TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

5 języków miłości

Ocena:
(25 opinii)

Zgodnie z teorią Gary’ego Chapmana, amerykańskiego psychoterapeuty, pisarza, antropologa i lingwisty, istnieje pięć języków miłości - zupełnie różnych sposobów wyrażania i okazywania uczuć, a także ich liczne kombinacje i odmiany.

Mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on/ona nie rozumie.

Poznanie języka miłości twojego współmałżonka to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na szczęśliwe i udane małżeństwo.

Jeśli więc:

  • Twoja żona woli, żebyś pomógł jej w sprzątaniu kuchni, niż zabrał ją na romantyczną kolację
  • Twój mąż chciałby spędzić cały weekend w domu, a Ty chciałabyś wyjść w tym czasie ze znajomymi
  • Twoja żona wszelkie komplementy przyjmuje w milczeniu, ale tryska radością, gdy kupisz jej biżuterię
  • Twój mąż woli prezenty robione przez Ciebie ręcznie niż te kupione w sklepie
  • Twoja żona nie chce pomocy w przy obiedzie - woli, żebyś ją przytulił

... a Ty nie potrafisz tego zrozumieć - najwyższy czas, byś zapoznał się z książką Gary’ego Chapmana. Przemów w języku miłości Twojego partnera i odkryj tajemnicę małżeństw z 50-letnim stażem, które wciąż spacerują, trzymając się za ręce.

Poznaj książkę, która wspiera kolejne pokolenia małżeństw od ponad 20 lat, wznawianą i tłumaczoną na 36 języków, sprzedaną w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Super

Nie wiesz jak okazać miłość swojemu współmałżonkowi? Ta książka wskaże Ci drogę!!

autor opinii: Krzysztof D.

Niezwykła książka

Każde małżeństwo powinni mieć ta książkę i wspólnie czytać !

autor opinii: M. H

Bardzo ciekawa książką

Książka "5 języków miłości" jest niewątpliwie godna polecenia i myślę, że może być wskazówką dla niejednej pary przeżywającej kryzys lub myślącej "magicznie", że mąż czy żona po ślubie się zmienili, że może nie warto było zawierać małżeństwa. Otóż właśnie ta książką pokazuję, że aż takie "radykalne zmian"y są trochę nad wyraz jednak mogą one wynikać z odmiennych języków miłości, które w pełni poznajemy po zawarciu związku małżeńskiego. Każdy ma swój język i to od nas zależy czy zechcemy nauczyć się języka miłości naszego współmałżonka w celu poprawienie naszej relacji czy komunikacji. Nie twierdzę, że człowiek się nie zmienia, ale uważam że jeśli się zmienia to tylko dlatego że zaczyna mówić językiem miłości swojego współmałżonka czy partnera.
Serdecznie polecam :)

autor opinii: Anna Zabraniak

Idealna na prezent ślubny

"5 języków miłości" kupiłam w prezencie ślubnym bratu i jego żonie. To piękna książka, która pomaga zrozumieć wiele spraw w małżeństwie, warto ją mieć w domu, by móc sięgnąć po nią, gdy okaże się potrzebna.
Polecam gorąco!

autor opinii: Katarzyna Grzebyk

Inspiruje w małżeństwie

Polecam tę książkę szczególnie małżeństwom jako pomoc w zrozumieniu współmałżonka. Można dowiedzieć się czegoś o sobie samym, o tym, jak sami funkcjonujemy w relacjach z bliskim człowiekiem, oraz o tym, co jest ważne dla naszego współmałżonka, co robić, by dojrzalej kochać, by nasz współmałżonek zawsze czuł się przez nas kochany i czego potrzebujemy, by sami czuć się kochanymi.

autor opinii: Patrycja

Fenomenalna książka!

