TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje, które pomogą Ci poznać siebie, swój charakter i powołanie. Skierowane są głównie do młodzieży, ale cenne będą dla wszystkich tych, którzy nie boją się odpowiedzi na pytania: Kim JESTEM? i Kim TY jesteś, Panie? nawet jeśli odpowiedź wymagać będzie zmiany sposobu myślenia i postępowania.

Autorem rekolekcji dla młodzieży jest kardynał Carlo Maria Martini, arcybiskup diecezji Mediolanu, były przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu Eklezjalnego w Loreto, a w latach 1987-1993 przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Rekolekcje są próbą odpowiedzi na dwa podstawowe w życiu każdego młodego człowieka pytania: Kim ja jestem? Kim Ty jesteś, Panie? Odpowiedź na nie oznacza uzyskanie świadomości własnej osobowości i własnego powołania. Brak odpowiedzi to pozwolenie na manipulację

Kardynał prowadzi rekolekcje według metody lectio divina: pięć kroków w lekturze Pisma Świętego, później medytacja, refleksja i modlitwa. Wybrane są niektóre sylwetki ze Starego i Nowego Testamentu. Wskrzeszony młodzieniec z Nain, uzdrowiony epileptyk, Józef, syn Jakuba, Dawid, św. Paweł, Szczepan to postacie zaproponowane do osobistej refleksji. Przykład ich życia jest punktem wyjścia do odpowiedzi na postawione pytania. Każda z postaci znajduje się w sytuacji jakiegoś kryzysu. Ten kryzys staje się punktem zwrotnym, momentem wyjścia do nowego życia, sposobem odnajdywania odpowiedzi na te dwa najważniejsze w życiu pytania.

Książka przeznaczona jest dla młodych ludzi, poszukujących swojej drogi życia i ich przewodników duchowych przygotowujących dla nich rekolekcje.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Carlo M. Martini
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788389289780
ISBN: 83-89289-78-4
ID: 164897

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży
9.80 zł
8.09 zł
Oszczędzasz 1.71 zł (17%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...