TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wolni od niemocy

Ocena:
(212 opinii)

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!

Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Czytając tę książkę uświadomisz sobie, że Jezus chce Ci powiedzieć: "Nie załamuj się, Ja mogę uczynić Twoje życie szczęśliwym. Tylko pozwól mi działać, pozwól mi położyć dłonie na Twojej głowie, nie uciekaj..."

Jezus pragnie powiedzieć Ci, że dla Niego jesteś kimś ważnym. Dla Niego liczysz się nawet, jeśli nikt się z Tobą nie liczy... Dla Niego jesteś ukochaną córką, ukochanym synem!

Lektura tej niezwykłej książki autorstwa o. Augustyna Pelanowskiego, znanego z cotygodniowych rozważań w "Gościu Niedzielnym" zmieniła życie wielu naszych Klubowiczów. Sięgnij po nią już teraz!

Opinie naszych Klientów (212 opinii)Napisz swoją opinię

Najlepsza książka jaką w życiu czytałem, jeszcze czytam. Pomogła mi podjąć decyzję o pojednaniu się z Bogiem. Jezus naprawdę uzdrawia nawet dziś, trzeba tylko mu zaufać.

autor opinii: Wojciech Śliwowski

Jedna z najlepszych książek

Ta książka była jedną z lepszych pozycji jakie czytałam w swoim życiu!!Jest książką lekiem podobnie jak "Umieranie ożywiające".Otworzyła mi oczy na wiele spraw i pomogła uleczyć definitywnie przykry etap w moim życiu. Pomogła mi pogodzić się z przeszłością. Dziś żyję pełnią życia(mąż i znajomi
widzą ,że zmieniłam się o 180 stopni)i jestem szczęśliwym człowiekiem !Wiem ,że Jezus Chrystus i Maryja mnie uleczyli i zawsze opiekowali się moją rodziną a ja tego nie dostrzegałam. Gorąco polecam.

autor opinii: Anna

Książka jest rewelacyjna. Dzięki autorowi mogłem zobaczyć swoje życie z innej perspektywy. Spojrzenie miłości Boga jest wyzwalające z niemocy.

autor opinii: Artur

Rewelacja!

Książka po prostu GENIALNA! Podnosi na duchu, jest świetnym dopełnieniem formacji duchowej. BARDZO polecam, i namawiam do przeczytania jeszcze innych książek o. Augustyna Pelanowskiego, są równie ciekawe!.

autor opinii: Małgorzata Ratajczak

Genialne

Na stronach książki znalazłem strony, które leczą, dają nadzieję i pogłębiają wiarę. Dziękuję ojcu Augustynowi za słowa, które pozwalają iść przez życie z Panem, który jest dobry jak chleb

autor opinii: Rafał Chojnowski

jest moc

Książka niezwykła, wymagająca. Zmusza do pracy nad sobą, jeśli chcemy podobać się Panu.

autor opinii: Elwira Bocian

wspaniała książka

Nie da się opisać, tego czego człowiek doświadcza podczas lektury tej książki, ona prawdziwie uwalnia i pomaga, pozwala odczuć bliskość Boga w każdej sytuacji, można do niej wracać wiele, wiele razy. Polecam każdemu serdecznie!

autor opinii: Tomasz

Warto!

Prawdziwą wolność mamy w Bogu.
Idąc z Nim przez życie, doznajemy szczególnej opieki i troski.
Polecam treści zawarte w książce, bo z pewnością pomagają ponazywać to, co możne człowieka blokować na przyjęcie w pełni Miłości.

autor opinii: Mleneczka

Wspaniala ksiazka

Polecam kazdemu kto trwa w niemocy

autor opinii: Jolanta Aniol

Super

Książka wciągająca, ciekawa ale trzeba ją czytać w spokoju aby zrozumieć.

Godna polecenia

Warto przeczytać!

autor opinii: Krzysiek

Polecam

Książka trochę trudna w czytaniu, ale niosąca dobre owoce po jej przeczytaniu.

autor opinii: Jarosław Michalski

książka, która leczy

Książka, która leczy złamanych na duchu, prostuje z pochylenia życiowego i daje nadzieję. Jestem wdzięczna o. Pelanowskiemu za tę pozycję. .

autor opinii: Agnieszka Grzeszczuk

Książka dla wszystkich z traumatycznymi przeżyciami

Wspaniała książka uświadamiająca, że z miłości do człowieka Jezus Chrystus poddał się wszelkim cierpieniom, których my doświadczamy. Jego rany i cierpienia są naszymi ranami i cierpieniami, jego wszechogarniająca miłość leczy nas.


autor opinii: Joanna Sadowska

Wolni od niemocy

świetna książka dla każdego.

autor opinii: Aneta Batko

Polecam

Przeczytałam wiele książek,ale ta zapada w pamięć.Jest początkowo trudna,wraca się do niektórych fragmentów ale jak się ten etap przejdzie to nie można się oderwać.Wywarła na mnie ogromne wrażenie.Chce przeczytać kolejne tego autora!

autor opinii: Aneta

Polecam.

Książka przewyższyła moje oczekiwania.Do powracanie każdego dnia,podręczny przyjaciel.

autor opinii: Mirosława Zuppok

Wolni od niemocy

Książka trafnie oddaje wszystko to co czuje człowiek w niemocy swojej,z którego to stanu wydobyć może
Go jedynie
Jezus i to pod warunkiem że taka będzie wola
Boża.

autor opinii: Iza

Cudowne lekarstwo na duchowe zranienia.

Kupując książkę:Wolni od niemocy"nie zdawałam sobie sprawy ile ta książka przyniesie mi duchowych korzyści i jak cudownie poukłada moje życie.Poleciłam ją moim dzieciom.Dziękuję.

autor opinii: Maria Rojek

Super

Książka niedroga, ale jest rewelacyjna dla poranionych, zalęknionych,, przezywających stany depresyjne,nieakceptowanych i niekochanych, Po przeczytaniu kilku stron inaczej patrzę na życie. jetem ukochanym dzieckiem Boga a ON nie pozwoli abym zrobiła sobie krzywdę, i w sytuacjach bardzo trudnych wiem ,ze Jezus mnie nie opuści.

autor opinii: Anna Drynkowska

bardzo polecam

Niesamowita treść. Wiele mi wytłumaczyła co tak na prawdę mnie dręczyło. Już wiem jak prosić Jezusa aby mnie uwolnił . Dziękuję za jej polecenie.

autor opinii: Małgorzata Jasic

Wolni od niemocy

Ojciec Pelanowski wiem o czym pisze, niektóre zdania - perełki, zapadają w głowę i serce. Wrażliwość i znajomość spraw, o których pisze, sposób w jaki to robi, jego mądrość i wyczucie powodują, że książka nie tylko spełnia oczekiwania, ona zostaje z człowiekiem na długo. Nie jest książką łatwą i przyjemną, ale zostawiającą ślad w sercu człowieka i bardzo pomocną. Szczerze polecam.

autor opinii: Asia

Gorąco polecam

Wspaniała książka, warta przeczytania niejeden raz.Jej bogactwo jest ogromne, czytając kolejny raz ciągle coś odkrywam na nowo. Ostatnio często kupuję ją na prezent dla bliskich mi osób, odpowiada na wiele trudnych pytań.

autor opinii: JP

Refleksje po lekturze książki "Wolni od niemocy"

Polecam tę książkę wszystkim którzy przeżywają dramat zranień z okresu dzieciństwa,ta książka pozwoliła mi otworzyć moje serce na miłość Bożą.Była moim przewodnikiem po moich stłumionych uczuciach, pozwoliła mi na ich ujawnienie.Jeżeli wasze zranienia były tak silne że nie możecie prebrnąć przez jej treść módlcie się do Ducha Świętego aby z Wami był podczas lektury.

autor opinii: Małgorzata Gac

Super

Dzięki tej książce bardziej zrozumiałem problemy, z jakimi się zmagam, ukazała mi grzechy, których wcześniej nie sposób było dostrzec. Dużo z niej wyniosłem. Polecam.

