TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Młodzi i miłość

Ocena:
(3 opinii)

Bardzo ważnym problemem w przekazie treści prorodzinnych młodemu człowiekowi jest sposób tego przekazu. Nie może to być napuszony mentorski ton ani teoretyczne naukowe wywody. Z drugiej strony nie należy bagatelizować ważnych problemów, unikać odpowiedzi na istotne pytania czy udzielać odpowiedzi wymijających. Wśród wielu różnych dostępnych sposobów przekazu autorzy książki "Młodzi i miłość" wybrali najprostszy.

Opracowali do druku materiał z zapisu magnetofonowego, zrealizowany ze spotkań z młodymi ludźmi w ramach Dominikańskich Kolokwiów, które odbyły się w Ustroniu-Hermanicach w lipcu 1994 r. (i odbywają się co roku w okresie letnim), a dotyczyły problematyki przygotowania do małżeństwa i życia rodzinnego. Lekka, nienużąca forma prezentacji trudnych i wymagających treści, wiele przykładów zaczerpniętych z życia i osobistego doświadczenia autorów powoduje, iż książkę czyta się bardzo dobrze.

Książka obejmuje swym zakresem tematycznym niemal całość problematyki przygotowania do życia małżeńskiego i rodzinnego. Porusza również pewne podstawowe problemy młodych ludzi wchodzących w okres dojrzewania (cenne rozdziały traktujące o sferze dojrzewania psychicznego, problematyki niemal całkowicie nieobecnej w programach szkolnych).

Z dużą starannością potraktowane są rozdziały poświęcone problematyce współżycia płciowego jako wyrazu miłości małżeńskiej oraz odpowiedzialnego rodzicielstwa (z wyraźnym wskazaniem pozytywów metod naturalnego planowania rodziny oraz negatywnych skutków sztucznych metod kontroli płodności).

Na oddzielną uwagę zasługuje również rozdział traktujący o wzajemnych relacjach młodych małżonków z rodzicami każdej ze stron. Sposób rozwiązywania trudnych sytuacji w warunkach wspólnego mieszkania, wspólnej gospodarki finansowej czy też wyraźnych różnic charakterologicznych jest niezwykle cenną wskazówką zarówno dla młodych małżonków, jak i ich rodziców.

Reasumując można stwierdzić, że autorom udało się wytworzyć pozytywny klimat wokół trudnych treści wychowania prorodzinnego, a przyjęta forma prezentacji trafiła do młodego czytelnika (potwierdza to szereg wypowiedzi młodych ludzi nadsyłanych do autorów i wydawcy).

Polecamy książkę również jako materiał pomocniczy do spotkań z młodzieżą na tematy życia rodzinnego i małżeńskiego, zawiera bowiem nie tylko ważne treści, lecz podaje również atrakcyjny dla młodego człowieka sposób ich przekazu.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Książka, która powinna być w każdym domu....

Ksiazka" Mlodzi i milosc"- powinna znalezc sie w kazdym domu, gdzie zyja mlodzi ludzie myslacy o malzenstwie i rodzinie. Ciekawie i w prosty sposob omowione sa tematy dot. milosci, sa rodzaje milosci, nastepnie plciowosc, odrebnosc psycho-fizyczna miedzy kobieta a mezczyzna, trudnosci i zagrozenia dot. rodziny oraz naturalne metody planowania rodziny. Jestem nauczycielem religii w szkole sredniej , "Mlodzi i milosc"- to moj podrecznik dla klas 4- maturalnych, polecam ja moim maturzystam. Ostatnie dwie ,ktore zamowilam byly dla moich uczniow. Pozdrawiam serdecznie i zycze dobrego czytania... :-)

autor opinii: Jolanta Bruno

Dobra

Świetna książka. Poszerzyła moją wiedzę o relacjach między kobietą a mężczyzną

autor opinii: Piotr Zarzycki

Polecam

Polecam tą książkę nie tylko młodym, moja Babcia ją przeczytała i była oburzona tytułem. Autorzy zawarli tu prawdy nie tylko aktualne w latach młodości, ale zawarli prawdy dotyczące każdego człowieka bez względu na płeć czy wiek.

autor opinii: Paulina

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bonami
Autor: Jacek Pulikowski, Grażyna Urbaniak, Andrzej Urbaniak
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 238
EAN: 9788389621870
ISBN: 978-83-89621-87-0
ID: 445183

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Młodzi i miłość Młodzi i miłość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...