TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i doktor Janosikowej

Ocena:
(1 opinii)

Doktor Janosikowa i Jurek Konieczny. Historia miłości, która nie dała wpuścić się w kanał

Życie Jurka miało być zwyczajne – rodzina, pieniądze i piękny dom. Wkrótce pojawiło się jednak coś jeszcze: 9-miesięczny ciąg alkoholowy. Świat Jurka utonął w kolejnych kieliszkach wódki.

Ilona – lekarka okrzyknięta kilka lat temu „Doktor Janosikową” - mimo wspaniałych marzeń, miała poczucie dotkliwej klęski w roli samotnej matki i opiekunki alkoholików.

Połączyła ich miłość „od pierwszego wejrzenia”, która dała im nie tylko nadzieję na wielką zmianę, ale też gotowość, by tą miłością dzielić się z innymi. Boża Opatrzność zaprowadziła ich na krakowski Dworzec Główny, do kanałów i na klatki schodowe, gdzie żyli ci, którym świat nie dał drugiej szansy.

Zaczęli od podawania bezdomnym kanapek i herbaty. Wiedzieli, że to niewiele. Wkrótce powstał specjalny dom, gdzie wzgardzeni otrzymali szansę, by na nowo się odnaleźć. To tam trafiały perły, które oczyszczone modlitwą i uczynkiem miłosierdzia nabierały nowego blasku. Wkrótce łowili je nie tylko Ilona i Jurek. Poławiaczami stali się także sami bezdomni.

„Poławiacze pereł” to przejmujące świadectwa ludzi, którzy rzucili odważne wyzwanie rozpaczy i bezdomności. To opowieść o życiu na ulicy, walce z nędzą i o absolutnym zaufaniu Bogu. Ta książka to dowód na to, że miłość pokona największą biedę i niesprawiedliwość.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać

Z prawdziwa przyjemnością przeczytałam tę książkę. Jest warta polecenia ponieważ opisane tam zdarzenia i ludzie to nie fikcja , a rzeczywistość.Polecała bym szczególnie osobom które mają problemy z uzależnieniami oraz ich bliskim. Te przykłady opisane są dowodem na to ,że można wyjść na prosta z nawet wtedy kiedy już się nie ma nadziei , wystarczy spotkać osoby takie jak opisane w tej książce które za innych biorą odpowiedzialność i wskazują drogę wyjścia z niebytu
Pozdrawiam

autor opinii: MKasprowicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Jurek Konieczny
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788365349026
ISBN: 9788365349026
ID: 335969

Zobacz również

Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i doktor Janosikowej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...