TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Na początku jest miłość

Ocena:
(3 opinii)

Odwołując się do swego osobistego doświadczenia i do Pisma Świętego, Scott Hahn przedstawia piękno i wartość życia rodzinnego oraz miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Ale jego książka to coś znacznie więcej niż pochwała rodziny. Hahn udowadnia, że za naszą tęsknotą za miłością rodzinną kryje się rzeczywistość o wiele głębsza, niż to sobie wyobrażamy.

Przywołując przykłady z Pisma Świętego, w których używane jest słownictwo i obrazowanie związane z rodziną i odwołując się do myśli Ojców Kościoła, autor wykazuje, że modelem dla naszych rodzin jest Trójca Święta. Bóg, który jest Rodziną. Naszym prawdziwym przeznaczeniem jest uczestnictwo w życiu tej Rodziny, a drogą do tego jest przynależność do Kościoła, który został założony przez Jezusa Chrystusa jako nowa duchowa rodzina dla ludzi z wszystkich narodów, plemion i rodów.

"Na początku jest miłość" to teologia biblijna Jana Pawła II przekazana w języku zrozumiałym dla każdego. Ta prosta z pozoru książka jest jednocześnie radykalnie ortodoksyjna i głęboko rewolucyjna.

Peter Kreeft, profesor filozofii, Boston College
Ta książka udowadnia, że Hahn nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wyjaśnianie złożonego bogactwa prawd wiary chrześcijańskiej – bez ich rozwadniania czy stępiania ich mocy i siły. Wydaje się, że to najlepsza i najważniejsza książka, jaką dotąd napisał.

Carl E. Olson, „National Catholic Reporter”

Scott Hahn, biblista, teolog katolicki, wykładowca na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville w USA. Były pastor protestancki, którego podróż duchowa, opisana w bestsellerze Rome Sweet Home (wyd. pol. "W domu najlepiej"), doprowadziła do Kościoła katolickiego. Niezwykle popularny jako autor książek na temat wiary oraz programów nadawanych w amerykańskiej telewizji katolickiej EWTN. Ojciec sześciorga dzieci.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Duchowa i intelektualna przygoda

Bóg jest rodziną, a człowiek został stworzony na Ten Obraz, i został zaproszony do bycia częscią tej boskiej Rodziny. Jak to zrobić? Książka Scotta Hahna jest zaproszeniem do niezwykłej przygody duchowej i intelektualnej. Gdyby ktoś, kto czyta jego książkę, chciał podkreślać ołówkiem najciekawsze zdania, musi przygotować wiele ołówków i pogodzić się z faktem, że jego egzemplarz będzię cały w kolorze grafitowym. Prosty język, wspaniała myśl. Jest możliwe, żeby Trójca Przenajświętsza chciała za wszelką cenę zaprosić do stołu człowieka? Jak Bóg zawíera przymierze z człowiekiem i jak sie tego wywiązuje? "Na początku jest miłość. Odnaleźć swoją rodzinę w Kościele i w Trójcy Swiętej". Nie życzę dobrej lektury. Życzę sił, by udźwignąć odkrywaną prawdę.

autor opinii: Magdalena Szczepanek

Ksiazki Scotta Hahna sa niezastopione w budawaniu i rozumieniu wiary katolickiej.

Mam nadzieje, ze polskie wydawnictwa beda promowaly tego autora, ktory przemawia prostym jezykiem o trudnych sprawach. Czytalam jego ksiazki po angielsku i ciesze sie ze moge dzielic sie wrazeniami z rodzina ktora czyta je w Polsce. Bylam na jego wykladach. Potrzeba nam silnych rodzin i silnych mezczyzn ktorzy nie boja sie byc liderami w rodzinie i wzorcami dla swoich dzieci. Ksiazki Scotta Hahna pomagaja w tym.

autor opinii: Magdalena

ogień!!!

przyznam się bez bicia, że nie czytałem lecz zakupioną książkę podarowałem jako prezent urodzinowy dla swojej ukochanej i był to totalny strzał w 10:)

autor opinii: rafał przyborowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Hahn Scott
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 180
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374824767
ISBN: 9788374824767
ID: 227804

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Na początku jest miłość Na początku jest miłość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...