TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przemienienie

Ocena:
(1 opinii)

Jaką tajemnicę wyjawił młodemu, dobrze zapowiadającemu się księdzu były agent Służby Bezpieczeństwa? Na czym polegała operacja "Hermes"? Czy SB prowadziła ją na zlecenie Watykanu? Co łączyło dostojników watykańskich, którzy utracili wiarę w Boga, z oficerami KGB, którzy utracili wiarę w komunizm? Czy w latach osiemdziesiątych Europa znalazła się na krawędzi wojny, która miała położyć kres rządom słabych, liberalnych demokracji i zaprowadzić nowy ład - potężnego Imperium Europeanum?

Ta znakomita powieść z gatunku political fiction powstała na kanwie m.in. badań ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i opowiada o skomplikowanych losach Kościoła w czasach komunizmu. Szczepan Twardoch przewyższa Dana Browna nie tylko talentem literackim - jego powieść nie wywołuje uśmiechu rozbawienia, lecz dreszcz niepokoju: a jeśli to zdarzyło się naprawdę?

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Realizm połączony z wyobraźnią

Świat naszej ojczyzny pod szubrawym butem agentury, pijaków, prostaków, chamów i dziczy rodem z bolszewickiej zapadłej wsi. Walka o kobiety, pieniądze, władzę. I jak tu nie wierzyć w opowieści o fortunach, u źródeł których legły "lewe" pieniądze i wszechobecne układy? Opis scen miłosnych bohatera i Alicji wielce udany. Dobry relaks i pożyteczna książka!

autor opinii: Jarosław Kucharczyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fundacja św. Benedykta
Autor: Szczepan Twardoch
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 284
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788388482991
ISBN: 9788388482991
ID: 106565

Zobacz również

Przemienienie
31.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...