autor opinii: Kamil

Interesująca

Książka ta otwiera człowieka na tematy o których być może nie wiedział do tej pory.Bardzo wciągająca i pomocna.Myślę że każdy dopasuje pewne fragmenty do swojego życia i swoich sytuacji.Polecam

autor opinii: Monika Krasoń

polecam

wspaniała książka,można zrobić własny rachunek sumienia od dzieciństwa aż po dzień dzisiejszy i poczuć ogromną ulgę,polecam tą książkę wszystkim ludziom z ciężarami na sumieniu .Nieżle popłakałam przy tej lekturze.

autor opinii: Katarzyna

Wolni od niemocy

Książki o.Pelanowskiego są praktyczne. Na podstawie każdej z nich można odprawić rekolekcje.
Gdyby 6 była w skali, byłaby to książka na 6.

autor opinii: Grażyna Kałowska

Polecam

Witam. Przede wszystkim dziękuję za szybką i bezproblemową dostawę. Książka, jak dla mnie pisana. Tyle zwyczajnej mądrości i wiedzy. Wiele więc się nauczyłem i wiem, że często będę do niej wracał. Naprawdę polecam i pozdrawiam.

autor opinii: Andrzej

Musisz to przeczytać

Wspaniała książka!! jest polskim odpowiednikiem książki Moc uwielbienia naprawdę polecam,warto przeczytać

autor opinii: Małgorzata

"Wolni od niemocy"

Książka bardzo ciekawa , pomaga zrozumieć jak ważny w życiu jest Bóg.
Jasno i prosto wytłumaczone , że nie wszystko musi nam od razu wychodzić
natomiast zawsze jest droga powrotu do Boga.
Natomiast ,Medytacje, były dla mnie za trudne do ogarnięcia za pierwszym razem. Tutaj potrzebny jest czas , aby nad tym się skupić , praca z Biblią.
Chciałabym polecić tę książkę dla szukających Boga.

autor opinii: Wanda Drzazgowska

Wolni od niemocy

Ta książka to tak jak by człowiek od nowa poznawał siebie i swoje relacie z Bogiem.Jolanta W,

autor opinii: Jolanta Woźniak

książka która zmienia życie

Niewątpliwie jest to książka która zmienia życie człowieka, ważne jest jednak oby potraktować ja jako osobistą lekturę, robiąc notatki analizując Pismo Święte. Nie da się przeczytać tej książki bez łez wzruszenia, refleksji i analizy własnego życia. Polecam gorąco wszystkim

autor opinii: Alicja

rewelacja - polecam wszystkim szukającym dobrej i mądrej lektury

Wspaniała

Książka jest naprawdę wspaniała. Co tu dużo mówić trzeba ją koniecznie
przeczytać.

autor opinii: Paweł Pliszka

Życie pełne niespodzianek...

Życie jest pełne rozmaitych niespodzianek. Bywają miłe, przyjemne, ale zdarzają się również nieoczekiwane, zaskakujące i przerażające.
Dzięki "Wolnym od niemocy" wiemy, że mogą one wokół i w nas siać ziarno dojrzewające obfitymi i smacznymi owocami. Zawsze gdy skierujemy swoje żale i troski do Jezusa otrzymamy odpowiedź Przyjaciela. Dzięki niemu nie łamiemy się, potrafimy ponownie stanąć na nogi...Rośnie nasza siła...

autor opinii: Teresa Kmieć

Książka wspaniała .Pomogła mi zrozumieć moje życie i to wszystko co dzieje się wokół mnie z Bożej perspektywy.Czytając każdą stronę czułam jakby Pan Jezus mówił tylko do mnie i pomagał rozwiązywać moje problemy

autor opinii: Małgorzata Niemiec

2/5

Niestety, ale tak chaotycznie napisanej książki dawno nie czytałem. Treść być może warta przyswojenia, ale dla mnie okazała się nie do przebrnięcia.

autor opinii: TS

Wspaniała książka

Myślę, że książka ta była jedną z lepszych pozycji jakie czytałam w swoim życiu. Otworzyła mi oczy na wiele spraw i pomogła zamknąć definitywnie przykry etap w moim życiu. Pomogła mi pogodzić się z przeszłością. Dziś żyję pełnią życia i jestem szczęśliwym człowiekiem mimo, iż nadal spotyka mnie wiele przykrości ze strony bliskich. Szczerze polecam.

autor opinii: Danuta

Rozliczenie się z przeszłością

Ta książka uświadomiła mi, że nie jestem winna temu jakich mam rodziców. Zobaczyłam, że nie muszę nosić w sobie żalu za wszystkie niepowodzenia w rodzinie. Mogę śmiało powiedzieć, że doznałam pocieszenia w tym, że rozliczyłam wszystkie przykre sytuacje w życiu, jakich doświadczyłam. Przeczytałam o sobie w tej książce. W ogóle czułam, że książka jest napisana o mojej mamie od A do Z. O naszych relacjach, potyczkach, kłopotach. Jeśli Twoja przeszłość ciągnie się za Tobą jak przykry zapach - przeczytaj. Poznaj siebie, zobacz to co Ci się wydarzyło i zostaw to w końcu. Polecam rękami, nogami, a przede wszystkim sercem.

autor opinii: Małgorzata Turowska

polecam

Gorąco polecam. Ps. Liścik od osoby wysyłającej uroczy.

autor opinii: JP

Estera

Ocena wyżej niż celująca
Książka która ( wszystkie książki i nagrania Ojca Augustyna , które przeczytałam i wysłuchałam) pomagła mi otworzyć serce na miłość Bożą płynącą z kart Pisma Świętego. Pozwala tak naprawdę zaprzyjaźnić się ze Słowem Bożymi , pokochać to Słowo i żyć nim na co dzień. Daje mi możliwość przyjmowania z radością wszystkiego co niesie życie każdego dnia. Uczy przyjęcia zwłaszcza tego co trudne i w tym momencie nie zrozumiałe. Bo wszystko co się w życiu dzieje ma sens. Łatwo jest uwielbiać Boga w chwilach radosnych, natomiast uwielbienie Boga w chwilach trudnych w chwilach niemocy daje siłę i prowadzi do zwycięstwa..Dziękuję Bogu za posługę Ojca Augustyna. za światło Boże, za dar rozumienia Słowa Bożego. Ojcu Augustynowi dziękuję za to iż tak szczerze dzieli się z nami tym co otrzymał od Pana .

Chwała Panu
Pozdrawiam
autor opinii: Teresa

Ojciec Augustyn Pelanowski -

Ksiazka"Wolni od Niemocy"-to pozycja bardzo wzmacniająca Ducha a przede wszystkim otwierająca na Naszego Stwórcę Boga.Ojciec Augustyn ,w sposób bardzo przystępny,interesujący prowadzi nas przez Słowa Boże.Osobiście,jestem fanką Ojca,który swoim słowem,wiedza,duchem przekazuje Silę i Moc do pokochania życia.Zycia,jak sądzę,wspaniałego,nawet w obliczu ogromnych trudności.
Polecam gorąco książkę każdemu,kto poszukuje:Wiary,Nadziei i Miłości.Kto juz jest mocny i radosny w tych cnotach ,proszę niech w wolnej chwili poczyta "Ojca Pelanowskiego".
Uczta Duchowa!

Pozdrawiam serdecznie

autor opinii: Katarzyna

:)

Książka daje do myślenia, jest mocna, szczególnie trudno czyta się ją na początku, ale jeśli tylko przetrwa się ten etap :) to można z niej czerpać w pewnym sensie siłę :)))

autor opinii: E.W.

