TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków

Praktyczny poradnik dla wszystkich babć i dziadków, którzy chcą, by ich wnuki wyrosły na kochających, odpowiedzialnych i kierujących się w swoim życiu wartościami ludzi.

Ta książka pokazuje, że jako babcie i dziadkowie macie ogromną, pozytywną rolę do odegrania w wychowaniu swoich wnuków. Wskazuje, jak swoim życiowym doświadczeniem i mądrością możecie wspierać rodziców we wspaniałej, ale często trudnej misji kształtowania osobowości dzieci.

Znajdziecie tutaj najważniejsze zasady i praktyczne sposoby wydobywania z wnuków tego, co w nich najlepsze. Czytając ten rewelacyjny poradnik, nauczycie się, jak radzić sobie z problematycznymi sytuacjami związanymi z dyscypliną, czasem i pieniędzmi. Zobaczycie, jak postępować, by okazywać wnukom swoją miłość, nie psując ich charakterów.

Jeśli sięgnięcie po książkę Tima i Darcy Kimmelów, dowiecie się m.in. jak:

 • kształtować we wnukach odpowiednie postawy i zasady moralne;
 • przekazywać im doświadczenie wiary;
 • radzić sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi;
 • rozpieszczać swoje wnuki w zdrowy, odpowiedzialny sposób;
 • wspierać je, jeśli małżeństwo ich rodziców przeżywa kryzys;
 • rozwijać swoją relację z wnukami w miarę, jak one dorastają;
 • zostawić im duchowe dziedzictwo, które będzie im służyć przez całe życie.

Niezależnie od tego, czy jest to dla was nowa rola, czy też jesteście już zaprawionymi w bojach weteranami, gdy dotrzecie do końca lektury, wasze umiejętności w byciu babciami i dziadkami wzrosną niepomiernie.

Niezależnie od tego, czy nas odwiedzają, czy z nami mieszkają, wnuki zawsze mogą wpływać na nas pozytywnie. Tym dziadkom, którzy poważnie traktują swoją rolę, książka „Jak wychowywać wnuki” da odpowiednie narzędzia. Jako dziadek zdecydowanie ją polecam.

Gary D. Chapman, autor książki „Pięć języków miłości”
Dzięki spostrzeżeniom Tima i Darcy Kimmelów, zawartych w książce „Jak wychowywać wnuki”, dowiedziałem się, jak mogę jeszcze lepiej kochać moje wnuki i błogosławić im tak, aby przyniosło to owoce w wieczności. Wszyscy dziadkowie powinni przeczytać tę książkę.

Gary Smalley, autor bestsellerowej serii „Ocalenie”
„Jak wychować wnuki” to naszym zdaniem najlepsza książka o tym, dlaczego trzeba zainwestować życie w nasze wnuki. Nie przegapcie jej. Kupcie egzemplarz i – jak powiedzieliby Tim i Darcy – „wyruszcie w podróż waszego życia!”. Tim i Darcy służą za przewodników, my zaś jesteśmy niebywale dumni, że podążamy ich śladami jako dziadkowie, którzy wiedzą, do czego dążą!

Gary i Barb Rosbergowie z organizacji America’s Family Coaches

Dr Tim Kimmel jest autorem licznych bestsellerów książkowych na temat wychowania i relacji, dyrektorem organizacji Family Matters, której celem jest wspomaganie budowania silnych relacji w rodzinach.

Misją Darcy Kimmel jest zachęcanie kobiet do pełnej realizacji ich unikalnego powołania. Mają czworo dzieci i dwie wnuczki.

Książka ma formę bardzo przydatnego poradnika, który wskazuje konkretne, praktyczne, prosto, a jednocześnie precyzyjnie opisane zasady wspierania wnucząt w ich rozwoju. Tim i Darcy Kimmel podkreślają, że bycie babcią czy dziadkiem to święte powołanie. Odpowiedzialne wypełnienie tego powołania wymaga, by dziadkowie mieli precyzyjny plan wychowawczego wspierania swoich wnuków i by ten plan konsekwentnie realizowali. Chodzi szczególnie o to, by fascynować wnuczęta wielkimi ideałami, które płyną z zasad Ewangelii oraz uczyć ich podtrzymywania dobrych tradycji i obyczajów w obliczu antywychowawczej cywilizacji promującej niską kulturę oraz powierzchowne więzi i wartości.

Autorzy publikacji opisują konkretne sposoby, w jakie dojrzali i szczęśliwi dziadkowie mogą pomagać swoim dzieciom w wypełnianiu ich rodzicielskich zadań. A najważniejszym z tych zadań jest pomaganie młodemu pokoleniu, by wypływało na duchową głębię, by żyło w przyjaźni z Bogiem, by kierowało się Dekalogiem i dobrze uformowanym sumieniem.

Prezentowana książka pomaga dziadkom odpowiedzialnie podjąć swoje zadania wychowawcze wobec wnuków również w sytuacjach trudnych i coraz częściej obecnie spotykanych, na przykład w sytuacji, gdy wnuczęta przeżywają dramat rozwodu swoich rodziców, gdy mieszkają z dziadkami i są na ich utrzymaniu, gdy są przybranymi czy adoptowanymi wnukami lub gdy mieszkają daleko od dziadków i potrzebują wsparcia na odległość. Tim i Darcy Kimmel dają ponadto cenne wskazówki na temat postępowania dziadków w sytuacji, gdy wnuki przeżywają poważny kryzys. Chodzi zwłaszcza o to, by nie ulegać zniechęceniu czy agresji i by mądrze interweniować, a nie pogarszać sytuację swoim postępowaniem.

Wprowadzenie w życie zasad podanych w niniejszej książce stwarza szansę na to, że dziadkowie staną się prawdziwym błogosławieństwem dla swoich wnuków.

Ks. dr Marek Dziewiecki, fragmenty recenzji

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Tim Kimmel, Darcy Kimmel
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374827188
ISBN: 9788374827188
ID: 334065

Zobacz również

Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków
27.65 zł
 • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...