TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krucjata Wyklętych. Z bronią w ręku przeciw komunie. Seria: Nasza historia

Głównymi bohaterami książki są walczący z pojałtańskim porządkiem partyzanci nazywani Żołnierzami Niezłomnymi lub Wyklętymi.

Nie zapomniano również o bojownikach prowadzących wieloletnią walkę w obronie polskości Kresów, anektowanych przez sowieckiego sąsiada. Autor przypomina, że opór zbrojny w Polsce nie wygasł w 1947, ani nawet w 1963 roku.

Swoją opowieścią obejmuje także akcje partyzantki miejskiej, aktywnej jeszcze w latach 80. Opisuje też działania partyzanckie w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, poddanych sowietyzacji.

W książce sporo miejsca poświęcono polskim żołnierzom-tułaczom, walczącym przeciw komunizmowi na czterech kontynentach. Występują w niej np. piloci wykonujący tajne, podniebne misje nad górami Albanii i Tybetu czy ochotnicy Legii Cudzoziemskiej, zaangażowani w bój w dżunglach Indochin.

Autor nie ukrywa, że jego sympatie leżą po stronie Wyklętych, ale nie lukruje historii. Opowiada także o zdradzie i kolaboracji osób o nieraz chwalebnej przeszłości.

Nie omija spraw mrocznych, jak przypadki dobijania rannych kolegów, aby ci nie wpadli w ręce oprawców z UB.

"Krucjata Wyklętych" to wielobarwna opowieść, w której zabawne anegdoty z życia „leśnych” przeplatają się z porażającymi relacjami z pól bitew i miejsc kaźni.

Andrzej Solak jest absolwentem historii UJ, dziennikarzem, autorem kilku książek, w tym wydanych w Wydawnictwie eSPe "Warszawy ’44", "Kresów w płomieniach", "Modlitwy mieczy" i "Męczenników katolickich ostatniego stulecia".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Andrzej Solak
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 392
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826839
ISBN: 9788374826839
ID: 314447

Zobacz również

Krucjata Wyklętych. Z bronią w ręku przeciw komunie. Seria: Nasza historia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...