filozofii nowożytnej i wyzwania braku wiary.

Jako przykład życia chrześcijańską nadzieją Benedykt XVI wskazuje między innymi postać kanonizowanej przez Jana Pawła II świętej Józefiny Bakhity z Darfuru w Sudanie, zakonnicy urodzonej około 1869 roku oraz podkreśla, że "z nadziei tych osób, dotkniętych przez Chrystusa, zrodziła się nadzieja dla innych, którzy żyli w ciemnościach i bez nadziei".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 110x170
EAN: 9788375570212
ISBN: 9788375570212
ID: 65493

Zobacz również

Spe salvi. Encyklika o nadziei chrześcijańskiej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...