TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O małżeństwie bez zacierania prawdy... cz.2

Ocena:
(7 opinii)

Zastanawiasz się, jak radzić sobie z kryzysami w małżeństwie? Co z nimi zrobić, by zamiast kruszyć małżeństwo, prowadziły do jego wzrostu? Jak działać, by w przyszłości unikać kryzysów?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w drugim tomie rozmów Violetty Nowakowskiej z ks. Stanisławem Orzechowskim "O małżeństwie... bez zacierania prawdy". Dzięki temu wywiadowi-rzece dowiesz się, jak unikać konfliktów w małżeństwie. A jeśli konflikt już się pojawi, to będziesz wiedzieć, jak dobrze go wykorzystać, by scementował on Wasz związek. Dowiesz się, jak komunikować się w związku, aby budować silną i trwałą relację.

W książce znajdziesz także prawne podstawy małżeństwa, o których opowiada ks. Bolesław Orłowski. Z tej części dowiesz się:

  • czym jest małżeństwo w rozumieniu prawa
  • o bigami i przeszkodach, które nie pozwalają na zawarcie związku małżeńskiego
  • czy można zawrzeć małżeństwo na łożu śmierci
  • o mentalności rozwodowej i małżeństwach na próbę
  • co zrobić kiedy Twój współmałżonek uważa, że małżeństwo zostało nieważnie zawarte

Przeczytaj tę książkę i naucz się przeciwstawiać konfliktom już dziś oraz dowiedz się, jak je wykorzystać, by w przyszłości procentowały!

Ks. Stanisław Orzechowski od 1967 roku jest duszpasterzem akademickim DA Wawrzyny. W latach 1968-1972 odbył studia na KUL-u, uzyskując tytuł licencjusza teologii pastoralnej na podstawie pracy pt. "Przygotowanie do małżeństwa młodzieży akademickiej". Pracuje w poradni rodzinnej.

Polecamy Ci także część pierwszą, która odpowie na pytania dotyczące narzeczeństwa, małżeństwa i dzieci oraz cześć trzecią, która opowiada o doświadczonym małżeństwie.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

kryzys w małżeństwie

Ksiądz Orzech to naprawdę bardzo mądry człowiek, prostym językiem mówi o tym co powinno być dla każdego z nas oczywiste.
Polecam nie tylko tym którzy przeżywają trudne chwile.........

autor opinii: Ula Gorczycka

Polecam

Książka Księdza Orzecha to idealna lektura dla tych, którzy dopiero myślą o małżeństwie, jak i dla małżonków z pewnym stażem. Bez zacierania prawdy... warto spojrzeć na małżeństwo właśnie tak, prawdziwie. Polecam!

autor opinii: Anna Olejnik

Zamówiona ksiązka

Książka, którą zamówiłam w księgarni katolickiej Tolle.pl dotarła do mnie bardzo szybko, w bardzo dobrym stanie. Polecam korzystanie z usług księgarni.

autor opinii: Anna Olejnik

szczerze i praktycznie

Ksiądz Orzechowski to mistrz słowa. Ale nie słowa pięknego, które pieści ucho i pozostawia po sobie melancholię, tylko słowa praktycznego, konkretnego... ŻYCIOWEGO. Książek Orzecha się nie czyta, tylko połyka. Fantastyczna pozycja!

autor opinii: Ewa R.

Polecam ks. Orzecha

Moja opinia 2 tomu pokrywa się z opinią wcześniejszą.

autor opinii: Krystyna Sikuła

Warta polecenia

w formie dialogu, przydatna każdemu, kto jest lub będzie w związku małżeńskim. Dużo uwagi poświęca się związkom niesakramentalnym.Ta książka pobudza do prawdziwej Miłości współmałżonków.Tłumaczy istotę małżeństwa.Można uzyskać odpowiedź na każde nurtujące pytanie.


autor opinii: J.Markuszewska

...bez zacierania prawdy...

Nigdy osobiście nie spotkałam ks. Orzechowskiego, chociaż wiele dobrego o nim słyszałam. Sięgnęłam po jego książkę, kiedy w nasze małżeństwo, z wieloletnim stażem, wkradł się bardzo poważny kryzys. Przeczytałam ją z zapartym tchem. Znalazłam w niej mądrość i radość. Ks. Stanisław otwarcie i czasami z humorem przedstawia ważne zagadnienia życia małżeńskiego. Ta książka pomogła mi odnaleźć właściwą drogę walki o naprawę małżeństwa. Będę sięgać po nią jeszcze nie jeden raz. Warto ją mieć pod ręką, bo dzisiejszy świat pokazyje wartości wykreowane przez sprytnego diabła. A cuda jednak się zdarzają. Ks. Orzechowski pokazał mi w jaki sposób mam nad sobą pracować, żeby ocalić w naszym małżeństwie to co najważniejsze i najpiękniejsze. Dziękuję.

autor opinii: Anita

Informacje techniczne

Wydawca: Wydawnictwo Maria
Autor: ks. Stanisław Orzechowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 273
EAN: 9788360478486
ISBN: 978-83-60478-48-6
ID: 427652

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki O małżeństwie bez zacierania prawdy...  cz.2 O małżeństwie bez zacierania prawdy...  cz.2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...