TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Najpiękniejsze polskie modlitwy + 2CD

Ocena:
(1 opinii)

Modlitwy mają rozmaite formy. Mogą być prywatne, czasem wręcz bardzo osobiste – i publiczne, społeczne. Można je podzielić na modlitwy uwielbienia, przeproszenia, dziękczynienia i prośby. Każda jednak angażuje całego człowieka: jego uczucia i wolę, nie jest wyłącznie aktem intelektualnym.

Modlić można się niemal wszędzie, w domu, w drodze do pracy czy szkoły. Dzięki modlitwie Bóg będzie dla chrześcijanina zarówno celem, do którego dąży wszystkimi pracami domowymi i zawodowymi, oraz treścią jego poczynań i dążeń, a także motywacji i intencji.

Na kartach niniejszego Modlitewnika znajdą Państwo modlitwy tradycyjne, zakorzenione w historii nie tylko chrześcijaństwa, ale też narodu polskiego oraz modlitwy współczesne, tworzone, pisane i wypowiadane w dzisiejszych czasach.

Wszystkie te utwory mogą stanowić inspirację do Państwa rozmów z Bogiem, które będą źródłem radości i pomogą Państwu w rozwoju duchowym. Na dowód tego w specjalnie przeznaczonym miejscu mogą Państwo wpisać swoje własne rozważania i prośby do Boga.

Aby modlitwa była miła Bogu, a dla nas skuteczna, musi być dobra, należy się więc do niej dobrze przygotować. Trzeba się nauczyć rozmawiać z Bogiem. Temu właśnie służy poradnik dobrej modlitwy oraz słownik pojęć kończące naszą antologię.

Całość dopełnia wyjątkowa galeria sztuki zawierająca reprodukcje obrazów pędzla sławnych malarzy takich, jak Rafael Santi, Peter Paul Rubens, El Greco czy Michelangelo Merisi da Caravaggio oraz wielu innych, przedstawiających sceny biblijne oraz postaci świętych. Mamy nadzieję, że nasze książki wzbogacą Państwa przeżycia duchowe, a modlitwy dadzą siłę i przyniosą ukojenie.

Na dołączonych płytach CD w formacie audio znajdują się wszystkie części Różańca odmówione wspólnie z Janem Pawłem II w czerwcu 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny oraz jego krótkie rozważania.

Książki uzyskały Imprimatur Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała

Modlitwy, o których nie miałem pojęcia,że takowe istnieją wbiły mnie dumę.Polskie modlitwy są cudowne.Inne kraje świata na pewno nam zazdroszczą,że Polacy mają takie bogactwo modlitw, dzięki którym,można dziękować Panu Bogu za wszystkie dobrodziejstwa otrzymane przez pośrednictwo Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Matki Bożej.Dziękuję za umożliwienie tego skarbu.

autor opinii: Andrzej Masztalerz

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: SFINKS
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 145x195
EAN: 9788363624507
ISBN: 9788363624507
ID: 301823

Zobacz również

Najpiękniejsze polskie modlitwy + 2CD
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...