TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mocni ojcowie mocne córki. 10 sekretów ojcostwa

Ocena:
(16 opinii)

Być dobrym ojcem to najważniejsza misja w życiu mężczyzny!

Jest to książka dla każdego ojca. Zarówno takiego, który ma dobre mniemanie o swoim ojcostwie i chce się rozwinąć, udoskonalić w swojej roli – jak i takiego, który ma poczucie winy i uważa, że się nie sprawdza w swojej roli.

Meg Meeker nie tworzy jakiegoś niedoścignionego ideału ojcostwa. Nie oceniając cudzego życia, daje praktyczne podpowiedzi także dla ojca, którego córka uciekła z domu, dla ojca-rozwodnika, dla zapracowanego, dla wierzącego, dla ateisty…

Mężczyźnie nie przychodzi łatwo rozumieć kobietę, jej potrzeby, nastroje, sposób komunikacji. Własnej żony trzeba się uczyć przez lata. A córka? Najpierw jest małą dziewczynką, potem nastolatką i dojrzewającą kobietą. Zmienność do kwadratu. Trudno za tym nadążyć. Zwłaszcza mężczyźnie.

Autorka jest kobietą konkretną, odważną i doświadczoną. Dzieli się mądrością, którą zdobywała i układała sobie przez lata. Największą jej zaletą jest to, że jest kobietą. Sama była córką, ma trzy własne córki i jako pediatra pomaga wielu młodym dziewczętom.

Meg Meeker świetnie pokazuje co jest ważne w ojcostwie z perspektywy córki. Za co będzie ojcu wdzięczna jako kobieta, mimo że na to samo złościła się jako dziecko czy nastolatka. Na co musi uważać ojciec, żeby nie zostawić w córce trwałej rany. Jak powinien ją kochać, jak chronić i w jakim stopniu ufać.

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

Ponadprzeciętna, ale bez szału

Książka jako pierwsza o tej tematyce, może się podobać. Lecz daje jedynie jakieś ogólnikowe porady, w dodatku oparte o życie w stanach, a także o religię. W skali od 1 do 5 daję 3+ warto przeczytać, ale można obejść się bez niej.

autor opinii: Pepe

opinia

bardzo dobra książka, z górnej półki, bardzo dużo ciekawych praktycznych rad i wskazówek, daje do myślenia, pokazuje także sprawy, aspekty które umykają w życiu codziennym albo te kwestie których ludzie nie wiedzą bo nie uczą się psychologii

autor opinii: Piort Barczewski

zaskakujaca

przyznam, że mąż, którego nie mogłam namówić na przeczytanie żadnego z poradników dotyczących wychowania dzieci, "mocnych ojcow.." pochłonął w dwa dni, formułując samodzielnie i ochoczo własne wnioski/zasady/potrzeby zmian. Nasza 3-letnia córka częściej się uśmiecha (naprawdę "działa" to tak szybko!) i sama zaprosiła tatę do zabawy klockami:) Na razie mogę więc zarekomendować pozycję jako skuteczną inspirację we właściwym kierunku..co będzie w przyszłości, nie wiem, ale wygląda optymistycznie.

autor opinii: Joanna Kozłowska

Duże rozczarowanie

Książkę przejrzałam - niektóre miejsca przeczytałam dokładniej, inne mniej. Moim zdaniem spis streści brzmi świetnie, ale treść nie realizuje zawartych w nim obietnic. Dla mnie rozczarowanie - po przejrzeniu oddałam do sklepu, bojąc się, że mój tata - ojciec trzech dorosłych już córek, szybciej się zniechęci, niż znajdzie coś, co go poruszy. Autorka zdaje się zaczynać swoją opowieść od środka, licząc chyba na powszechną wśród tatusiów znajomość psychologicznych zależności i praw rządzących relacjami ojca z córką. Przydałaby się pozycja, która nieco rzetelniej zajmie się tym tematem i zrobi to może faktycznie z mniejszym naciskiem na realia amerykańskie.

autor opinii: Alka

Mocny Ojciec

Po przeczytaniu książki poczułem jak mocne mam córki :-). Ja też muszę być mocny. Bardzo dużo przykładów z USA - to trochę zniekształca obraz jak jest w Polsce.
Pozycja dla każdego ojca. Polecam

autor opinii: Tomasz Toruński

Mocni ojcowie.Mocne córki.

