TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłości można się nauczyć. Małżeństwo i rodzina na drodze życia

Małżeństwo i rodzina nie są bynajmniej przypadkową strukturą socjologiczną, wytworem szczególnych uwarunkowań historycznych i ekonomicznych. Przeciwnie, właściwa relacja między mężczyzną a kobietą jest zakorzeniona w najgłębszej istocie człowieka i tylko przyjmując taki punkt wyjścia, można ją zrozumieć.

Nie można zatem odrywać tego zagadnienia od odwiecznego i zawsze aktualnego pytania, które człowiek zadaje, zastanawiając się nad sobą: kim jestem? kim jest człowiek? Tego pytania z kolei nie można oderwać od pytania o Boga…

Odpowiedź Biblii na te dwa pytania jest spójna i jednolita: człowiek jest stworzony na obraz Boży, a Bóg jest miłością. Dlatego powołanie do miłości jest tym, co czyni człowieka prawdziwym obrazem Boga: człowiek upodabnia się do Boga w takiej mierze, w jakiej staje się istotą, która kocha.

Rodzina we współczesnym świecie stała się obiektem ataków ze strony lewicowych środowisk i ideologii, które za wszelką cenę usiłują podważyć jej tożsamość.

Niniejszy wybór tekstów Benedykta XVI pozwoli nam lepiej zrozumieć rolę i powołanie rodziny w życiu człowieka, a także w wiekuistym planie Bożej opatrzności. Małżeństwo i rodzina ufundowane są bowiem na miłości, która nie rezygnując z uczuć i namiętności dojrzewa, wzrasta i oczyszcza się poprzez zaangażowanie rozumu i woli. Miłości zatem możemy się nauczyć.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788321119342
ISBN: 9788321119342
ID: 253792

Zobacz również

Miłości można się nauczyć. Małżeństwo i rodzina na drodze życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...