TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Osioł w raju

Ocena:
(6 opinii)

Wszyscy jesteśmy osłami. Bez wyjątku.

Jesteśmy osłami, bo ciągle nie chcemy się nawrócić, bo ciągle i uparcie trwamy w naszych grzechach, nie cierpiąc ich i jednocześnie rozkoszując się nimi. Wszyscy jesteśmy osłami, bo choć zostaliśmy powołani do świętości i do życia pełnią, uparcie tkwimy w naszej szarości i mizerii, które godzą się na bylejakość.

Jak zatem zauważyć swoją osłowatość? A co ważniejsze: jak z niej wyjść? Sposób jest tylko jeden: uchwycić się Słowa Bożego i za nim pójść.

„Osioł w raju” to książka, która da Ci szansę w nowy sposób zmierzyć się z sobą – pozwoli odkryć w sobie kłamstwa, którymi się karmisz i jednocześnie z mocą usłyszeć w sobie głos Boga mówiącego o nieskończonej miłości do Ciebie. Ta książka jest bowiem niczym innym jak wspólnym czytaniem Słowa w poszukiwaniu Bożej recepty na bycie osłem.

„Osioł w raju” miał już swoje pierwsze wydanie w 2010 roku. Pozycja, którą oddajemy Wam do rąk, to wersja znacznie poszerzona. Jest ona zapisem rekolekcji o tym samym tytule wygłoszonych w kilku miastach (m.in. Warszawie i Wrocławiu), uzupełnionym o nowe, odkrywcze spostrzeżenia i fascynujące komentarze biblijne o. Adama Szustaka.

Jesteśmy osłami, bo choć jesteśmy powołani do świętości i do życia pełnią, uparcie tkwimy w naszej szarości i mizerii, które godzą się na bylejakość, zawierają nieustannie kompromisy z nijakością i pogrążają nas w beznadziejnej pustce.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

dla szukających prawdy

O. Szustak zarówno w mowie jak i w piśmie jest prawdziwy i dlatego przekonujący. Szczerze polecam, szczególnie tym, którzy szukają...

autor opinii: Małgorzata T.

Osioł w raju.

Dzięki tej książce poczułam się piękna. Warto ją przeczytać. To nie jest standardowe spojrzenie na wiarę.

autor opinii: Urszula

Nie tylko dla osłów...

Na początku mojej opinii, czuję się zobowiązany żeby uprzedzić każdego czytelnika, że czytanie i słuchanie ojca A.Szustaka wciąga i uzależnia! To żart oczywiście ale jest w nim dużo prawdy, ponieważ sam jestem tego przykładem, jako osoba stroniąca z reguły od jakiegokolwiek czytania. Obok tych książek nie można przejść obojętnie, ponieważ całkowicie zmieniają perspektywę poznania Boga od strony, jakiej mi jeszcze nikt nie pokazał a indywidualne próby czytania Pisma Św. niczego nowego też nie wniosły. Ojciec Szustak w sposób bardzo przystępny i rewelacyjny ukazuje różne aspekty relacji Boga do człowieka. Jednym z jego największych atutów jest to, że wyjaśnia pospolitemu chrześcijaninowi znaczenie słów odnosząc się do oryginalnych tekstów hebrajskich. Uwierzcie mi że to zmienia perspektywę rozumienia Pisma Św. Czytając tę książkę zaczyna się nieustający głód czytania więcej i więcej, i tak przeczytałem już (dopiero) 4 książki w tym tę o której jest ta opinia i taką samą wystawię pozostałym książkom jakie przeczytałem. Innym atutem tych książek, zwł. dla takich osób jak ja, które nie są książkowymi molami jest taki, że czyta się je "jednym tchnieniem", są stosunkowo krótkie ale odbijają w pamięci znaczący odcisk w pozytywnym sensie. Są dobrym pomysłem na drobny upominek, na pewno dla młodych, np. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Kończąc - polecam serdecznie, bardzo.

autor opinii: Rafał ŚLEDZIEWSKI

polecam :D

Może początkowo mnie ale urzekła ale dużo ciekawych interpretacji jak zwykle u o. Szustaka :D

Bardzo dobra. Polecam

Kto zna książki Szustaka i tym razem się nie zawiedzie.
Czytałam ją kilka razy i za każdym razem coś nowego odkrywałam.
Polecam.

autor opinii: Kasia

Prosta, konkretna, bardzo życiową książka. Bardzo szybko się ją czyta.

autor opinii: Grzegorz Guć

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fundacja Malak
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 98
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788393708826
ISBN: 9788393708826
ID: 335660

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Osioł w raju Osioł w raju
19.80 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...