Gorąco polecam lekturę tej książki!!! Sprezentowałam książkę mojemu tacie, mimo, iż jestem już "dużą", bo 30-letnią córką. Tata, którego niełatwo zachęcić do czytania książek z gatunku poradników psychologicznych, wyraził się o merytorycznej zawartości "Mocnych ojców.Mocnych córek...." bardzo pozytywnie.
Zapewniam, iż opinia mojego taty stanowi rękojmię wysokiej wartości tej książki.

autor opinii: Anna Krajewska

polecam!!

książka którą powinien przeczytać każdy ojciec ale również mamy żeby wiedziały jak ważna jest rola mężczyzny w życiu każdej dziewczynki, świetne przykłady, bardzo wciągająca lektura

autor opinii: Kaolina K.

bardzo wartościowa

Książka wiarygodna, przyjemna w czytaniu, niezwykle wymowna. Godna polecenia nie tylko ojcom, ale wszystkim, którzy są związani z wychowywaniem młodzieży. Autorka ma duże doświadczenie, powołuje się na konkretne dane, wyciąga proste wnioski nazywając istotne prawdy/
Przed wszystkim wynosi na piedestał mądrą męskość, ojców, którzy każdego dnia toczą walkę o wychowanie córki, szczególnie tej nastoletniej i - o ile tylko nie zwątpią, nie poddadzą się - zawsze wygrywają. To książka o tym, że wartość kobiety, jej samoocena, zdolność do stawania naprzeciw życiowych wyzwań oraz umiejętność rozwoju i wiara w swoje możliwości w bardzo dużej mierze zależą od jej relacji z ojcem. Nie spodziewamy się, jak bardzo.

autor opinii: Magdalena Magowska

Mocni ojcowie.Mocne corki.
Swietna bardzo dobra ksiazka zwlaszcza dla ojcow ale i moim zdaniem dla matek rowniez.Uwazam ze kazdy ojciec ktoremu zalezy by chronic swoja corke przed niebezpieczenstwem dzisiejszej kultury smierci powinien ja przeczytac malo tego powinien ja miec przy sobie i czesto zagladac do niej by przypominac sobie co moze zrobic by swoja corke chronic.

Mocni ojcowie

Bardzo dobra książka dla ojców, którzy szukają przyczyny swoich konfliktów z córką.Daje proste wskzówki, choć należy wczuć się w amerykański "klimat" narracji.

autor opinii: Tomasz Jurczenko

Lektura obowiązkowa dla świadomych ojców

Mam dwie córki. Obie bardzo kocham, jednak dopiero ta książka uświadomiła mi jak ważna i potrzebna jest im moja miłość. Przeczytałem tę pozycję kilka miesięcy temu i przyznaję, że nie ma tygodnia, bym nie przypominał sobie prawd i porad w niej zawartych.
Moim zdaniem książka Meg Meeker to lektura obowiązkowa dla każdego ojca, który chcę wychować córkę na piękną, mądrą i akceptującą się kobietę. Gorąco polecam.

autor opinii: Piotr F. Sadowski

Polecam!

W swoich rękach miałam już wiele poradników, ale ten jest szczególny! Autorka (tak, kobieta) w sposób prosty, ale bardzo rzeczowy przedstawia jak powinna wyglądać zdrowa relacja ojca z córką. Sprawa nie jest łatwa, a również z własnego doświadczenia wiem, że prawidłowa relacja procentuje w przyszłości. Książkę czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Warto mieć ją w swojej domowej biblioteczce.

autor opinii: Karolina Lechowska

xxx

Dużo przykładów. Dużo porad. Ale z całą pewnością historie opisane w książce mogłyby tworzyć bardziej spójną całość, bardziej spójne opowiadanie. Miałem wrażenie jakby emocje autorki zamieszały w płynności przekazu

autor opinii: Paweł Kielar

Mocni ojcowie.Mocne córki

Polecam.Świetna książka,warto ją przeczytać w każdym wieku.I
oczekującym dziecka i już wychowującym i będącym w wieku dziadków.
Można lepiej zrozumieć zachowania nastolatków a może i swoje w tym
wieku .Także dzięki tej pozycji dać wsparcie i bliskim i ludziom z
otoczenia.Nie należy oczywiście traktować takiej książki jak przepisu
*kulinarnego* na życie ale bardzo pobudza myślenie,pomaga
weryfikowanie pochopnych i pobieżnych ocen innych ludzi.Cenię książki,
których autorzy piszą również o swoich doświadczeniach.

autor opinii: Elżbieta Ciekanowska

Ojciec i córka relacja

Bardzo wartościowa książka dla ojców chcących zbudować naprawdę konkretną relację z córką, nie krzywdząc jej, a wzmacniając.

autor opinii: Paweł

Mocni ojcowie...

Obecnie umniejsza się rodzinie. Ojców próbuje się przepoczwarzyć, zatracając ich odwieczną rolę.
A porządek świata jest taki naturalny i prosty.Ojcowie, przeczytajcie tę książkę nawet jeśli bardzo dobrze spełniacie swoją rolę. Matki, przeczytajcie tę książkę, aby prawdziwie wspierać swoich mężów dla dobra waszych rodzin.Mocna książka, lekko napisana z myślą o przyszłości Twojego dziecka.

autor opinii: Danuta Wypyszyńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Meg Meeker
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 316
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788380210868
ISBN: 9788380210868
ID: 350188

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Mocni ojcowie mocne córki. 10 sekretów ojcostwa Mocni ojcowie mocne córki. 10 sekretów ojcostwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...