TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach

Ocena:
(62 opinii)

Pewnego razu zapytał mnie ktoś: "O jakie sprawy tu chodzi?" O te! Tak, tak! Właśnie o te, o których myślisz. Którymi ludzie interesują się od dzieciństwa do późnej starości. O tym chyba najciekawszym temacie świata. Gdy w żeńskiej szkole średniej zaproponowałem dziewczętom, by anonimowo, na kartkach zadawały pytania na dowolne tematy, to trzy czwarte poruszanych zagadnień dotyczyło właśnie seksu.

Nie jest tajemnicą, że strony o tych sprawach - obok muzycznych - są najczęściej przeglądane w internecie. I to jest właśnie zaskakujące, że w czasach, kiedy półki w księgarniach uginają się od rozmaitych poradników dotyczących życia płciowego, w czasach, kiedy wiara w bociana zmalała chyba do zera i wydaje się, że w tej materii wszyscy wszystko już wiedza, coraz bardziej wydłużają się kolejki przed gabinetami psychologów i psychoterapeutów, i coraz więcej ludzi ma kłopoty właśnie z "tymi sprawami".

Kościół od wieków niezmiennie naucza, że pornografia, współżycie przedmałżeńskie czy antykoncepcja są złem. W swojej książce pragnę w sposób obrazowy i przyjazny wytłumaczyć, dlaczego nauka Kościoła z taką stanowczością idzie pod prąd światowych trendów. Ale przede wszystkim staram się spojrzeć na problem pozytywnie.

Kościół jest przeciw wspomnianym zjawiskom, bo Kościół jest ZA SEKSEM! Za erotyką! Przecież ten wymiar ludzkiego życia pochodzi od Boga i został dany człowiekowi dla jego dobra i radości. Kościół chce, by seks w życiu ludzi był wspaniały. Aby był poezją, artyzmem, radością, rozkoszą i... drogą do Boga, oczywiście oprawiony w ramy małżeńskiej miłości! I to nie tylko przez kwadrans, przez miesiąc czy parę lat, ale do końca życia. Dlatego pisałem o tych sprawach ortodoksyjnie, z przykładami i z... humorem.

Opinie naszych Klientów (62 opinii)Napisz swoją opinię

Dobra dla licealistów

Polecam szczególnie dla młodych ludzi, gimnazjalistów, licealistów.
Jest napisana zrozumiałym językiem, młodzieżowym.
Dla osób starszych, przygotowujacych się do małżeństwa jest za lekka, za słabo omawia temat.

autor opinii: Ala

Pozytywna

szybka i tania przesyłka, dostałam jeszcze miły gratis POLECAM

autor opinii: MArta z Poznania

Polecam, dobra ksiażka dla osób młodych myślących o małżeństwie.

Książkę kupiłam dla córki. Polecam wszystkim młodym ludziom myślących o małżeństwie. Napisana w sposób przystępny z poczuciem humoru.

autor opinii: Ewelina N.

watra polecenia

bardzo dobra

autor opinii: Agnieszka Juchniewicz

Zrozumienie

Książka napisana bardzo ładnie,przystępnie i zrozumiale, powinni przeczytać ja młodzi ludzie wchodzący w okres dojrzewania , ale i starszym można ją polecić.

autor opinii: Stefan B

Coś... niespotykanego

Byłem na konferencji X. Pawlukiewicza w Częstochowie, organizowanej dla tegorocznych maturzystów. Pierwszą rzeczą którą zrobiłem po powrocie do domu, było poszukanie książek napisanych przez niego. W ten właśnie sposób trafiłem na tolle.pl i na książkę "o.. tych sprawach". Tak, dokładnie TYCH.
Od bardzo długiego czasu miałem różnego rodzaju pytania, niedopowiedzenia i wątpliwości co do sfery seksualnej. Wszystkie rzeczy poukładały mi się w głowie po przeżyciu kursu Filip i przeczytaniu tej książki kilka dni później. Polecam ją KAŻDEJ osobie, a przede wszystkim osobom poszukującym, osobom, które nie mają z kim o TYCH sprawach porozmawiać, tym, którzy się najnormalniej w świecie wstydzą.
Uwierzcie mi i wielu innym czytelnikom, ta książka to dar, napisana w bardzo luźny, obrazowy i przyjazny sposób by nakierować zagubionych i ukazać im piękno miłości w wymiarze duchowym jak i fizycznym.
Bardzo polecam!!

autor opinii: Michał

Naprawdę godna polecenia

Każdy młody człowiek powinien ją przeczytać. A tak naprawdę polecam każdemu. Ks. Pawlukiewicz odwołuje się do wielu przykładów z życia wziętych.

autor opinii: Emilia Bojarska

Warto!

