TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O małżeństwie bez zacierania prawdy... cz.1

Ocena:
(19 opinii)

Jak sprawić, by Twoje małżeństwo codziennie wzrastało i stawało się silniejsze?

Rozmowy Violetty Nowakowskiej z Ks. Stanisławem Orzechowskim "O małżeństwie... bez zacierania prawdy" to książka, dzięki której dowiesz się, jak pielęgnować swoje małżeństwo. W pierwszej części książki znajdziesz odpowiedzi, jak świadomie podjąć decyzję o małżeństwie. Będziesz wiedzieć, jak pięknie przejść czas narzeczeństwa. Dowiesz się, jak umacniać swój związek i co zrobić, by Twoje małżeństwu nie zgasło. Nauczysz się wzbogacać małżeństwo o nowe treści. W drugiej części książki odnajdziesz wiele ciekawych spojrzeń na temat wychowania dzieci.

W książce znajdziesz wiele barwnych opowieści i anegdot na temat:

  • poznania siebie i swojej sympatii
  • zakochania
  • narzeczeństwa
  • małżeństwa i różnych jego aspektów
  • dzieci

Nasi Klienci po przeczytaniu tej książki stwierdzili, że to obowiązkowa lektura na kursie przedmałżeńskim. Przeczytaj tę książkę i naucz się, jak stworzyć wspaniałe małżeństwo.

Ks. Stanisław Orzechowski od 1967 roku jest duszpasterzem akademickim DA Wawrzyny. W latach 1968-1972 odbył studia na KUL-u, uzyskując tytuł licencjusza teologii pastoralnej na podstawie pracy pt. "Przygotowanie do małżeństwa młodzieży akademickiej". Pracuje w poradni rodzinnej.

Polecamy Ci także drugą część rozmów z ks. Stanisławem Orzechowskim, w której znajdziesz odpowiedzi na to, jak radzić sobie z trudnymi kryzysami małżeńskimi.

Opinie naszych Klientów (19 opinii)Napisz swoją opinię

Serdecznie polecam sklep, bardzo dobry kontakt i szybka wysyłka

autor opinii: Marz

Na prezent dla nowożeńców

Jest to wspaniała pozycja na prezent dla nowożeńców ( nawet jako dodatek do głównego prezentu , albo zamiast kwiatów).
Dobra pozycja dla młodych małżonków + cz.2 i na kolejną rocznicę ślubu cz.3
Udanej lektury z pozdrowieniami dla wszystkich czytelników tych pozycji

autor opinii: Stanisława

Wartą ją mieć

Książka, która powinna znalezc sie na półce w każdej rodzinie . Ksiązka jest przeznaczona nie tylko dla małżeństw, ale również dla młodych ludzi ktorzy planują rodzine, żyją w związkach niesakramentalnych oraz przede wszystkim dla par które przeżywają zarówno kryzysy jak i są szczęśliwe.

Bardzo sie ciesze ze zakupiłam tą książke!

autor opinii: Kasia Radek

Polecam!

Świetna lektura dla osób które stoją u progu decyzji o małżeństwie. Czyta się bardzo szybko. Dla wszystkich nieznających ks. Orzechowskiego: warto!

autor opinii: Katarzyna Bis

O małzenstwie

Cykl książek o małżenstwie ks.Orzechowskiego jest dlamnie rewelacyjnym odkryciem.Po pierwsze uświadamia, jak sami możemy mieć wpływ na jakość naszego związku,nie czekając i licząc na zmiany ze strony współmałżonka, po drugie to ciekawa i wciągająca letura, od której trudno się oderwać.Traktuję te książki jak elementarz i chętnie pożyczam znajomym, którzy chcieliby zmienić swoje związki na lepsze lub przechodzą kryzys.

autor opinii: Małgorzata Dybciak

dobre

Bardzo dobra pozycja.

autor opinii: Alicja Sierlecka

o małżeństwie...

Miałam okazję być na rekolekcjach księdza Orzechowskiego, to właśnie po nich kupiłam tę książkę. Książka pisana jest w formie wywiadu, książka przygotowana jest bardzo dobrze, piękne ilustracje i ogólnie wygląd bardzo ciekawy. Nie czyta jej się jednak tak jak słucha księdza Orzechowskiego. Jak dla mnie jakaś taka sucha, mało anegdot księdza, które na kazaniach bawią i uczą. Ogólnie książka dobra.

autor opinii: Marta

Książka jest napisana w formie dialogu co nadaje jej indywidualny i ciekawy charakter. Osobiście bardzo polecam. Ks. Orzechowski mówi o wielu trudnych sprawach w prosty i jasny sposób.

autor opinii: Emilia Guzel

Gorąco polecam!

