TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności

Dzieci – od niemowlęctwa do dorosłości – muszą być pewne, że zawsze mogą się zwrócić do rodziców z wszelkimi pytaniami i obawami.

Muszą być przekonane o tym, że rodzice są otwarci i chętni, by podzielić się wiedzą i doradzić, nawet jeśli sami mają pewne wątpliwości.

Autor książki, John Chirban – sam będąc rodzicem, a jednocześnie z zawodu psychologiem – wskazuje wszystkie wyzwania, jakie niesie ze sobą rozmowa z dziećmi o seksie i oferuje rodzicom konkretne porady, jak im sprostać.

Podkreśla, że rodzice muszą już od pierwszych dni pracować nad opartą na otwartości komunikacją między nimi a dziećmi.

Trzeba ciągle rozmawiać, o drobnych, nieistotnych rzeczach, aby komunikacja była żywa i by dzieci wiedziały, że mogą zwrócić się do rodziców, kiedy wydarzy się coś naprawdę istotnego – jak pytanie o seks.

Do obowiązków rodziców należy m.in. wzięcie odpowiedzialności za edukację seksualną swoich dzieci.

Autor podkreśla, że trudno jest poruszyć tak delikatny temat, patrząc dzieciom prosto w oczy, ale jeśli nie zrobią tego rodzice, to uczynią to inne dzieciaki w autobusie albo, co gorsze, jakiś prymitywny osobnik przez Internet wprowadzi je w błąd, co może poważnie zaszkodzić dzieciom albo wypaczyć ich rozumienie seksu, który powinien być jednym z błogosławieństw życia.

Autor przywraca porządek rzeczy, pokazując, że przed współżyciem najpierw trzeba zbudować oparty na miłości związek i wykazać się dojrzałością.

Ta książka pomoże rodzicom uporządkować myśli i nauczy, jak stać się przewodnikiem dla dzieci, aby pokazać im, jak właściwie, uczciwie i z pewnością siebie podejść do swojej seksualności.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: John T. Chirban
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375166057
ISBN: 9788375166057
ID: 307252

Zobacz również

Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...