Wspaniała książka

dzieki zwartym w tej książce medytacjom pierwszy raz od bardzo dawna sięgnęłam po Pismo Święte, treść książki niczego nie narzuca, nie jest nachalna, czasami wywołuje bolesne wspomnienia, składnia do płaczu, czasem złości, ale po każdej kolejnej przeczytanej kartce - swiat staje sie coraz bardziej przyjazny a otaczający nas ludzie maja pogodniejsze twarze, dziękuje autorowi za napisanie tej książki a księgarni za szybka wysyłkę i wiadomość "miłej lektury"

autor opinii: Anna Chmura

Wspaniała ;)

Bardzo dobra książka, skłaniająca do głębszego zagłębienia się we własne życie. O. Augustyn Pelanowski pokazuje a może raczej wskazuje nam kierunek jak mamy się "uwolnić od niemocy", i jak traktować siebie. Książka momentami trudna, wymagająca przemyśleń i medytacji, najlepiej czytać etapami. Jestem niezwykle zafascynowana przekładem interpretacji biblii na nasz współczesny język. GORĄCO polecam tym którzy są na życiowym zakręcie zagubieni i nieszczęśliwi. Nie lękajcie się, Bóg jest miłością!!!

autor opinii: Elżbieta Fornal

Wolni od niemocy

Książka utrzymana w konwencji A.Pelanowskiego. Wnikliwa analiza Słowa zaskakuje bogactwem porównań i odniesień Biblii do życia. Mistrzowsko.

autor opinii: Anna Cichy

Polecam

Jestem w trakcie lektuy, przyznam, trudej lektury. Hmm,ta książka to nieustanna analiza. Nia da się jej, ot tak- usiąść i przeczytać...Jeśli ktoś chce coś w swoim życiu zmienić na lepsze powinien zacząć od przeczytania tej pozycji... ale to dopiero początek. Przemiana to proces, w dodatku bardzo trudny...Polecam też konferencje ojca Augustyna Pelanowskiego. Powodzenia.

autor opinii: Ewa

Uwolnienie

Książka jest moim zdaniem dobrze napisana i może przynieść korzyści każdemu. Polecam w szczególności osobom przeżywającym trudności najróżniejsze. Pozwoli Wam ona dowiedzieć się, że już w czasach biblijnych ludziom nie były obce podobne do naszych rozterki i stawiali oni dokładnie takie pytania jak my (mówię o tych ważnych pytaniach). Jak do wszystkich publikacji powinniśmy także do tej podejść z dystansem i pochylić się nad nią nie bezkrytycznie, a raczej próbując przemyśleć, jak zawarte w niej treści mogą mi (właśnie mi, a nie komuś innemu) pomóc.
Jednym słowem polecam!

autor opinii: Tomasz Zatkalik

Szukasz sensu swojego życia?

Szukasz sensu swojego życia ,zastanawiasz się nad nim coraz częściej ???
Coś Ci w nim nie pasuje ,nie gra ???
Nie znajdujesz szczęścia w nim mimo wielu prób ???
Sięgnij po tą właśnie książkę i poszukaj na te pytania prawdziwej i logicznej odpowiedzi .

autor opinii: Robert O.

Polecam

Książka z polecenia...godna polecenia. Dla każdego, a szczególnie dla tych, którzy czują się zagubieni, niepotrzebni nikomu, przytłoczeni nadmiarem codziennych problemów, którzy nie widzą sensu życia, albo widzą to co nieistotne. Książka dla tych którym wydaje się, że poradzą sobie sami ze sobą. Przeczytałam i odnalazłam tam siebie. Teraz czytam od nowa. To dla mnie jak drogowskaz.

autor opinii: Jadwiga

Serdeczne polecam wszystkim którzy borykają się z problemami natury psychicznej i fizycznej szukając pomocy. A On jest tu obok. Marzy o tym żebyś pozwolił sobie pomóc i w dodatku bardzo bardzo cię kocha....

autor opinii: Teresa Tusinska

Nawrócenie

Jestem dopiero w połowie. Pomimo kilku dłużyzn, książka ma w sobie "głębie". Zwłaszcza dla osób "zagubionych". Nie polecam jednak osobom całkowicie "na bakier" z wiarą katolicką.

autor opinii: Damian

Super ksiazka

Polecam ta ksiazke kazdemu kto jest samotny, zagubiony, czuje sie nikomu niepotrzebny jak kompletne Zero. Ksiazka daje odpowiedz za odpowiedzia na kazda sytuacje zycia. Bardzo duzo wyjasnia. Napewno duzo ludziom pomoze, doda otuchy.
Czasami sa takie teksty, ze az lzy czlowiekowi strumieniami sie leja tak trafiaja do serca.
Naprawde polecam.

autor opinii: J---------------S--------------------

Niesamowita

Niesamowita książka! Być może trafiła do mnie we właściwym momencie. Jest odpowiedzią na moje obawy i wytłumaczeniem różnych trudnych kwestii. Porusza swoją głębią i pokojem, który przyniosła mojemu sercu. Może być trudna, ale warto się zmierzyć z tym, co nosimy w sobie... Polecam bardzo gorąco i dziękuję za tą pozycję! :)

autor opinii: MC

:)

Ta książka zmieniła moje życie, polecam wszystkim zmagającym się z depresyjnymi myslami i życiową niemocą :)

autor opinii: Paulina

Dobra

Trudna jak dla mnie , ale i tak uważam że warto włożyć swój wysiłek i przeczytać. Polecam

autor opinii: Lucyna

Wspaniała książka! Polecam!

Książka jest naprawdę dobra! Bardzo ciekawa i wnikliwa analiza tekstów biblijnych. Bardzo pomocna dla osób "zdołowanych", załamanych z różnych powodów. Szczerze polecam!

autor opinii: Jan Olenski

Polecam gorąco!

Jestem zachwycona ta książką. Polecam gorąco.Ona naprawdę może zmienić Twoje życie.Nie daj się długo namawiać , tylko kup i podawaj innym do poczytania, tak jak ja to robię. Pozdrawiam

autor opinii: Anna Wiedłocha

Pomocna

Książkę tą zakupiłem na prezent dla dziewczyny, chciałem w ten sposób pomóc jej w zmianie myślenia i uwolnić od tytułowej niemocy. Wygląda na to, że działa ;) Polecam!

autor opinii: Michał

warto

Książka ważna i potrzebna bo uświadamia jak wielka jest moc Boga. Na nowo odkrywamy słowa-beze Mnie nic uczynić nie możecie.

Polecam

autor opinii: Aleksandra Kansy

dla każdego

Książkę dobrze jest czytać fragmentami, jej treść wymaga przemyśleń. Daj wiele odpowiedzi na fundamentalne pytania o egzystencji każdego człowieka. Dla mnie przełomowa lektura!!!

autor opinii: Beata

okey

Niespodziewałem się tak szybkiej realizacji zamówienia

autor opinii: o. Adalbert Warchalewski ofm

Niesamowita

Ta książka zmieniła również moje życie. Przez nią naprawdę działał Bóg. Kiedy próbowałam ją czytać po raz pierwszy to nie dałam rady i odłożyłam na półkę. Kiedyś jednak opowadałam przyjaciołom z jakimi się zmagam problemami to jeden z nich powiedział, że powinnam przeczytac tę książkę i że może mi ją pożyczyć. Podziękowałam, mówiąć, że mam w domu i oczywiście siegnęłam po nią przy najbliższej okazji, choć wciąż miałam opory. Czytałam bardzo powoli, czasami po kilka razy jeden fragment, bo łzy płynęły strumieniami podczas tej lektury. Wciąż do niej wracam, czytając niektóre fragmenty po wielokroć. Takie przezycie treści książki przydarzyło mi się po raz pierwszy.

autor opinii: Agnieszka

POZYTYWNY

Z radością ,pragnę zachęcić czytelników do nabycia książki WOLNI OD NIEMOCY jest bardzo cenną i bogatą w treść,każdy znajdzie w niej coś ze swojego życia POLECAM

autor opinii: Barbara Głaz

pozytywna

Bardzo szybko dostarczona przesyłka. Pozdrawiam

autor opinii: Marcin Wysocki

Pozytywny szok

Nigdy wcześniej nie przeczytałem tak dobrej książki z punktu widzenia moich zainteresowań i mojej wiary. Uważam, że O.Augustyn, ani nikt inny bez wsparcia Ducha Świętego nie byłby w stanie w tak doskonały sposób interpretować Pisma Świętego. To prawdziwy majstersztyk. Treść książki niczym skalpel chirurgiczny tnie moje wątpliwości i rozwiewa pytania. Po przeczytaniu "Wolni od niemocy" większość z was pokocha wszystkie trudności jakie napotykacie w życiu i jeszcze z radością w sercu podziękuje Panu Bogu za okazaną łaskę.