Książkę kupiłam córce nastolatce i jej przyjacielowi, wcześniej było "Porozmawiajmy o tych sprawach". Książki rewelacja - to moja opinia i dzieciaków. Uwielbiam ks. Pawlukiewicza i chciałam to uczucie przekazac młodszemu pokoleniu. Udało się!!!!

autor opinii: Anna P

Jak i komu?

Polecam tę książkę szczególnie osobom "poszukującym" które są wierzące i chcą żyć według przykazań jednakże nie do końca rozumieją dlaczego TO jest złe - a bardziej, dlaczego warto z TYM poczekać do ślubu. Nie znajdziesz tu odpowiedzi czarno na białym które mówią co wolno a czego nie. Ta książka pomaga obrać dobrą drogę zrozumienia tajemnicy bliskości cielesnej. Jednym słowem jest to dla mnie podsumowanie tego wszystkiego czego szukałam przez lata, tego co pragnęłam tak bardzo zrozumieć :)

autor opinii: Kasia M.

Książka dla młodych i nie tylko

Książka pozwala spojrzeć na sprawy seksualności i płciowości w sposób inny niż próbuje nam narzucić dzisiejszy świat.Polecam.

autor opinii: Agata R.

Godna polecenia

Coś normalnego nie obrzdzona wulgarnością.
Piękna lektura dla młodzieży i dorosłych

autor opinii: Alicja Urbaniak

Bardzo dobra

Książkę polecam zwłaszcza nastolatkom i młodym planującym życie we dwoje. Dla małżeństw ku przypomnieniu pewnych uniwersalnych wartości o których się zapomina

autor opinii: Barbara

ksiazeczka godna polecenia.krotko,zwiezle i na temat,jak to u ksiedza Pawlukiewicza.

autor opinii: Jolanta Krupa

Rewelacja

Książka rewelacyjna. Napisana pięknym, przystępnym językiem.
To morze mądrości.

autor opinii: Karolina

Niezbędna w każdym domu

Książka, którą z pewnością warto przeczytać. Ks. Pawlukiewicz w prosty, rzeczowy i czasami zabawny sposób opowiada o tych sprawach. Jeżeli ktoś czytał inne książki autora, na pewno nie będzie zawiedziony.

autor opinii: Marlena Godlewska

Polecam.

Książka dla mnie bardzo wartościowa, napisana prostym językiem, czyta się jednym tchem. Właśnie zamówiłem 2 kolejne dla bliskich z rodziny. Polecam wszystkim.

autor opinii: Sebastian Grzelak

Wciągająca książka

Bardzo lekko się ją czyta dla autora widać, że nie ma czegoś takiego jak temat tabu. Książka przepełniona nadzięją, w której każdy może znaleść coś dla siebie, a przede wszystkim zrozumienie. Ksiądz Piotr pisze jak dobry pasterz, nie oceniając i nie pouczając lecz dając wsparcie i zagrzewajac do walki ze złem, dlatego gorąco polecam ksiązka warta uwagi. Poświęcenie chwili na ową książkę, z pewnością nie będzie stratą czasu. Będzie to fajnym relaksem i umileniem codzienności.

autor opinii: Natalia Żurawska

Opinia

Książka pisana przyjaznym językiem, a treści przekazane na spokojnie, bez krzyku, wstydu czy stresu :) Dobra dla licealistów :)

autor opinii: Izabela Michalczyk

Śiwetrna!

Konkretna, z humorem, wiele wyjaśniająca książka. Bardzo polecam szczególnie młodym, ale myślę że książka może bardzo zaowocować w życiu każdego, niezależnie od wieku ;)

autor opinii: Sylwia

Polecam!

Uważam, że książka jest bardzo pouczająca. Porusza najważniejsze zagadnienia i bardzo dokładnie je wyjaśnia. Po przeczytaniu jej wiele rzeczy przyjmuje się do serca. Wskazuje ona istotne kwestie prawdziwej miłości. Gorąco każdemu polecam !

autor opinii: Anna

godna polecenia

książka wyjaśnia bardzo ważną dla każdego kwestię.Ja po przeczytaniu jej, patrzę całkiem inaczej na ,,te sprawy,, polecam każdemu kto poważnie podchodzi do życia i miłości.

autor opinii: Justyna C.