Wszystkim narzeczonym, młodym małżeństwom i wszystkim, których temat małżeństwa i rodziny interesuje.
Ogromna mądrość Orzecha opisana lekkim piórem i z dużą dawką humoru. Warto! :)

autor opinii: Ewa

pozytywna

prezeent jak najbardziej adekwatny na prezent ślubny, dużo porad oraz mądrych i przydatnych w życiu tekstów. polecam

autor opinii: Elżbieta Słomba

o małżeństwie.... 3 części

3 części o małżęństwie zakupiłam w prezencie ślubnym. serdecznie polecam. Mają ją też moi przyjaciele - bardzo zachwalali. Przesyłka dotarła do mnie w ekspresowym tempie.

autor opinii: Katarzyna Mirgos

Polecam ks. Orzecha

Nie mogę właściwie sama nic powiedzieć na temat książki, kupiłam ją jako prezent dla syna i przyszłej synowej. Dzieci już ją przeczytały i stwierdziły, że teksty ks.Orzecha są wspaniałe. W sierpniu biorą ślub i traktują tą lekturę jako w pewnym sensie częściowe nauki przedślubne. Jak mi pożyczą to też przeczytam. Sami jak najbardziej polecają.

autor opinii: Krystyna Sikuła

Bez zacierania prawdy

Wspaniała książka ,umilała mi pobyt w szpitalu.

autor opinii: Gabriela Prokop

mamy pewne uwagi

Po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii na temat tej książki zamówiłam od razu 2 części. Czytamy ją wspólnie z narzeczonym. I prawdę mówiąc oboje mamy podobne wrażenia. Książka jest napisana trochę chaotycznie, w formie luźnej rozmowy, czasami zaczyna się wątek, który gubi się po 3 zdaniu i schodzi na inny temat. Pani która przeprowadza wywiady nieco przesadza z wyraźnym uwielbieniem dla księdza Orzechowskiego. Rozumiem, że chyba na tym miał polegać urok książki, ale nam to nie do końca pasuje. Oczywiście,że ksiądz mówi mądrze- temu nie przeczę. Nie jesteśmy z kręgu duszpasterstwa i może dlatego jakoś nie trawimy tej formy.

autor opinii: Lidia Drzewiecka

powroty

ks. Orzechowski to Anioł naszego małzeństwa , które w ub roku obchodziło 25 lecie TRWANIA.Ten nasz wówczas akademicki duszpasterz w trudnych czasach był postawiony na naszej studenckiej drodze, przygotowywał nas do tego Sakramentu. Przekazał wiele mądrosci i wiarę ze małzeństwo mimo wielu przeciwności ( nawet w narzeczeństwie, ze nie wspomne o małzeństwie) może trwać w Miłosci.Dla nas, te książki I i II część to wspaniałe wspomnienia ze spotkań z mądrym i pełnym oddania swojemu powołaniu Kapłanem.Dla tych , którzy zechcą sięgnać po nie, na pewno będą cennymi wskazówkami, radami, drogowskazami.

autor opinii: Teresa Krawczyk

WARTO

Jest to książka w formie dialogu ucznia i mistrza... czytając chcę się poznać mistrza osobiście. Czasami żałuje się, że nie było mnie tam, gdy przezywali to i owo... Warte przeczytania, bo wzbudza mnóstwo refleksji, a wybrana forma dialogu temu sprzyja. Książka dla tych, którzy lubią konkrety i dokładność, żeby nie zgubili miłości. I dla tych, którzy, wątpiąc w naukę Kościoła, jednak mają resztkę nadziei, że tu prawdę znajdą i z odwagą sięgną po te słowa... może odczują powiew Ducha św. Szczerze polecam))

autor opinii: Ania K.

książka niesamowita

z każdą stroną czuć w niej ogromne doświadczenie Orzecha w przygotowywaniu do małżeństwa, osobiste wspomnienia dodają też wiele uroku.

autor opinii: Dorota

O małżeństwie bez zacierania prawdy cz.I

Książkę zamówiłam na prezent ślubny dla syna. Młodzi we Wrocławiu przygotowywali się do sakramentu i prowadził ich ks.Orzechowski.Ksiądz Orzechowski to dla Nich wielki autorytet, książka była we Wrocławiu dla Nich nieosiągalna. Ponieważ miałam nie wiele czasu, zdążyłam przeczytać ponad 100 stron Jako doświadczona w małżeństwie (34 lata)jestem pełna uznania dla przeogromnej wiedzy i daru ks.w służbie młodym.
Bardzo podoba mi się charakter książki. W drodze rozmowy do księdza kierowane są konkretne pytania. Udzielane odpowiedzi napawa wielka miłość i troska
o rodzinę. Książka bardzo ciekawa i w bardzo prosty sposób przyswajalna. Mogę śmiało powiedzieć powinna się znaleźć w spisie lektur obowiązkowych dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
Bardzo serdecznie polecam.


autor opinii: Danuta Będkowska

Do łez...

Nieunikniona, sądzę, myśl mnie nawiedziła: "Jakbym słyszała samego księdza Orzechowskiego". Tak... to te same mądrości wynikające z wielotetniej posługi kapłańskiej i pomocy małżeństwom, opowiadane prostym, zrozumiałym językiem, oprawione w cięty dowcip księdza. Niekiedy wydawało mi się, że osobiście uczestniczę w tych rozmowach (książka jest wywiadem), jest w nich bowiem taka dziwna a miła bliskość, przystępność, której daleko do mentorstwa. Treść niezwykle bogata, spojrzenie wielowymiarowe, ale jednak przyznam...książka ta niejednokrotnie rozbawiła mnie do łez! Polecam małżonkom młodym i nieco starszym,
osobom przygotowującym się do małżeństwa. Książka również dla tych, którzy wszelkie, przedziwne niekiedy historie opowiadane przez "Orzecha" darzą sentymentem.

autor opinii: Monika S.

Informacje techniczne

Wydawca: Wydawnictwo Maria
Autor: ks. Stanisław Orzechowski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 312
EAN: 9788360478271
ISBN: 978-83-60478-27-1
ID: 427651

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki O małżeństwie bez zacierania prawdy...  cz.1 O małżeństwie bez zacierania prawdy...  cz.1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...