autor opinii: Sebastian Kubiak

Wspaniała, kolejna już pozycja Augustyna Pelanowskiego, od której nie można się oderwać i wciąż do niej powraca. Polecam wszystkim, którzy chcą się "uwolnić od niemocy" i zawierzyć całe życie Jedynemu Bogu.

autor opinii: Maria Gieroń

Solidnie opracowany poradnik

Książka zawiera wartościową analizę wybranych fragmentów Pisma Świętego w kontekście problemu zaniżonej samooceny. Uważam, że jest to znakomita pomoc dla tych, którzy postanowili się życiowo i duchowo wyprostować. Polecam!

autor opinii: Piotr

Jestem bardzo zadowolona z zamówienia tej książki,polecam ją wszystkim którzy są załamani,smutni,którzy uważają,że w życiu spotykają ich same przykre wydarzenia lub czują się nikomu niepotrzebni.Po przeczytaniu tej książki można odkryć coś pięknego-obecność Pana Jezusa...naprawdę polecam

autor opinii: Danuta Pawłowska

Wartościowa lektura dla tych , co pragną dotrzeć glęboko do rdzenia swoich ograniczeń i trudów oraz dla tych, którzy chca w tych obszarach znalezc milosc Boga. Trudna, dobra , wymagajaca czasu lektura.Polecam.

:)

Bardzo ta książka pomogła mi w trudnej sytuacji zyciowej,do mojego życia wrócił Bóg i spokój ducha. :)

autor opinii: Agata Bałoniak

trudna ale cenna :)

Do przeczytania tej książki podchodziłam kilka razy. Za każdym razem była dla mnie za trudna w odbiorze, zwłaszcza, że byłam jeszcze pod wrażeniem " Domu w Bogu" tego samego Autora O. Pelanowskiego. Sięgnęłam po nią po raz kolejny pewnego dnia i ... nie mogłam przestać czytać. Treść mocna, a poruszane zagadnienia dotykają trudności naszego życia. Polecam głównie osobom, które mają do przepracowania trudne doświadczenia z dzieciństwa oraz osobom cierpiącym z różnych powodów, nierozumiejącym tego cierpienia i nie pogodzonym z nim.

p.s. kupiłam kilka on-line i rozdałam "potrzebującym" :)
pozdrawiam
Elżbieta Jarosińska

autor opinii: Elżbieta Jarosińska

Wolni od niemocy

Polecam ksiazke ze szczerym sercem , ksiazka jest wzorem do nasladowania ,zastanowieniem sie nad kazdym dniem w naszym zyciu.. polecam dla zagubionych i potrzebujacych wyjasnienia tego trudne do ogarniecia przez nas w codziennym zyciu.
polecam kazdemu,pozdrawiam i dziekuje .

autor opinii: Renata

Podobni do Boga

Dzisiejszy świat promuje ludzi pięknych, silnych, operatywnych i takich, którzy biorą życie w swoje ręce. Doskonale radzą sobie w pracy, mają udane życie rodzinne.
Żeby stać się człowiekiem sukcesu potrzebne jest zdrowie - ciała i duszy. Jak rodzi sobie współczesny świat ze zranieniami, które spotykają nas w dzieciństwie i młodości? Z traumatycznymi przeżyciami, z lękami i zagubieniem? Proponuje terapie u psychiatry, środki antydepresyjne lub poradniki od których uginają się półki księgarni.
Ojciec Augustyn Pelanowski w książce Wolni od niemocy podsuwa inny, skuteczny sposób na uzdrowienie, Trzeba tylko stanąć w prawdzie przed Chrystusem. Opowiedzieć Mu o swoich zranieniach, o doznanych krzywdach i ... porównać się z Nim, Z Jego życiem i męką, strachem i poniżeniem, które przeżywał.
Kiedy odkryjemy w sobie podobieństwo do Jezusa, nie bedziemy już więcej czuć do siebie pogardy, uwolnimy się od braku poczucia własnej wartości. Bo jak tu czuć się nikim, kiedy jest się podobnym do Boga?

autor opinii: Justyna Zbroja

polecam :)

Polecam książke tym wszystkim, którzy mają doła, tym do ktorych trafiaja negatywne mysli o sobie. Warto poświecić czas na przeczytanie tej ksiazki i siegniecie do fragmentów Pisma Świętego, z ktorych autor korzysta ;) warto!!! :)

autor opinii: Ania

rewelacyjna

Książka o.Pelanowskiego to rewelacyjny materiał do umocnienia naszej wiary i spojrzenia na siebie w pozytywny sposób.Uczy nas miłości i zaufania do Boga jako dobrego Ojca poprzez Jego Syna Jezusa Chrystusa.Dodaje nam otuchy,że zawsze w każdej sytuacji możemy udać się do Ojca po pomoc.Książkę trzeba czytać pomału kontemplując teksty w niej zawarte.Piękna katecheza-gorąco polecam :).

autor opinii: Agnieszka Drewniak

Swietna ksizaka,godna polecenia

Uwalnia od niemocy :D

autor opinii: Pawel Bytys

wciąga od razu

Witam,chciałabym zachęcić wszystkich do czytania tej książki! Od kilku pierwszych stron wiem,że przeczytam chyba nawet więcej razy! I od razu wiem,że kupię ją dla 2 bliskich mi osób z nadzieją,że im pomoże.. W zasadzie to kupiłam ją dla siostry,ale postanowiłam przeczytać zanim jej ją podaruję.. teraz wiem,że zostanie u mnie a dla siostry kupię nową.. Myślę,że każdy ma w swoim otoczeniu osobę dla której ta książka może być pomocą.Wyjaśnia wiele spraw błahych ale jednocześnie trudnych,pomaga zrozumieć swoje problemy,wyprowadza z błędu.Polecam z czystym sumieniem.

autor opinii: Katarzyna Pomietlorz

Przypomnienie

Jeszcze calej nie przeczytalam ale jestem zadowolona z poniewaz w ksiazce sa poruszane tematy "niemocy" o ktorych zapomnialam.

autor opinii: Dorota Skup

Rewelacyjna, o mnie i dla mnie, bardzo "mocna", niektóre fragmenty trudne
do przyjęcia,dlatego tę ksiażkę warto mieć i do niej powracać, aby móc
przepracowac w sobie to co jest trudne, Nauczyć się odkrywać w sobie
"fałszywe ja', spóbować przyjąć prawde osobie, która często wydaje się nam
"nie do przyjęcia"Ja po lekturze tej książki jestem zbudowana, chociaż
podczas czytania były czesto łzy, była też i złość, wchodziłam w obszar
zranień, jednak opłaciło się. Zaakceptowałam siebie taką, jaką jestem, buduję
w sobie moje "prwadziwe JA.

autor opinii: Wiesława Szostka

Wolni od niemocy książka która ma moc uzdrawiania

Książka nie jest do przeczytania od tak od A do Z trzeba bardzo powoli ja czytać wracać się do poszczególnych stron i rozważać. Jak zaczęłam tą książkę czytać to miałam wrażenie ze ktoś napisał książkę o mnie. Książka ta dla mnie jest uzdrowieniem, zaczęłam inaczej myśleć przerzuciłam się na inny tor myślenia o sobie i innych i powiem że z każdym dniem widać tego owoce jest mi lepiej

autor opinii: Agnieszka Dębińska

Jestem zafascynowana ksiażką

Książka fantastyczna w treści i napisana zrozumiałym językiem, polecam wszystkim, którzy chca lepiej zrozumieć własne życie i pogłebić relacje z Bogiem. Lekko się ją czyta a jej treść zapada głeboko w serce. Książka dla każdego zarówno osób młodych jak i tych ciut starszych;)
Ksiegarnia Tolle godna NAJWYŻSZEGIO zaufania. Zawsze wspaniały kontakt i błyskawiczna realizacja zamówienia. Nawet prośba o wpisanie dedykacji do ksiązki, którą wysyłałam bratu na urodziny przyjeta z duzym zrozumieniem i bezproblemowo.

autor opinii: Diana Dereniowska

Wolni od niemocy...

