TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Między rodzicami a dziećmi

Ocena:
(4 opinii)

Traktuj swoje dziecko jak mile widzianego gościa — przecież nikogo nie kochasz równie mocno!

Rodzicielstwo jest prawdziwym cudem. Jest też niewątpliwie niełatwą serią drobnych wydarzeń, tymczasowych konfliktów i nagłych kryzysów, wymagających Twojej reakcji. A cokolwiek postanowisz i powiesz, a także sposób, w jaki to zrobisz, może być — i zapewne będzie — użyte przeciwko Tobie. W końcu poznasz siłę ponoszenia konsekwencji swoich czynów.

Uważasz, że tylko rodzic niezrównoważony i nieprzygotowany do tej roli zachowuje się w sposób szkodliwy dla dziecka? Niestety, nawet ci kochający i pełni dobrych intencji potrafią malucha obwiniać, zawstydzać, oskarżać, wyśmiewać, grozić, przekupywać, szufladkować, karać, a także wygłaszać kazania i moralizować. Dlaczego? Ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo słowa mogą być destrukcyjne. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy szkodliwe metody wychowawcze. Czy nie powtarzasz do znudzenia tego, co mówiła Twoja matka? Czy nie używasz znienawidzonego tonu Twojego ojca? Często przyczyna takiej okropnej komunikacji nie leży w braku troski, ale w braku zrozumienia; nie w braku inteligencji, ale w braku wiedzy.

Między rodzicami a dziećmi to międzynarodowy bestseller, który pomógł milionom rodzin na całym świecie umocnić wzajemne relacje. Ceniony psycholog Haim Ginott zrewolucjonizował metody wychowawcze i komunikacyjne. Uczył rodziców nawiązywania przyjaznych i skutecznych kontaktów z dzieckiem, uświadamiania sobie własnych emocji oraz zrozumienia dla uczuć dziecka. Nowatorskie podejście dr. Ginotta wywarło wpływ na całe pokolenie psychologów dziecięcych. Dr Alice Ginott, żona zmarłego Haima Ginotta, wraz z dr. H. Wallacem Goddardem, doradcą rodzinnym, uaktualnili tę klasyczną pozycję, zachowując jednocześnie pozytywny przekaz oraz ciepły, przystępny sposób przedstawiania niezwykle istotnych informacji.

  • Jak dyscyplinować dziecko, nie stosując gróźb, łapówek, sarkazmu ani kar?
  • Jak wyrażać krytykę bez poniżania, chwalić, ale nie oceniać i wyrażać swój gniew w nieszkodliwy sposób?
  • Jak potwierdzać uczucia dziecka, jego punkt widzenia i opinie, zamiast je negować?
  • Jak reagować w codziennych sytuacjach, żeby pociecha nauczyła się ufności i nabrała pewności siebie?
  • Jak stosować zasady wychowania wspierającego i pełnego szacunku?

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Niezbędna każdemu rodzicowi i nie tylko

Przeczytałam bardzo szybko i czytam nadal. Wprowadzam niektóre propozycje w życie i widzę efekty. Na nowo uczę się rozmawiać ze swoim dzieckiem. Świetna książka. Polecam.

autor opinii: Wioletta Kuśpit

REWELACYJNE!

Nie mogę nic napisac innego, bo to poprostu bardzo madre książki, niezbędnik rodzica w obecnych szalonych czasach! Ponadto to światowe bestsellery...

autor opinii: kocia

Pozyteczna lektura

Tę książkę polecam rodzicom i pedagodom ale także dziadkom i opekunom dzieci. Jednym słowem wszystkim tym, którzy uważają, że dziecko to człoewiek, którego trzeba nie tylko kochac, ale także zrozumieć. Ta lektura uczy nas języka komunikacji z dzieckiem i pozwala osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

autor opinii: Ania, mama Szymka

Gorąco polecam!

Uważam, że bardzo ciekawa książka-poradnik dla świeżo upieczonych rodziców, którzy chcieliby unikać błędów swoich rodziców. Książka poparta jest wieloma przykładami z życia wziętymi - sytuacje i dialogi między rodzicami a dziećmi - co pozwala bardzo obrazowo zrozumieć co autor ma na myśli. Jestem mamą 2-letniej pociechy i po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie, że w wielu sytuacjach nie powinnam reagować krzykiem, a na pewno na drugi raz zastanowię się zamiast niepotrzebnie krzyczeć. Książka ta na pewno pomoże nam lepiej zrozumieć zachowanie naszych dzieci i poprawić nasze błędy w wychowywaniu ich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: sensus
Autor: Haim G. Ginott, Alice Ginott, H. Wallace Goddard
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x208
EAN: 9788324615902
ISBN: 9788324615902
ID: 145794

Zobacz również

Między rodzicami a dziećmi
44.55 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...