TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Teologia jej ciała / Teologia jego ciała

Ocena:
(4 opinii)

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, dlaczego zostałaś stworzona właśnie taka, jaka jesteś? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego zostałeś stworzony właśnie taki, jaki jesteś? Co to tak naprawdę znaczy - być kobietą albo mężczyzną? Co czyni Cię wyjątkową? Co czyni z Ciebie... Ciebie?

Wiemy z Biblii, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę "na swój obraz i podobieństwo". I wiemy, że "Bóg jest miłością". A zatem mężczyzna i kobieta stworzeni są na wzór i podobieństwo Miłości.

Przyjrzyjmy się zamierzeniu męskiego i kobiecego ciała - stworzone są dla siebie nawzajem. Żadne nie ma sensu bez drugiego. Kobiece ciało stworzone jest dla męskiego, by przyjąć dar życia i miłości - i jednocześnie objawia jej tajemnicę i kobiecość. Męskie ciało stworzone jest dla kobiecego, by żyć życiodajnym darem miłości - i jednocześnie objawia jego siłę i powołanie.

Jej ciało objawia jej powołanie do miłości. Jego ciało objawia jego powołanie do inicjacji miłości. Ale, tragicznie, to powołanie do prawdziwej miłości wzajemnej zostało wypaczone przez grzech i naszą kulturę. Zapomnieliśmy, kim jesteśmy i powinniśmy być. Zamiast dawać miłość, mężczyźni często przechodzą do brania i traktują kobiety wyłącznie jako obiekt pożądania. Zamiast przyjmować miłość od mężczyzny, wiele kobiet odrzuca ją, często z lęku lub braku wiary, że na nią zasługują.

Kościół, a zwłaszcza papież Jan Paweł II, przypomina nam nasze "powołanie do wielkości", wskazuje, że nasze ciała są dobre i święte, ponieważ objawiają tajemnicę Boga. To znaczy, że seks jest w pewien sposób święty! A także, że nasze ciała są nie tylko biologiczne, ale także teologiczne, ponieważ oferują nam i światu głębokie "poznanie Boga" - teologię ciała. Dopóki Jan Paweł II nie dał nam tego "nowego języka", większości z nas tajemnica ludzkiego ciała była nieznana. Czytając tę książkę, odkryjesz, że jesteś dobra - właściwie wspaniała - i Bóg chce, byś znała tę prawdę, żyła nią i głosiła ją swoim ciałem.

"Teologia jej ciała" i "Teologia jego ciała" to dwie książki w jednej. Mają zachęcić Cię nie tylko do poznania prawdy na temat Twojego ciała, ale także do odkrycia prawdy na temat płci przeciwnej - poznania spraw, o których zawsze chciałeś wiedzieć, ale nikt Ci o nich nie opowiedział. Jedna rzecz jest pewna: nigdy już nie będziesz patrzeć na swoje ciało ani na czyjekolwiek ciało w taki sam sposób, jak dotychczas.

Dzięki tej książce odkryjesz:

  • Prawdę o pożądaniu seksualnym, które jest dobre i święte, ponieważ jest zamierzone przez Boga
  • Właściwe znaczenie swojego ciała - że ono jest naprawdę dobre
  • Znaczenie i moc ukryte w słowach: piękno, kobiecość, siła i powołanie
  • Swoje prawdziwe powołanie i cel swojego życia

Dowiesz się z niej:

  • Jak żyć, by być szczęśliwym i spełnionym
  • Co to znaczy być mężczyzną i kobietą zgodnie z Bożym wyobrażeniem miłości
  • Jak wypełniać swoje przeznaczenie do wielkości
  • Jak zepsuliśmy Boży plan względem nas i jak to naprawić
  • ... i dużo więcej

Niech zatem dzisiejszy dzień stanie się dniem prawdy na temat Ciebie i Twojego powołania. Po odkryciu tego nigdy już nie będziesz takim samym człowiekiem jak do tej pory!

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Jezus Królem !!!

Bardzo polecam jestem młodym mężczyzną który szuka siebie także w relacjach i dzięki tej książce dużo się dowiedziałem i doświadczyłem uzdrowienia wielu rzeczywistości mojego mojego serca. Polecam dzięki ;)

autor opinii: Mariusz.B

Polecam dla młodych dziewcząt i chłopców oraz dla młodych małżonków. Książka jest wprowadzeniem do poznania różnic, będących " zaczynkiem" do partnerskich kłopotów.

autor opinii: Kasia

Wspaniała książka :)

Gorąco polecam każdemu "Teologię jej ciała/ teologię jego ciała". To wspaniała książka, dzięki której możemy na nowo odkryć kim jesteśmy jako kobieta/ mężczyzna i po co nas Bóg stworzył takimi jakimi jesteśmy. :)

autor opinii: Monika Malinowska

Chciałam napisać bardzo ciekawa pozycja ale to byłoby zbyt płytkie. Otwiera oczy na to co w nas święte, jedyne i niepowtarzalne a czego nie wiemy lub sobie nie uświadamiamy. Uczy traktować nas z godnością i szacunkiem. Być może niektórzy odnajdą w niej własną godność, co do tej pory uważali za stracone, zagubione. Pozwoli im spojrzeć na własne życie inaczej, być może lepiej. Na pewno będę do niej często wracać.

autor opinii: Beata Grzeszczuk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Jason Evert
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788362579037
ISBN: 9788362579037
ID: 192246

Zobacz również

Teologia jej ciała / Teologia jego ciała
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...