Polecam ten przewodnik na drogę ku wewnętrznej wolności i pozytywnej aktywności w życiu!

autor opinii: Bogdan

Polecam!

Dla wszystkich, którzy chcą zacząć żyć!

autor opinii: Sylwia

Wartościowa pozycja książkowa

Książka bardzo wartościowa.Znalazłem w niej wiele głębokiej treści dzięki temu zastanawiam się głęboko nad wieloma sytuacjami które przydarzają mi się w życiu i odkrywam w nich zamierzony sens planu Boga wobec mnie.Dzięki poznanym treściom mogę głębiej zastanawiać się nad sensem wszystkiego co mnie w życiu spotyka .

autor opinii: Ryszard Płotnikowski

Odnośnie ksiązki ojca Augustyna

Książka pt. "Wolni od niemocy" jest niezwykle bogata treściowo i duchowo. Ojciec Augustyn w sposób bardzo konkretny pisze o codziennych problemach. Wspomniana książka zawiera wiele wskazówek do lepszego życia. Oparta jest ona na Ewangelii osadzonej w konkretnych realiach życiowych. Pisana jest językiem prostym, przystępnym, a zarazem konkretnym. Warta jest polecania!

autor opinii: Ks.Bronisław

Dla mnie wspaniała pozycja.Trafiła do mnie dokładnie w takim momencie
kiedy potrzebowałam takiej pomocy.A chcę przez to powiedzieć, że autor
o.Augustyn Pelanowski, paulin z Krakowa na każdej kolejnej stronie poprowadzi każdą osobę poprzez wartściową treść oraz zaznajomienie się, bądź zagłębienie nad treścią słowa Bożego do przemiany. Po przeczytaniu, tej wartościowej książki ( jak wspomniałam wyżej), nie pozostanie się takim samym.
U mnie na zakończenie z serca wydobyła się radość,uwielbienie,dziękczynienie Bogu.Będę do niej zawsze wracać.

autor opinii: Elżbieta Kalinowska

Genialna!

Książka trafiła w moje ręce w najbardziej odpowiedniej chwili. Pozwoliła mi uwolnić się od złych myśli, które pociagały mnie w dół. Fantastycznie się czyta, a słowa podnosza na duchu. Tytuł "Wolni od niemocy" całkowicie oddaje charakter książki. Gorąco polecam każdemu :)

autor opinii: Luiza

Wolni od niemocy

Książka dla mnie i o mnie. Czytam, analizuję, medytuję, podkreślam fragmenty do których ciągle wracam i.. podnoszę się na duchu. Bóg zapłać Księdzu za te spisane swoje przemyślenia i rozważania. Polecam tę książkę KAŻDEMU, kto ma jakiekolwiek problemy. A mamy je wszyscy.

autor opinii: Anna Sowińska

Poruszająca

Gorąco polecam Wszystkim poszukującym odpowiedzi na pytania dot. istoty istnieniaczłowieka i jego cierpienia oraz chcącym pogłębic swoją relację z Bogiem.

autor opinii: Magdalena K.

pozytywna

Książka dla osób poszukujących swojego miejsca w drodze do Pana, umacnia, stawia na nogi i pomaga poznać swoje relacje z Bogiem i ludźmi właśnie w życiu na ziemi. POLECAM

autor opinii: Halina Sakowska

Ja na to czekałem ! Dziękuję !

autor opinii: Robert Cieślak

Tytuł w pełni odwzorowuje treść

jest już tak wiele pozytywnych opinii na temat tej książki że pozostaje mi jedynie potwierdzić ich prawdziwość. Od siebie dodam jeszcze iż książka o. Pelanowskiego jest niezwykle pomocna, mądra, przenikająca, "żywa" i przynosząca uwolnienie wszędzie tam, gdzie jest jakakolwiek, nawet najmniejsza niemoc.
Dla jeszcze niezdecydowanych: WARTO!! warto wydać choćby ostatnie pieniądze i poświęcić jej swój najlepszy czas. Satysfakcja gwarantowana :)

autor opinii: Kinga Ratyńska

Wspaniała książka

Mimo, iż pytanie z okładki sugeruje, że ta książka skierowana jest do ludzi, którzy czują się niepotrzebni, nieakceptowani, nie widzą sensu w swoim życiu, chodzą ciągle smutni i zniechęceni, uważam, że powinien przeczytać ją każdy. Nie tylko ten, kto czuje, że jest na zakręcie. To książka dla wszystkich - nawet tych uśmiechniętych. Pozwala spojrzeć na swoje życie w prawdzie, myślę, że pomaga się nawrócić, dodaje pokory ale też dobitnie ukazuje jak kochający i miłosierny jest Bóg. Nie stawia Go w roli kogoś głaskającego po główce z pobłażaniem, bo jesteśmy ułomnymi i grzesznymi ludźmi, tylko jest Kimś, Kto stawia przed człowiekiem konkretne wymagania i nie zostawia człowieka samego, gdy ten realizuje wolę Boga. Czasem trudno w gąszczu życiowych zawirowań i obowiązków dostrzec to Boże oparcie, a ta książka pokazuje jak dostrzegać w swoim życiu ciągłą OBECNOŚĆ BOGA.
Tą książkę po prostu trzeba przeczytać! Kupić przyjacielowi w prezencie! A nawet podsunąć swemu dorastającemu dziecku, żeby, zanim poskarży się na swoje życie czy zabrnie w ślepą uliczkę, potrafiło właściwie rozeznać kiedy grzech zaczyna niszczyć jego relacje z Bogiem.

autor opinii: Ola Kozioł

Pogłębienie relacji z Bogiem

Trudna ale i niesamowita książka. Dla mnie osobiście jest wyjaśnieniem dlaczego moja relacja z Panem Bogiem nie jest pełna. Co blokuje mnie od środka , jakie miejsca powinny byc uzdrowione i co ja mogę uczynić aby tak sie stało. Polecam wszystkim którzy myślą o modlitwie wstawienniczej, którzy pragną otwierać serce na łaski płynące z uzdrowienia wewnętrznego, kto pragnie być bliżej Boga.

autor opinii: Ewa Leska

wspaniala

Ta ksiazka poprostu jest odpowiedzia na mnostwo moich pytan.Pomaga zrozumiec wiele zyciowych problemow.
Dla mnie super.

autor opinii: Justyna

Świetna !

Książka świetna ! Nie żałuję kupna i to jedna z książek , które warto posiadać na półce i do której warto wrócić. Dotyka najciemniejsze zakamarki serce , wzrusza , w pewnych momentach też zaskakuje.
Wywołuje wiele emocji.
Polecam bardzo serdecznie !

autor opinii: Anna D.

Książka bardzo głęboko penetrująca temat swojego cienia i jego akceptacji.
Jak sugeruje autor bez tego trudno iść w kierunku usynowienia przez Ojca,a tym właśnie jest prawdziwe chrześcijaństwo.
Wiele odniesień do klucza biblijnego ze szczególnym uwzględnieniem symboliki słów w oryginalnym hebrajskim zapisie.
Bardzo przydatne medytacje-skrutacje wg klucza podanego przez autora śladem czytań biblijnych poruszających konkretne tematy.
Bardzo lecznicza pozycja-jak prawie każda tego autora!

autor opinii: Beata Sobczak

Każdy powinien ją przeczytać

Niezwykłe przeżycie


Na początku czytałam ją bez entuzjazmu. Po jakimś czasie pojawiły się łzy i tak ogromne wrażenie, że kupiłam drugą, dla córki która już ze mną nie mieszka, a nie mogę jej pożyczyć żeby przeczytała ,ponieważ jest to książka, którą po przeczytaniu nie odkłada się na półkę. Tą książkę trzeba zacząć czytać kolejny raz i chyba kolejny raz i tak bez końca. Człowiek widzi w niej samego siebie, własne życie., Jest w niej zawartych tak wiele cennych rad, Bardzo polecam

autor opinii: Elżbieta Kononiuk

ciekawa , fragmentami znakomita!

