TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kochać i wymagać. Pedagogia Ewangelii

Ocena:
(20 opinii)

Jak w dzisiejszym świecie dobrze wychować młodzież? Jaka jest rola dorosłego w wychowywaniu dzieci? Jak kochać i wymagać od młodych ludzi, by podążali dobrą życiową drogą?

Książka ks. Marka Dziewieckiego pomoże Ci zrozumieć, co jest naprawdę ważne w wychowaniu. Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie wpływać na młodego człowieka, by właściwie obrał swoją życiową drogę. Poznasz techniki, jak fascynować młodych ludzi swoją postawą, by zachęcić ich do działania.

Dowiesz się, jak nauczyć młodego człowieka myśleć, kochać i pracować, dzięki czemu w przyszłości znakomicie poradzi sobie z trudnościami życiowymi. Nauczysz się pomagać młodym w osiągnięciu dojrzałości. Dowiesz się, jak ważna jest Twoja rola w ich dorastaniu.

Czytając tę książkę dowiesz się:

  • jakie są współczesne mity o wychowaniu?
  • jak wychowywać czerpiąc z Ewangelii i najnowszych odkryć psychologii?
  • jak skutecznie komunikować się z wychowankami?
  • jak łączyć duchowość i wiarę z wychowaniem?

Wychowankowie potrzebują poławiacza pereł, czyli takiego wychowawcy, który pomoże im odkryć, że są Bożymi perełkami i że mogą stać się święci.

Sięgnij po tę książkę i stań się takim poławiaczem pereł dla swoich dzieci.

Opinie naszych Klientów (20 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacja. K
Wreszcie ktoś w jasny i prosty sposób mówi o zasadach wychowania, które są niezmienne jesli mamy wychować zdrowe rodziny i spoleczeństwo, a nie samorealizujących sie egoistów ja, mi, moje, dla mnie

autor opinii: Edyta Hoffmann

zbyt naukowa

Książka trochę zbyt naukowo napisana. Uważam, że jest w niej za mało przykładów, odniesień do dnia codziennego.

autor opinii: Emilia

warto

warto sięgnąć po niniejszą książkę. Przydatna dla początkujących Rodzicó

autor opinii: Angelika

Bardzo mądra i pouczająca książka.

autor opinii: Beata Gierczyk

POLECAM

Książka świetna, polecam wszystkim rodzicom i ogólnie wychowawcom, "którzy chcą pomóc dzieciom i młodzieży w osiągnięciu dojrzałości" Zdecydowanie Polecam.

autor opinii: Zofia P.

Kochać i wymagać

Książka zawiera wskazówki dla rodziców, którzy pragną do wychowania swoich dzieci zapraszać Ducha Świętego. Autor w jasny sposób przybliża "Bożą pedagogikę Miłości, zawartą na stronach Pisma Świętego.
W publikacji znaleźć można konkretne przykłady wartości i postaw, których powinniśmy uczyć nasze pociechy, by miały szansę przeżyć swoje życie w szczęściu czyli blisko Chrystusa, a nasze rodzicielstwo podobało się Bogu - jedynemu doskonałemu psychologowi, wychowawcy i rodzicowi.

autor opinii: LZ

Wychowywać w duchu ewangelii

Opracowanie ks. Marka Dziewieckiego podaje niestandardowe metody odpowiedzialnego wychowania, odwołując się do przykładów z Biblii i życia Jezusa, przy czym czyni to niezwykle komunikatywnie. Lekturę polecam wszystkim kompetentnym wychowawcom.

autor opinii: Alicja

Bardzo dobra książka!!

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki. Ks.Marek pokazuje jak w dzisiejszym świecie dobrze wychować młodzież w oparciu o Ewangelię. POLECAM, bo jest naprawdę warta przeczytania!!!

autor opinii: Wiolka

trudna w odbiorze

Dla mnie książka okazała się trudna,chociaż bardzo cenię autora.Bardziej nastawiłam się że odbiorca będą rodzice(zmyliła mnie okładka),natomiast wydaje mi się przekaz bardziej kierowany jest do wychowawców.Książka oczywiście świetna,tak jak wszystkie pozycje tego autora:)

Bardzo dobra książka

Książka przekazuje cenne informacje na temat wychowania dzieci.

autor opinii: Dorota Firczyk

x.Dziewiecki

byleby ludzie zechcieli czytać i wiedzieć - doskonała pozycja!

autor opinii: Barbara Paszkiewicz

szlachetna książka

Ciekawa, mądra i konkretna książka m.in. o cechach dobrego wychowawcy, czyli nauczyciela, rodzica, opiekuna... Autor nie poddaje się temu światu a raczej odważnie proponuje wychowanie oparte na Ewangelii i nauczaniu Jezusa, jako najlepszego nauczyciela. Książka do przemyślenia i czytania w ciszy z pełnym zastanowieniem ze względu na ciekawe acz trudne myśli...

