TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodzina, gender i nowy feminizm

Kryzys dotykający współczesną rodzinę przypomina trzęsienie ziemi. Rysują się fundamenty domów, pękają ściany, szyby wylatują z okien, a w pokojach hula wiatr. Dotyczy to także rodzin chrześcijańskich.

Publikacja niniejsza powstała z zauroczenia dwoma wybitnymi obrońcami małżeństwa i rodziny – Janem Pawłem II, wraz z jego teologią ciała, teologią kobiety i małżeństwa oraz Prymasem Tysiąclecia, wraz z jego Wielką Nowenną.

Autor jako teolog moralista, pracujący przez dziesięć ostatnich lat na Wydziale Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego, odkrył najpierw teologię ciała Jana Pawła II, poświęcając jej swoją pracę habilitacyjną.

Potem z uwagą śledził dokumenty Jana Pawła II poświęcone małżeństwu i rodzinie, ale także miejscu i roli kobiety w Kościele, nowemu feminizmowi. Owocem tego były artykuły, referaty, wystąpienia sympozjalne.

W konsekwencji powstała ta oto książka, w której omawia się kulturowe przyczyny współczesnego kryzysu rodziny, podaje podstawy katolickiej obrony rodziny i kreśli zarys programu Nowej Wielkiej Nowenny jako działań duszpasterskich Kościoła w Polsce.

W kolejnych rozdziałach przedstawia się odniesienie Kościoła do feminizmu, prezentuje chrześcijańską godność kobiety i mężczyzny, by na końcu zaproponować sakramenty Eucharystii i kapłaństwa jako remedium na kryzys rodziny.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Ireneusz Mroczkowski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 145x208
EAN: 9788363012519
ISBN: 9788363012519
ID: 326803

Zobacz również

Rodzina, gender i nowy feminizm
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...