TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kompleta. Modlitwa na zakończenie dnia (CD)

Ocena:
(1 opinii)

Pierwsze, pełne nagranie w języku polskim, liturgicznej modlitwy wieńczącej trud dnia. Załączony tekst wraz z nutami może pomóc w modlitwie indywidualnej i wspólnotowej. Kompleta pozwala wyśpiewać z tynieckimi benedyktynami chwałę Bożą, albowiem kto śpiewa, podwójnie się modli.

Mówi się, że Kompleta (modlitwa na zakończenie dnia) jest najbardziej benedyktyńskim oficjum z Liturgii godzin. Wynika to zapewne z faktu, że modlitwa ta powstała w środowiskach mniszych, a nazwę jej wprowadził po raz pierwszy św. Benedykt w swej Regule.

A przecież także samo uwarunkowanie tej modlitwy wymowną porą schyłku dnia nadaje jej niepowtarzalne rysy: spokój, skupienie, intymność, domowość, rodzinność – oto krąg treści, które wpisują się w tę modlitwę i zarazem z niej wypływają.

Dla tych wszystkich, którym bliska jest tradycja i duchowość św. Benedykta, nie ulega wątpliwości, że wyżej wymieniona charakterystyka modlitwy na zakończenie dnia ujmuje nad wyraz trafnie istotę całego benedyktyńskiego życia. Czyż nie jest ono takim zwyczajnym, bardzo ludzkim byciem sam na sam przed Bogiem, z całą gamą egzystencjalnych, psychicznych i emocjonalnych konsekwencji tej postawy?

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Dziękuję .

Napisałem już raz komentarz do tego zakupu ale nie wiem dlaczego się nie pojawił .
Więc jeszcze raz napiszę , że książka a szczególnie CD jest wspaniała , bardzo wyciszająca w tych niespokojnych czasach .

autor opinii: Jarek Czajka

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wytwórnia: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wydania: 2012
EAN: 9788373543744
ID: 236049

Zobacz również

Kompleta. Modlitwa na zakończenie dnia (CD)
35.01 zł
29.94 zł
Oszczędzasz 5.07 zł (14%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...