Ciekawa książka poruszająca wiele wątków. Momentami zbyt wyszukana i nadinterpretacyjna analiza słownictwa użytego w Piśmie Św. Jednak są dość szerokie fragmenty , które zachwycają głębią treści i dla nich na pewno warto ją przeczytać ! Polecam!

autor opinii: Jan Ungeheuer

dobra książka

Widać, że autor wie o czym pisze, sam przyznaje się że miał depresję. Książka dla wszystkich, którzy przechodzą kryzys, przeżywają odrzucenie, osamotnienie, beznadzieję... Polecam

autor opinii: Andrzej

Czytałam bez przekonania. Niby to wszystko (no orawie wszystko)
wiedziałam, znałam, przeczuwałam. Gdzię tam głęboko we mnie
jest ten rodzaj wiary (zawierzenia, ufności) zawarty w treści.
I ..... Bardzo, bardzo powoli zaczęłam się zmieniać, zauważać
ludzi wokół, wykonywać proste czynności, gesty, słowa.
A najważniejsze, że sprawiały mi one radość o której na tak długo
zapomiałam. Serdecznie dziękuję.

autor opinii: Krystyna Szyda-Wojtowicz

super

Genialna książka, która pomaga popatrzeć na siebie nowymi lepszymi oczami. dzięki ojcze Augustynie za każdą z twych książek, a mam komplet

autor opinii: Anna

Książka jest świetne. Kupiłam ją wcześniej kiedy nie było promocji. Nie żałuję. Polecam ją przede wszystkim tym, którym brak sił i wiary!

autor opinii: Elżbieta Pacierpnik-Lejwoda

Książka jest rewelacyjna. Pozwaliła mi odkryć sens wielu wydarzeń mojego życia i pokazała, że chociaż wydarzenia te często były trudne to miały doprowadzić mnie do bycia z Jezusem.

autor opinii: Małgorzata Kajewska

Niezwykłe przeżycie

Ta książka była dla mnie niezwykłym przeżyciem, kupiłam ją przez przypadek, a po jej lekturze dziękowałam Opatrzności. Kupiłam następną. Obie dałam osobom na których mi zależy. Jedna z nich jeszcze do niej nie dorosła, ale wierzę i modlę się, że przyniesie owoce. Druga zadzwoniła ze łzami, mówiąc, że znalazła w niej słowa skierowane właśnie do niej. I to jest istota tej książki - każdy może znaleźć w niej słowa skierowane właśnie do niego. Polecam!

autor opinii: Danusia

Ratunek

Książkę przeczytałam z polecenia ks. wspaniała. Pomoże osobom borykających się z problemem współuzależnienia. Dzięki niej, mogłam sobie poukładać i zrozumieć problem współuzależnienia. Choć każdy z nas znajdzie dla siebie pomoc i zrozumienie . Polecam nie tylko tą książkę tego autora jak i inne jego publikacje, książki.

autor opinii: Alicja

Tęsknota

Przeszło 8 lat temu, nabyłam książkę o. Augustyna z polecenia wydawnictwa w Częstochowie. Powaliła mnie na kolana, bo w owej kobiecie pochylonej zobaczyłam siebie. Owocem tego przjrzenia była spowiedź z całego życia u o.Paulinów.. Ogromna tęsknota za Jezusem i przylgnięcie do Niego całą sobą.Owoc rodzi owoc , a więc odbyłam Rekolekcje Ignacjańskie łącznie z Syntezą , sukcesywnie rok po roku. Ukochałam ciszę ,mlczenie,samotność. A tak naprawdę to Bóg , pierwszy mnie ukochał i obdarzył tym za czym zawsze tęskniłam.

autor opinii: Urszula

110% na tak

Faktycznie zmienia zycie:-)

Polecam :)

Książka ta jest moją perełką - zostanie ze mną na zawsze :)
Pozdrawiam serdecznie.POLECAM WSZYSTKIM LUDZIOM.

autor opinii: Maria Gołaszewska

rewelacyjna!

Każdy powinien tą książkę przeczytać.Osoby,które stoją na rozdrożu i takie które nie maja tego problemu.Nie będę opisywała treści ale naprawdę gorąco polecam tą książkę wszystkim.

autor opinii: Drewniak Agnieszka

Świetna książka!

Bardzo mądra, do głębi poruszająca książka. Jeżeli się ją uważnie przeczyta, można dowiedzieć się wielu rzeczy o samym sobie i o swoim życiu. Książka daje wskazówki, jak należy rozumieć pewne wydarzenia, które nam się przytrafiają, pomaga odkryć ich drugie dno i odnaleźć dobre strony nawet beznadziejnych- jak by się wydawało- sytuacji.

autor opinii: E. K.

Książka która zmienia życie

Dziękuję Bogu że ją zamówiłam i czytam , wiem że będę ją czytać po wiele razy - takich książek nie da się zapomnieć i jest kilka w życiu takich lektur.Chciałabym , aby każdy ją przeczytał ...

autor opinii: A.R.

Wspaniała książka, bardzo pomocna, zwłaszcza dla osób doświadczających pustyni duchowej. Polecam

autor opinii: Beata Jednoróg

To jest książka, która zmieniła moje życie. Przywróciła radość i poczucie bezpieczeństwa. Czytając ją pozwoliłam Panu Bogu, aby mnie przytulił.I tak trwam do dzisiaj. Jeśli czujesz się przegrany, cokolwiek to znaczy, ta książka jest dla Ciebie.

autor opinii: Jolanta Lipińska

Ta książka zmieniła mi życie!!!!

Trudno wyrazić słowami to co miałam okazje doświadczyć czytając ta książkę. Nawrócenie, uzdrowienie, uleczenie. Ciężka praca ale jak sie zdecydujesz na nią owoce są wielkie! Medytacje na końcu choć wydawały mi sie na początku dodatkiem teraz uważam ze są sednem tej książki. Polecam!!!!

autor opinii: Hania

Polecam

Polecam wszystkim, którzy mają problem z niskim poczuciem własnej wartości. Książka otwiera oczy na wiele spraw.

autor opinii: Ania

zasłużony tytuł!

Ksiązkę czytałam już wcześniej, jednak jest tak dobra, że postanowiłam mieć ją przy sobie. Wracam do niej i za każdym razem odkrywam coś nowego, coś co jest kolejnym krokiem do wolności. Polecam każdemu!

autor opinii: A.L.

BEZCENNA!!!!!

DLA MNIE OSOBY BĘDĄCEJ W GŁĘBOKIM KRYZYSIE ŻYCIOWYM , TA KSIĄŻKA JEST NAJLEPIEJ WYDANYMI PIENIĘDZMI OD WIELU LAT.
OD 14 MIESIĘCY SIĘGAM PO PODOBNE POZYCJE LITERACKIE , NAGRANIA KONFERENCJI ,HOMILII.
POSZUKUJĘ ODPOWIEDZI NA DRECZĄCE PYTANIA O SWOIM ISTNIENIU , LOSIE , MAŁOŚCI.
NIGDY DOTĄD, JAK PODCZAS CZYTANIA TEJ KSIĄŻKI NIE ZACZĄŁEM BARDZIEJ PRAGNĄĆ SPOTKANIA JEZUSA POCZUĆ JEGO DOTYKU.
PROWADZONY KOLEJNYMI KARTAMI TRAFIŁEM NA SPOWIEDŻ ŻYCIA I TEGO SAMEGO WIECZORU NA XX TYSKI WIECZÓR UWIELBIENIA , A TAM.. PAN NASZ UKAZUJE SWOJĄ CHWAŁĘ.

autor opinii: PS. OSIOŁEK

Przeczytać koniecznie!!!