Książka dla młodych przekonująca, że warto "czekać do ślubu"

Ta książka i sposób w jaki została napisana jest niesamowicie wciągający. Jest pełna dobrego humoru ale także poruszana w niej tematyka jest jak najbardziej życiowa i poważna. Gorąco polecam :)

autor opinii: Agata Lelek

Rewelacyjna książka. :)

Książka pełna humoru - prosto i na temat :)
Gorąco polecam :)

autor opinii: Karolina Labuda

jak zawsze gdy chodzi o tego autora - trafne, polecam

autor opinii: I. Kniaziuk

Fenomenalna książka... Niech ksiądz Piotr żyje jak najdłużej i jak najwięcej takich pozycji wydaje.

Super książka

Świetna książka dla młodzieży, ciekawa, z humorem:-)
Godna polecenia.

autor opinii: Anna Iwaszkiewicz

:)

Ta książka podobała mi się najbardziej. Jest w niej dużo humoru i niejednokrotnie mogłam się pośmiać, ale też były i poważne rozważania o życiu, które przyjęłam do serca.

autor opinii: Natalia Kwiatkowska

x.Pawlukiewicz

Świetna, mądra, doskonała.

autor opinii: Barbara Paszkiewicz

Trafnie opisane

Bardzo dobra książka, dobrze wydane pieniądze.

autor opinii: Karol Gronek

Bardzo interesująca

Jjestem zadowolona z książki. Spełniła moje oczekiwania, choć nie spodziewałam się, że jest to taka malutka i cienka pozycja.

autor opinii: Anna Faszczewska

świetna książka

napisana świetnym językiem, porusza i zarazem wyjaśnia istotne kwestie. polecam.

autor opinii: AK

Bardzo dobra pozycja. Napisana z dużą dozą humoru. Wyjaśnia wiele trudnych kwestii w sposób jasny. Zawiera wiele przykładów z życia wziętych. A przy tym niesie ze sobą duży ładunek nadziei . Naprawdę warto !

autor opinii: Asia

polecam

Transakcja przebiegła bez zastrzeżeń z profesjonalnym podejściem sprzedawcy

autor opinii: Hubert Hajduk

Polecam!!!

Myśle, ze jeżeli ktokolwiek słuchał kazań ks. Pawlukiewicza nie bedzie sie zastanawiał czy wziąć do ręki te książkę. Polecam bardzo gorąco, zwłaszcza, ze koszt jest niewielki.

autor opinii: Renata Prokop

POLECAM JEST SUPER GODNA POLECENIA DLA MŁODZIEŻY:)

autor opinii: JOLANTA KUNDRO

Książka dla młodych przekonująca, że warto "czekać do ślubu"

Książka ta pokazuje wartość życia w czystości, wskazuje drogę do szczęśliwego związku. Tak jak w swoich konferencjach czy kazaniach ks. Pawlukiewicz aby podkreślić realność poruszanych kwestii posługuje się przykładami z życia. Książki ks. Pawlukiewicza polecam każdemu, a w szczególności tym, którzy nie zadowalają się łatwo i oczekują konkretnych odpowiedzi.

autor opinii: Roksana Stokowy

10/10

"Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach" to bardzo wartościowa książka. Ks. Pawlukiewicz na konkretnych, czasami żartobliwych przykładach tłumaczy jak powinna wyglądać relacja między kobietą a mężczyzną od poznania się aż do wspólnej starości, mówiąc krótko daję receptę na szczęśliwy związek. Szczerze polecam - to super książka :)

autor opinii: Gosia Sz.

dla kazdego

Ksiazka jest napisana banalnie prostym jezykiem,jest skierowana do wszystkich jak i młodszych i dla starszych.Kazdy znajdzie tu cos dla siebie i innych by móc dalej glosic dobre słowo a nawet znajdzie wiele odpowiedzi na rozne trudne pytania.Jest w niej wiele przykladów z zycia, napisana jest nawet z humorem-jak kazda ksiazka ksiedza Pawlukiewicza.Nawet najbardziej trudny z pozoru temat staje sie łatwym i przezroczyscie przedstawionym na podstawie przykładów.Wszystkie ksiazki ksiedza Pawlukiewicza , ktore przeczytałam do tej pory opisuje tym samym komentarzem-a mam zamiar przeczytac wszystkie jakie sie ukażą.Sa godne polecenia.Warto posiadac w swojej biblioteczce domowej własnie takie lektury.Jesli miałabym ocenic to stawiam najwyzsza note.

autor opinii: Barbara Dryl

coraz więcej takich książek życzę sobie i innym.jestem przeszczęśliwa, że na nie trafiłam,dzięki Bogu.pozdrawiawm

autor opinii: Wiola P.

