TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko

Ocena:
(6 opinii)

Często marzymy o przyszłości naszych dzieci. Wyobrażamy sobie, że będą miały wspaniałe życie, osiągną sukces w pracy zawodowej i wychowają swoje urocze dzieci. Naturalnie, nie myślimy o gorzkich owocach, jakie może wydać w ich życiu gniew. Powinniśmy jednak uświadomić sobie, że największym i najbardziej dominującym zagrożeniem dla zdrowego i szczęśliwego życia naszych dzieci jest obecność nieuświadomionego i źle wyrażanego gniewu. Szkody, jakie on wyrządza, obejmują umysł, duszę, siły psychiczne i fizyczne. Każdy problem, z jakim borykamy się w dorosłym życiu, wypływa z tego źródła.

Żyjemy w świecie, w którym dochodzi nie tylko do aktów szału na drogach, ale i do przemocy w domu; obserwujemy stale rosnącą liczbę samobójstw wśród nastolatków i narastającą falę terroryzmu; znamy polityków kierujących się gniewem i nieformalne grupy, które spaja niewysłowiona nienawiść; słuchamy prześcigających się w szokowaniu nas stacji radiowych – na co dzień mamy do czynienia z niezliczonymi symptomami gniewu świata.

Dajmy więc swoim dzieciom szansę, by nie zostały zmuszone do przyswojenia sobie tej najgorszej formy wyrażania gniewu jakim jest bierna agresja. Zajmijmy się problemami leżącymi u podłoża uczucia gniewu, wówczas, gdy nasze pociechy są jeszcze małe i otwarte na naukę, aby nie doszło do nieodwracalnych szkód w ich życiu. Dwa najwspanialsze błogosławieństwa, jakimi możemy obdarować nasze dzieci, to bezwarunkowa miłość i sztuka dojrzałego wyrażania gniewu wraz z umiejętnością panowania nad nim. Ta książka jest przeznaczona dla rodziców, którym zależy na osiągnięciu tego celu.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Pozycja pomocna dla rodzica i wychowawcy.

autor opinii: Anna Kołodziej

Na prawdę dobra, pomocna książka.

autor opinii: Anna Kołodziej

Dla każdego rodzica

Moim zdaniem jest to lektura, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Przypomina jak ważny w zabieganym świecie jest czas poświęcony tylko i wyłącznie dla dziecka. Książka uświadamia jaką moc ma kontakt wzrokowy, dotyk i skupiona uwaga na naszych skarbach - nie tylko tych "gniewnych" :-)

Warto przeczytać

Jestem mamą, która od 10 lat boryka się z problemem agresji swojego dziecka. Uwierzyłam, że to moja wina, że musiałam zrobić coś bardzo złego, skoro teraz mam taki problem. Książka ta pozwoliła mi zrozumieć sytuację w której się znalazło się moje dziecko a ja razem z nim. Odkrycie pewnych prawd, wydawałoby się oczywistych, spowodowało, że z nadzieją patrzę w przyszłość i mam wpływ na stan emocji mojego syna. Książka prostym językiem opowiada, o rzeczach bardzo ważnych, które są nam tak bliskie, że czasem umykają naszej uwadze.

autor opinii: Marta Rudnicka

Książki Rossa Cambella

Choć większość książek autora ma podobną tematykę i nawiązują one do siebie, ta jest moim zdaniem podstawowa i obowiązkowa. Gniew został dokładnie nazwany, opisany i opatrzony pewną instrukcja, jak go kontrolować.

Polecam przeczytanie książek Rossa Campbella, ponieważ im więcej będzie synów i córek wychowanych bezwarunkową miłością, tym bezpieczniejszy i lepszy będzie ich świat.

autor opinii: Hezkaa

bardzo dobra

książka ta jak wiele innych tego autora jest dobrym poradnikiem i przewodnikiem w kontaktach rodzic-dziecko, otwiera oczy na wiele spraw, których często rodzice nie dostrzegają

autor opinii: joanna torobińska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Ross Campbell, Rob Suggs
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788371462276
ISBN: 83-7146-227-1
ID: 49454

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...