TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Porozmawiaj z Bogiem. Poradnik modlitwy dla młodych

Niewielkich rozmiarów książeczka „Porozmawiaj z Bogiem. Poradnik modlitwy dla młodych” zawierająca wielkie myśli Alfonsa Marii Liguoriego na temat modlitwy skierowane do młodego człowieka.

Rajem Boga jest serce człowieka. Bóg cię kocha, więc i Ty także go kochaj. Jego upodobaniem jest przebywanie z tobą, niech twoim upodobaniem będzie przebywanie z Nim i spędzanie całego czasu twego życia z Tym, w którego towarzystwie masz nadzieję spędzić całą szczęśliwą wieczność. Bóg mówi do Ciebie: "Zapisałem twoje imię na moich dłoniach, aby nie zapomnieć o Tobie i aby ci błogosławić" - w formie takich cytatów, krótko i treściwie odpowiada na pytania, jakie rodzą się w związku z trudnościami, jaki sprawia nam dzisiaj praktykowanie modlitwy.

Nabierz zwyczaju rozmawiania z Bogiem sam na sam, szczerze i z pełnym miłości zaufaniem, jak z najdroższym przyjacielem. Bardzo niewłaściwe jest traktowanie Boga z nieufnością i pojawianie się przed Nim wystraszonym albo z przekonaniem, że rozmowa z Bogiem to może być czas przepełniony nudą.

Książeczka może być pomocą dla katechety w czasie katechez na temat modlitwy, stanie się na pewno wspaniałym i wartościowym upominkiem dla młodego człowieka, który poszukuje swojej drogi do Boga, choć może nawet jeszcze o tym nie wie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: św. Alfons Maria de Liguori
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 55
Wymiar [mm]: 100x145
EAN: 9788364451423
ISBN: 978-83-64451-42-3
ID: 331950

Zobacz również

Porozmawiaj z Bogiem. Poradnik modlitwy dla młodych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...