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz:
"Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

Wspaniała!

To wspaniała książka, dała mi możliwość popatrzenia na TE sprawy w CZYSTY sposób, ale nie tylko...jest ważna dla mnie, bo pokazuje co jest prawdziwe, co ważne, na co warto zwrócić uwagę...czytając ją wzruszałam się, śmiałam, zamyślałam..Serdecznie polecam!

autor opinii: 18-latka

kolejna bardzo dobra książka tego Autora

w prosty i sugestywny sposób mówi o trudnych sprawach
książki ks. Pawlukiewicza można kupować w ciemno

autor opinii: Robert Zgorzelak

bardzo dobra

Polecam , jak wszystkie inne pozycje ks. Piotra Pawlukiewicza. To cos, co 'trafia' do mlodych ludzi, napisane 'ich' jezykiem.

autor opinii: Dorota

Książka autorstwa ks.Piotra Pawlukiewicza jest na pewno godna polecenia.Znalazłam w niej wiele odpowiedzi na różne pytania,a także mogłam bardziej po Bożemy spojrzeć na pewne sprawy.

autor opinii: Beata B.

Książka ks. Pawlukiewicza jest wspaniała w swej prostocie a zarazem przyjemna w czytaniu i bardzo ciekawa. Polecam.

autor opinii: Michał F

Super ksiazka, polecam

autor opinii: Slawomir Bombera

Bog dobry az tak ...........

Jest to swietna ksiazka o BOZYM MILOSIERDZIU ....mozna dogebnie zapoznac sie z nim , a takze wiele mozna sie nauczyc . CHCIALABYM spotkac takiedo spowiednikaktory umie wytlumaczyc i prowadzic do BOGA .......BOG ZAPLAC.

autor opinii: Ewa Studzinska

Świetnie

szybka wysyłka zamówienie zgodne, polecam

autor opinii: Emila

Polecam :)

Treść książeczki to przede wszystkim spisane treści kazań księdza Pawlukiewicza, czy też konferencji "seks-poezja czy rzemiosło", ale nie tylko..Książka opisująca prawdę z dużą dawką humoru :)
Szczerze polecam :)

autor opinii: mal_gosiak

Fajna

Ta książka to spisane konferencje ks. Pawlukiewicza "Sex - poezja czy rzemiosło". Rzeczowe argumenty i normalne spojrzenie na sprawy związane z czystością przedmałżeńską. Książeczka godna polecenia szczególnie tym którzy nie mieli przyjemności wysłuchania w/w konferencji.

autor opinii: Ania

Polecam

Taka mała książeczka, ale tyle w niej treści. Polecam głównie młodym ludziom. Wyjaśnia bardzo wiele łatwym językiem.

autor opinii: Agnieszka

SEKS - poezja czy rzemiosło?

Jest to książeczka - rozszerzona wersja konferencji Ks.Pawlukiewicza dotyczącej spraw seksu, czystości przedmałżeńskiej i miłości fizycznej jako dopełnienia sakramentu małżeństwa.
Wiedza przydatna w każdym wieku, pozwalająca spojrzeć na seks nie jak na cel związku z drugą osobą ani tym bardziej środek do zaspokajania popędu, ale jako na DOPEŁNIENIE miłości, UKORONOWANIE jej i małżeństwa.
SEKS to czubek góry oparty na solidnych podstawach przyjaźni, zaufania, wzajemnych relacjach w trudnych chwilach, zrozumienia, szczerej, bezinteresownej rozmowie; NIE MA SEKSU w rozumieniu Kościoła bez trwałego fundamentu miłości i wzajemności.
Szczerze polecam tę książkę, jej cienki rozmiar przeczy bogatej treści jaka z niej płynie. Otwiera oczy i pomaga wyzwolić się z sideł współczesnej porno-kultury.

autor opinii: Marcin Łazik

Dobra książka

Książka "Porozmawiajmy spokojnie o.. tych sprawach" spodoba się tym z Was, którzy "nie chcą rozmieniać się na drobne" w miłości do męża/żony. Napisana ze sporym poczuciem humoru. Adresowana głównie do młodzieży, ale i dorosły przeczyta ją z przyjemnością. Polecam tym, dla których czystość przedmałżeńska ma znaczenie i tym, którzy nie mają zdania na ten temat.

autor opinii: Maciek

Polecam te książke!

