TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne słabostki

Duchowość ma znaczenie tylko wtedy, gdy jest związana z bardzo konkretnym życiem. Musi się wyrazić wszędzie, gdzie się właśnie w tej chwili znajdujemy: w kuchni, biurze, supermarkecie, na dworcu kolejowym.

Lorenz Marti nie daje prostych odpowiedzi – obserwuje i zadaje pytania. Nie wygłasza żadnych teorii – zabiera czytelników na wycieczkę w samo serce codzienności.

Istnieje wiele teorii na temat Boga i świata, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do problemu radzenia sobie ze zwykłymi, praktycznymi wyzwaniami powszedniego dnia.

Refleksja nad poważnymi życiowymi pytaniami rodzi się w momencie, w którym się akurat znajduję. Nawet podczas niecierpliwego wiązania butów.

Tak, jak w tej anegdocie: Uczeń słynnego żydowskiego kaznodziei Maggida pozostawił po sobie takie zdanie: „Nie poszedłem do Maggida, żeby studiować u niego Torę, tylko żeby popatrzeć, jak sznuruje buty”.

Nie interesuje go abstrakcyjna nauka, lecz konkretne życie. Szuka spotkania z człowiekiem, który żyje tym, co głosi. I wie: być może podczas sznurowania butów odkryje więcej z tajemnicy życia, niż studiując święte pisma.

Lorenz Marti (ur. 1952) jest współpracownikiem redakcji religijnej szwajcarskiego radia. Mieszka w Bernie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Lorenz Marti
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 120x185
EAN: 9788362579006
ISBN: 978-83-62579-00-6
ID: 185561

Zobacz również

Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne słabostki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...