O książce dowiedziałam się z wykładu o. Adama Szustaka. Myślałam, że wiem już wszystko o związkach, od lat interesowałam się tym tematem. Ta książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytaliśmy ją razem z mężem. Każde z nas ma inny język miłości, którym "mówi". Nauczyliśmy się wykorzystywać nasze różnice i okazywać sobie miłość na co dzień. Polecam wszystkim parom, szczególnie w kryzysie!

autor opinii: Anna Zadrożna

LEKTURA

Gorąco polecam.
Książka napisana prostym zrozumiałym językiem, czyta się ją lekko i szybko.
I tak jak wiele opinii które przeczytałam zanim sama ją kupiłam zgadzam się, że powinna być ona obowiązkową lekturą dla narzeczonych na naukach przedmałżeńskich a nawet już w szkole. Za moich czasów był taki przedmiot jak PŻR (przygotowanie do życia w rodzinie) nie wiem ale obecnie jest na pewno podobny a nawet godzina wychowawcza może doskonale spełniać rolę edukacji dla przyszłych małżonków z taką lekturą.
Przecież wszyscy marzymy od wczesnych lat o szczęśliwym małżeństwie i rodzinie a niestety nie wszyscy mają dobre wzorce w domu.

autor opinii: Teresa Gray

książka, którą każda para powinna przeczytać

Pierwszy raz spotkałam się z tak dobrym poradnikiem dla małżeństw, w ogóle dla wszystkich par. Teoria 5 języków miłości jest odkryciem dla mnie i dla mojego (z reguły sceptycznie nastawionego do wszelkich poradników) męża. Dowiedzialam się, że to , że mój mąż nie spędza ze mną tyle czasu ile bym chciała nie oznacza, że jego uczucie wygasło. Jak coś się w naszej relacji psuje widzę dlaczego i wiem, jak temu zaradzić. Gorąco polecam!!

Klucz do szczęścia

Książka, której wartości nie sposób przecenić. Daje konkretne rady i uzasadnioną nadzieję na poprawę więzi. Po jej przeczytaniu nie tylko moja relacja z mężem, ale również z dziećmi i innymi bliskimi mi osobami, nabrały nowego blasku.

autor opinii: Marta K.

Szczerze poleam!!!

Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Czyta się jednym tchem. Mnóstwo praktycznych porad, które z miejsca można wdrożyć w swoje życie małżeńskie:) W ogóle polecam książki Pana Chapmana.

autor opinii: MM

Polecam każdemu!

Gary Chapman w niezwykle przejrzysty sposób pokazuje jak bardzo małżonkowie mogą różnić się w pojmowaniu miłości. Jednak dzięki tym różnicom, człowiek ma szansę niezwykle się ubogacić. Warto czytać razem i na bieżąco dyskutować. Ja z moim Narzeczonym zdecydowałam się na "5 języków bożej miłości" jeszcze przed ślubem i cieszę się, bo wierzę, że dzięki temu będę lepszą żoną.

autor opinii: Aneta Reszka

polecam:)

Książka idealna na prezent dla każdego małżeństwa. Polecam też księgarnię:)

świetna książka

Polecam tym, którzy chcą się nauczyć kochać swojego współmałżonka a stracili nadzieję...

autor opinii: Dorota Barszcz

Lucy

Książka pozwalająca zupełnie z innej strony spojrzeć na związek, zastanowić się nad ważnymi zachowaniami, na które często nie zwracamy uwagi. Ważne żeby podkreślić, ze książka nie jest tylko dla małżeństw, ale dla związku na każdym etapie znajomości. polecam bardzo!!!

Koniecznie przeczytać !!!

Lektura obowiązkowa.
Kanony porozumienia, lub zrozumienia.

autor opinii: G.L.

pozytywnie

Transakcja zrealizowana szybko i sprawnie.

Ciekawa pozycja, chociaż spodziewałam się czegoś więcej.. Dobry poradnik dla małżonków.

autor opinii: Iza

Polecam

Według mnie jest to najlepsza książka dla małżeństw, z dostępnych na polskim rynku. Powinno się ją obowiązkowo polecać narzeczonym. Można ją czytać na każdym etapie małżeństwa, zwłaszcza w kryzysie.
Pomaga walczyć z egoizmem, ale też wzmocnić poczucie własnej wartości.
Przecież bez kochania siebie nie możemy naprawdę kochać bliźnich.Dla mnie bardzo katolicka, choć napisana przez protestanta.

autor opinii: Dorota Bąkowska

Książka dokładnie nakreśla w jaki sposób pracować. Dobrze się czyta, nie ma suche teorii, są przykłady z życia i szczegółowe omówienia różnych podejść. Bardzo dobra książka

Światełko w tunelu ?