Książka jest niezwykła; czytanie jej dostarcza niezwykłych przeżyć, pozwala odkryć uniwersalność Biblii, jej niezwykłą aktualność, jak również to, że Bóg jest nieodwołalnie i na zawsze przy nas, nawet jeśli nie chcemy lub nie potrafimy o tym pamiętać. To odkrycie powoduje niezwykle silne wzruszenie, które pozostaje w nas, i, choć uśpione, objawia się niespodzianie w różnych momentach życia. Uderzająca jest również elokwencja i wiedza autora. Piękna i mądra książka

autor opinii: Anna Dwulit

Wolni od niemocy

Nigdy nie przeczytałam tak wspaniałej książki, Ojciec Augustyn to człowiek z ogromną charyzmą, pełen wiary którą zaraża innych.W prosty, zwykły sposób przedstawia tak trudne do zrozumienia prawdy życiowe. Otwiera sumienia a myśli kieruje tam, gdzie zazwyczaj nasze myśli już się nie kierują- w sam głąb ludzkiej duszy. Jestem niesmaowicie wdzięczna pewnemu Księdzu, który wskazał mi Pelanowskeiego.

autor opinii: Magdalena Puzik

Uwalnia

wyjasnia zniewolenia z naszego dzieciństwa i powaga uwolnić się ze zniewoleń, "wyprostowac się" i odważnie ruszyć przez życie

autor opinii: Grzegorz Pol

polecam wszystkim

Tą książkę się smakuje strona po stronie...

autor opinii: Artur

Książka

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich zgnębionych na duchu..warto przeczytać

autor opinii: Patrycja

Wolni od niemocy

Ta pozycja dla mnie osobiście była czytaniem jej z Pismem Świętym,co pozwoliło mi zrozumieć Boga w moim życiu.Godna polecenia.

autor opinii: Bożena Brygoła

Polecam!!!

W swojej książce „Wolni od niemocy” Ojciec Augustyn daje nam wiele uzdrawiających słów, na każdej stronie, w każdym słowie Ojca można odnaleźć siebie, swoje losy, trudności, załamania czy upadki. Jego słowa trafiają w najdalsze zakamarki duszy, przeszywają na wskroś, po czym przynoszą oczyszczenie i ukojenie w postaci Słowa Bożego. Ojciec Augustyn zmusza do myślenia, poszukiwania, refleksji, w sposób bardzo łagodny prowadzi przez „ciemną dolinę”, pomaga zrozumieć i spojrzeć na cierpienie z innej, przeciwnej (niż zwykle przyszło nam na nie patrzeć) strony, wlewa w serce wiarę i ufność w Boga. Kazania i książki Ojca Augustyna Pelanowskiego wnoszą światło tam gdzie zapanowała ciemność, jego słowa przynoszą ukojenie i siłę aby powstać, niejako "wpychają" nas na właściwe tory. Książka, która dogłębnie przemienia postrzeganie rzeczywistości.

autor opinii: Wioletta Włodek

Wolność

Książka pozwoliła mi spojrzeć na swoje życie z perspektywy Słowa Bożego. Nabrało ono sensu i mocy.

autor opinii: Ania

Wspaniała ksiązka

dla zranionych poszukujących odpowiedzi, zrozumienia i wybaczenia. Czyta się ją niemalże jednym tchem, otrzymując odpowiedzi na większość pytań typu: "dlaczego ja?, dlaczego mnie to spotyka?, dlaczego los jest dla mnie taki?, dlaczego moi rodzice mnie nie kochają?, dlaczego moje dzieci mnie nie kochają?, kto popełnił błąd?, kiedy zaczęły się moje nieszczęścia?" itp Wszystko poparte Pismem Świętym. Na końcu znajdują się ćwiczenia duchowe, również opierające się o Pismo Święte.
Książka, którą powinien przeczytać każdy, a ktoś poszukujący tożsamości, odpowiedzi na życiowe dylematy, to już koniecznie!!! Jest jak poradnik dla skołatanych serc, wskazuje drogę jak "naprawić" siebie, by potem móc "naprawić" innych, jest jak Dobre Słowo Boże, bywa też jak cudowne lustro, w którym widzimy swoje zranione oblicze i pragniemy je upiększyć. Po przeczytaniu przekazuję ją swoim znajomym, aby i oni mieli szansę zmieniać swoje życie.
Gorąco polecam!!!

autor opinii: J.

Każdy człowiek w życiu ma takie momenty, że czuje się jakby naprawdę został przybity do krzyża... i rany pozostają, a tylko Miłość Boga umie to uzdrawiać Ta książka była dla mnie dość trudna zwłaszcza pierwszy rozdział. Lecz jest ona niesamowicie głęboka w rozważaniach nad treściami Pisma Świętego. Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem i bardzo dobrze :) Jeżeli cierpisz na depresje masz załamania i zawęża Ci się światełko na końcu tunelu - ta ksiązka jest dla Ciebie. Sam cierpiałem kilka dobrych lat na depresje do czasu nawrócenia i jeszcze troche po nawróceniu. Rozmyślania zawarte na stronach tej ksiązki nad Miłością Boga do człowieka poprostu rozbrajają z kajdanów :)

autor opinii: Krzysztof

Prawdziwy smak Bożego Słowa

Książka "Wolni od niemocy" ma za sobą wielkie zaplecze modlitewne. Jestem przekonana, że jej powstawaniu towarzyszyła modlitwa.
Tak. To jest jedna z tych książek, która zmienia życie - mocą Słowa Bożego, bo nie ma w niej wiele więcej niż Boże Słowo powiązane z Jego medytacją, rozważaniem.
Znajdując trudności w moim życiu, których nie byłam już w stanie przezwyciężyć, wpisałam w wyszukiwarce - niemoc w działaniu - i tak po nitce trafiłam do książki. Jeszcze jej całej nie przeczytałam, bo tak jak Pisma Świętego nie da się przeczytać duszkiem, tak i tą książkę smakuję po kawałeczku. Choć jej początkową część połknęłam zachłannie. Tak wielka była moja potrzeba poszukiwania rozwiązania dla swoich problemów i tak adekwatnie trafiały Słowa Boga w moje serce.
Jest we mnie głęboka wdzięczność autorowi, iż wykorzystał dar dany mu od Boga w przemawianiu i leczeniu ran duszy.
Dziś już widzę w swoim życiu owoce tej książki. Chodzę z podniesionym czołem i z uśmiechem na twarzy. Moi najbliżsi widzą zmianę w pewnych sferach wspólnego życia. Dziś mogę powiedzieć już z całym przekonaniem, bo doświadczyłam tego w soim życiu "Żywe jest Słowo Boże i skuteczne". Słowo Boga wyzwala z wszelkiego zniewolenia, daje nadzieję i smakuje tak jak nic innego na tym świecie.

autor opinii: Agnieszka Mazurek

Wolni od niemocy

Książka "Wolni od niemocy" była i jest dla mnie "przewodnikiem" na trudne chwile mojego życia. Zgłębiając jej treść, odnajduję siebie! Zamówiłam kolejna pozycje, by ofiarować ją dla koleżanki, o której wiem, że boryka się z podobnymi problemami. Zofia

autor opinii: Zofia Nowak

Wolni od niemocy

Książka rewelacyjna,wzbogacająca życie duchowe, pobudzająca do refleksji nad życiem.
Jedynym minusem jeśli chodzi o sprawę techniczną jest to, że książka bardzo szybko się rozkleiła już na początku jej czytania:(

autor opinii: JustM

Super!

Książkę zakupiłem w prezencie dla dziewczyny która ma problem z duchem niemocy. Odkąd zaczęła ją czytać widzę że stara się wykrzesać z siebie wiele optymizmu i radości co już jest poniekąd celem samym w sobie :) Na dodatek dziewczyna nie może się nachwalić jaka to wspaniała książka. Namawia również i mnie do przeczytania :) Zdecydowanie polecam

autor opinii: Karol Grec

Automacie powiedz tacie....

że już na temat tej książki pisałem
i jeszcze więcej jej sztuk pozamawiałem

:-)

Nie da się przechwalić! Szkoda, że opcji na 6 nie macie

autor opinii: Jerzy Tomczuk

Rewelacja!!!!!!!!!!!

Tego wlaśnie szukałam!!! Książka wspaniała, nie czyta się jej jednym tchem -lecz "smakuje" powoli.. Wspaniała pomoc dla pochylonych dusz

autor opinii: Dominika Stache-Bobulska

pomocna

pomocna szczegolnie w uzaleznieniach i nalogach

autor opinii: Gosia

książka pozwala spojrzec nz swoje życie z innej perspektywy.