Kochac i wymagac

Mysle ,ze te ksiazke powinni przeczytac rodzice,wychowawcy I ci wszyscy ,ktorzy w jakis sposob wplywaja na wychowanie mlodego pokolenia.

autor opinii: Agata Radzka

polecam

Dla wychowawców i rodziców, głęboka i do przemyślenia, polecam

autor opinii: Jolanta Kurdziel

Dobra choć może być trudna

Ksiądz Marek napisał we wstępie, że postarał się łatwym językiem napisać tą książkę. W moim mniemaniu można to było napisać bardziej przystępnie/łatwiej. Dlatego może ona okazać się dla wielu ludzi nieco "ciężka". Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo mądra pozycja i warto ją przeczytać.

autor opinii: Sławek Wieczorek

,,Niezbędnik kazdego wychowawcy''

Książka pt.,,Kochać i wymagać'' jest naprawdę świetna!...jak zresztą wszystkie tego autora. Polecam każdemu , kto zajmuje się wychowaniem innych i ...samego siebie także. To jedna z tych książek, której po przeczytaniu nie odkłada się na półkę, lecz stale do niej sięga. Pozdrawiam i dziękuję za bardzo sprawną obsługę.

autor opinii: Elżbieta Orłowska

Każdy powinien przeczytać

Witam Serdecznie!!!
Tytuł tej książki tak właściwie mówi wszystko o jej wnętrzu. Proszę nie myśleć że jest to książka pełna wzniosłych historyjek. Książka którą przeczytałam prawie na jednym wydechu jest zbiorem wszystkich zagadnień jakie powinien umieć każdy rodzic.... zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W jaki sposób kochać dziecko a jednocześnie wymagać? Każdy kto chce znać odpowiedź na to pytanie zachęcam do lektury tej książki.... tutaj znajdzie odpowiedź. GORĄCO POLECAM.

autor opinii: Magdalena Frania

Odnalezienie meritum w wychowywaniu

Autor niezwykle trafnie, skutecznie i ciekawie podaje najważniejsze zasady wychowywania. Uświadamia jak bardzo szkodliwe są obecne trendy. Po przeczytaniu książki opada kurtyna poprawności politycznej a czytelnik uświadamia sobie, że dzisiejszy postęp staje się już tylko postępem technicznym, choć niejednokrotnie wbrew człowiekowi. Ks. Marek Dziewiecki uczy jak wychowywać ludzi w dzisiejszych trudnych czasach, jak patrzeć w przyszłość z optymizmem i jak cieszyć się i nie zmarnować swojego rodzicielstwa i powołania. Uczy pracować i kochać. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica i pedagoga.

autor opinii: Wojciech Łukasiewicz

Świetna książka napisana językiem który dociera do czytelnika.Dużo dobrych i fachowych porad odnośnie postępowania z dorastającą młodzieżą warta polecenia.Myślę że jest to wspaniały przewodnik dla rodziców i nie tylko.

autor opinii: Hnryka Szlachta

Tę książkę trzeba przeczytać !!!

Książka ks. Marka Dziewieckiego jest znakomitą pozycją dla wszystkich, którzy wychowują bądź uczestniczą w wychowywaniu. W bardzo przejrzysty i rzeczowy sposób Autor uświadamia zasadnicze problemy wychowawcze i wskazuje na ich źródła. Zawarte w książce refleksje i wnioski wyraźnie wskazują na to, że Autor odwołuje się do praktyki związanej z wychowaniem. Nie oznacza to, że pomija teorię wychowania, ale przedstawia ją w kontekście praktyki wychowawczej. Uważam, że jest to jednak z najlepszych książek współczesnych poświęconych wychowaniu.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności dla wyjątkowego Autora !

autor opinii: Beata Chylińska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 125x190
EAN: 9788374820042
ISBN: 83-7482-004-7
ID: 26855

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Kochać i wymagać. Pedagogia Ewangelii Kochać i wymagać. Pedagogia Ewangelii
22.90 zł
17.05 zł
Oszczędzasz 5.85 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...