Jestem w trakcie czytania tej książki i coraz lepiej ja rozumiem oraz... swoje problemy. :)

autor opinii: Marzenna Wywiał

Polecam.

Książka daje dużo do myślenia, pod kątem drugiej osoby. Przystępny język zachęca do dalszej lektury, a dużo przykładów pozwala odnieść treść do swojego życia.

autor opinii: M J

Pomaga zrozumieć

Książka " Pięc języków miłości" pomaga zrozumieć partnera, gdyż każdy z nas jest inny i mówimy różnymi językami. Gdy to sobie uświadomiłam, po przeczytaniu tej książki, wszystko stało się jasne i proste.

autor opinii: Dorota Z

1Kor 9,22

W książce tej pokazano ciekawe spostrzeżenia dotyczące relacji w małżeństwie, co też ważne, reguły te można też wykorzystać w innych relacjach, każdy bowiem chce czuć się kochany czyli doświadczać miłości w swoim języku czy to od męża, żony, czy od brata, przyjaciela, ewangelizatora, itd.
Książka ciekawa, szybko się czyta, ale z pewnym poczuciem, że można by to wszystko opisać bardziej zwięźle - cóż mam chyba akurat nieco inny język intelektualnej percepcji, niż amerykański adresat :)

autor opinii: Michał Kubaszczyk

Polecam, nie tylko małżeństwom ;)

Choć nie jestem w małżeństwie, to tematyka mnie zaciekawiła, a kiedy zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać, tak ciekawiły mnie rodzaje tych języków oraz historie z życia wzięte, którymi posługuje się autor. Myślę, że wspaniale przedstawiona jest głębia MIŁOŚCI. Książka wnosi bardzo praktyczną wiedzę i przemawia do serca - przynajmniej mojego :)

autor opinii: MC

Fantastyczna

O teorii istnienia kilku tzw. języków miłości słyszałam już jakiś czas temu, koncepcja wydawała się sensowna i logiczna, więc z ogromnym zaciekawieniem sięgnęłam po tę pozycję. To pierwsze pełne wydanie 5 języków miłości, które ukazało się w Polsce. Po książkę sięgnęłam po to, aby w końcu dowiedzieć się szczegółów na temat tej teorii, a także po to by zweryfikować wiedzę na temat tego, jaki sposób okazywania miłości jest dla mnie naturalny. I powiem w skrócie: książka jest fenomenalna. Autor ma ogromną wiedzę psychologiczną i imponujące doświadczenie. Teorię wysnuł po wielu latach pracy terapeutycznej z małżeństwami. Książka opisuje przyczyny tego, dlaczego miłość niektórych par "wypala się" po ślubie. Pomaga rozwiązać wątpliwości związane z tym, dlaczego mąż/żona nie doceniają okazywania przez nas miłości. Oraz opisuje oczywiście tytułowe 5 języków miłości. Na końcu książki znajduje się również test, który będzie pomocny przy określaniu własnego języka miłości. Muszę też przyznać, że historie małżeńskie opisywane w ksiażce, są niesamowite! Aż trudno uwierzyć, że dzięki teorii 5 języków tak wiele związków, które były na skraju przepaści, naprawdę udało się uratować.
Książka będzie nieocenioną pomocą i inspiracją dla małżeństw, ale także narzeczonych, a nawet single (do których ja sama się zaliczam!) mogą dzięki niej zrozumieć bardzo wiele, nauczyć się czegoś na przyszłość, a nawet stosować zdobytą wiedzę w relacjach zupełnie innych niż te miłosne. Autor wydał co prawda jeszcze inne tytuły, w których skupia się szczególnie na danej grupie np. mężczyzn lub singli, ale sądzę, że ta książka może wystarczyć.
Ciekawostka dla dociekliwych: 5 języków miłości dla singli zostało już wcześniej wydane w Polsce! Ale pod zmienionym tytułem: "Sztuka wyrażania miłości. Poradnik dla singli". Cóż, nie cierpię, gdy wydawcy wprowadzają takie zmiany w tytułach.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Gary Chapman
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788363621674
ISBN: 9788363621674
ID: 283869

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki 5 języków miłości 5 języków miłości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...