Polecam książke ks. Piotra, jest to bardzo mądry i ceniony ksiądź, sam osobiscie miałem przyjemność rozmawiac z nim w cztery oczy, i te mądrości ktore potrafi rzucać ot tak sobie, przekazuje własnie w książkach dla nas dla osób, ktorę chca isć z Bogiem i słuchać tego jaki ma On dla nas plan.
Polecem każdą jedna książke ks. Piotra.
Warto!

autor opinii: Marcin

Bardzo dobra książka pomaga odpowiednio odnieść się do niektórych spraw.

sympatyczne))

Poleciłabym tę książkę wszystkim nastolatkom oraz ich rodzicom, no może w odwrotnej kolejności))) Generalnie, jak dla mnie jest najbardziej sympatyczne ujęcie i zachęcenie do szukania Miłości prawdziwej, oraz klarowne wyjaśnienie, gdzie jej szukać nie należy, ponieważ jej tam nie ma... z własnego doświadczenia mogę tylko dodać, że warto zobaczyć i uwierzyć tej przepięknej perspektywie Miłości, unikając po drodze zranień)))

autor opinii: AniaK.

mam 19 lat i ta książka pomogła spojrzeć na ''te sprawy'' z innej perspektywy, polecam szczególnie dla młodzieży, która staje właśnie teraz przed bardzo trudnymi wyborami...

NIESAMOWICIE CIEKAWA, PEŁNA HUMORU KSIĄŻKA PORUSZAJĄCA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT W NASZYM ŻYCIU.SZCZERZE POLECAM.

autor opinii: MAŁGORZATA JANUSZ

Wspaniała

Polecam tę książkę wszystkim nastolatkom, pozwoliła mi inaczej spojrzeć na niektóre sprawy. Ksiądz Pawlukiewicz ma niezwykły dar przedstawiania prawdy w sposób lekki i zabawny.

autor opinii: Agnieszka Kaczan

Książka w
prosty sposób ukazuje problematykę czystości w relacjach
damsko-męskich. Odpowiada na istotne pytania, które nieraz sobie każdy
człowiek zadaje, które nieraz sobie ja zadawałam. Liczne dygresje
ks. Piotra z pracy duszpasterskiej nawiązujące do tematyki książki
oraz przejrzysta forma sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem z
wielkim zaciekawieniem. Jest ona warta polecenia, skłania do
refleksji, do zastanowienia się nad istotą prawdziwej miłości.
Pozdrawiam serdecznie

autor opinii: Karolina Mistal

bardzo dobra książka

Super książka dla Rodziców. Jak każda z tych małych książeczek P.P. to jakby poradniki jak rozmawiać z dziećmi
, choć zapewne każdy kto nie założył rodziny na pewno zyska cenną wiedzę jak inaczej można spojrzeć na życie.

autor opinii: Dawid Fuz

o tych sprawach dzisiaj

Bardzo polecam tę wspaniałą książkę Ks. Pawlukiewicza. Szczególnie dziś kiedy, pojęcie "miłości" jest tak wypaczane, gdy człowieka, partnera traktuje się jak zabawkę, którą gdy się znudzi można odłożyć na półkę, książka ta jest skarbnicą właściwego rozumienia tych spraw i właściwego podejścia do nich. Polecam szczególnie lekturę tej książki młodzieży, która najbardziej jest narażoan na oddziaływanie tego świata. Gorąco jeszcze raz polecam tę książkę. Otwórzmy nasze serca na prawdę.

autor opinii: Sławomir Skowroński

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Liberton
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Rok wydania: 1998
Ilość stron: 161
EAN: 9788391069905
ISBN: 83-910699-0-7
ID: 444871

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach Porozmawiajmy spokojnie o... tych sprawach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...