Jest to ksiżżka, która pomaga pozbyć się kompleksu ofiary. Często za nasze niepowodzenia w zyciu obwiniamy innych lub rozpamiętujemy to co było złe w przeszłości. Ta książka pozwala spojrzeć na nasze cierpienia z innej perspektywy. Pozwala też uwierzyć że Jezus leczy nasze rany i dzięki Niemu możemy zaczac nowe życie.

autor opinii: Anna Macioł

Wszystko ok!!!

autor opinii: Katarzyna Kotarak-Bombera

"Wolni od niemocy" to książka, którą nie tylko się czyta, ale przede wszystkim kontempluje - otwiera oczy na wiele spraw, pozwala wniknąć w głąb siebie, stawić czoło swoim lękom, problemom, wydobyć się ze swoich pochyleń życiowych a co najważniejsze otworzyć się na Boga, zaufać i powierzyć Jemu swoje życie. Jestem szczerze poruszona, gdyż nie sądziłam, że książka ojca Pelanowskiego tak odmieni moje życie. Jezus jest WIELKI! :-)

autor opinii: Kinga J.

Wolni od niemocy

Rewelecyjna książka dla każdego, kto ma odwagę i pragnienie sięgnąć do źródeł swoich "niemocy", przyjrzeć się problemom, których przyczyny tkwią w historii rodziny i które, jeśli ich nie wyleczymy, uprzykrzą życie pokoleniom zrodzonym z nas samych. To książka głęboko psychologiczna i głęboko chrześcijańska. Bardzo, bardzo polecam.

autor opinii: Katarzyna Kondrat

Bardzo dobra książka, polecam!
Można się z niej dużo o sobie dowiedzieć.

autor opinii: Agata

polecam

Bardzo dobra książka dla wszytkich smutnych, utrudzonych popblamami dnia codziennego, porażkami życiowymi, na które autor pomaga spojrzeć w zupełnie inny , prawdziwie chrześcijański sposób. Nie można sie oderwać od tej książki, a po jej przeczytaniu na wiele rzeczy spojrzysz inaczej. Poczujesz się wygrany,szczęśliwszy, mimo tego, ze życie nadal będzie cię doświadczać.

autor opinii: Beata

Wolni

Książka jak to określiła pewna osoba bardzo stawia na nogi swoimi konkretami. Polecam każdemu przeżywającemu kryzys.

autor opinii: Łukasz

Każdy powinien przeczytać!

Szczerze polecam tą pozycję książkową każdemu, bez względu na wiek czy sytuacje osobistą. Porusza ona bardzo ważne aspekty życia każdego człowieka i pozwala spojrzeć na pewne problemy z całkiej innej perspektywy- Bożej perspektywy. Ksiażka napisana jest prostym językiem, bez patosu, bardzo dobrze się ją czyta.
Polecam!

autor opinii: Anna M.

POLECAM

Książka ,która powinna być na wyciągnięcie ręki w każdej chwili. Bardzo budująca,zmusza do głębokiej refleksji. Polecam dla tych, którzy chcą zmienić ludzki wymiar cierpienia, ciężaru...

autor opinii: Edyta

Pozytywna:))

Jest to książka dla tych, którzy noszą w sobie ogromny ból spowodowany złym traktowaniem przez innych.
Autor tłumaczy na podstawie fragmentów z pisma św. w jaki sposób Jezus może te rany uleczyć. Jeśli uwierzymy Jezusowi zostaniemy uzdrowieni całkowicie.Poczujemy się wolni od niemocy.Polecam każdemu.

autor opinii: Joanna Samela

polecam gorąco

Książka zapada głęboko w pamięć. Trafiłam na nią w odpowiednim czasie. Przeczytałam ją bardzo szybko, bo odebrałam ją, jakby była pisana specjalnie dla mnie i o moich problemach. Pozwoliła spojrzeć z dystansu na wiele spraw. Jak najbardziej godna polecenia.

autor opinii: Agnieszka

świetna!

Warta polecenia ksiązka dla tych, którzy chcą poglębiać swoją duchowość.Wymaga ciszy i spokoju- wtedy treści w niej zawarte maja szansę dotrzeć do środka!

autor opinii: ala

Wolni od niemocy

Na tę książkę trafiłam przypadkiem,szukałam innej.Przeczytałam fragment i już wiedziałam ,że jest to książka dla mnie.Szkoda mi czasu dla książek ,które "uciekają" z pamięci i trzeba się zmuszać aby przeczytać je do końca.
"Wolni od niemocy" to pozycja ,która doskonale tłumaczy: cierpienie,zranienie,bół,upokorzenie,brak zrozumienia u innych.Pozwala zrozumieć ,wycisza,daje ukojenie i podnosi na duchu.Przeczytałam i kupiłam jeszcze dla:siostry i koleżanek.Myślę,że powinien przeczytać ją każdy.Świat byłby przez to lepszy.Piękny,prosty,zrozumiały język.Czyta się z prawdziwą przyjemnością.Zapada w pamięć.NAPRAWDĘ POLEAM!

autor opinii: Teresa Balicka

wolni od niemocy

polecam warto ją mieć

autor opinii: halina mazurek

Polecana

Książkę kupiłam na prezent gwiazdkowy sugerując sie opinią przyjaciól. Mam nadzieje ,że pozycja ta bedzie pomocna dla osoby. która ją otrzymała.

autor opinii: I.N.

bardzo dobra

Bardzo dobra książka. Zmusza do refleksji. Ciekawa analiza fragmentów Pisma Świętego, pokazuje ich znaczenie w naszym życiu. Podnosi na duchu.

autor opinii: Marta

Rewelacja

Tę książkę najpierw pożyczyłam i przeczytałam, po czym zapragnęłam mieć na własność i wracać do niej,działa jako lek anty-depresyjny.Kupiłam ją również na prezent.

autor opinii: Małgorzata Gładkiewicz

Bardzo dobra książka.Ciekawe przemyślenia autora.Interesujące stwierdzenia i bardzo bogata analiza cytatów z Pisma Świętego.Autor uświadamia w jaki sposób pewne sytuacje życiowe mogą pochylać człowieka i radzi jak z tym walczyć.Nie musisz nie widzieć sensu swojego życia żeby sięgnąć po tę książkę ja widzę ten sens i sięgnęłam.Tu jest coś głębokiego.Każdy ma jakieś więzy,jakieś ograniczenia.Ta książka pomaga spojrzeć na nie z innej perspektywy i je rozwiązać dzięki Bożej miłości.Gorąco polecam.

autor opinii: Malwina

Bardzo dobra ksiazka!

Polecam wszystkim, ktorych drecza deprasje i brak poczucia wlasnej wartosci.

autor opinii: Georg Krainski

Dziękuję

W każdym niemal zdaniu tej książki znalazłam potwierdzenie bliskości Pana Boga w moich słabościach i niedoskonałościach.Dziś wiem, że Pan Bóg dopuścił w moim życiu odrzucenie i wprowadził w samotność, bym w tej przestrzeni mogła Go usłyszeć, zobaczyć i poczuć Jego troskliwy dotyk.
A z wielu fragmentów książki czytanych kilkakrotnie polubiłam ten:"Bóg,jak nauczyciel,ciągle daje ci do poprawienia to, co było nieudanym wypracowaniem, aż w końcu przerobisz to tak, jak powinieneś." Polecam Panu Bogu w modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego i dziękuję,że mogłam przeczytać książkę "Wolni od niemocy".

autor opinii: Jolanta Gmyrek

mądra i ciekawa książka

Na pewno nie jest to książka , którą się przeczyta i odłoży . Ja będę jeszcze do niej sięgać , bo zawarte tam mądre przemyślenia i doświadczenia autora - tchną taką autentycznością ,że uczą jak żyć w tym niedoskonałym świecie i zachować zasady i wiarę , mimo wszelkich życiowych traum . Polecam , dla mnie to jedna z najlepszych książek o tematyce religijnej , którą przeczytałam . Szczególnie przyda się rodzicom , aby nie popełniali niektórych błędów, których są nieświadomi a mogą one miec wielki wpływ na wychowanie ich pociech .

autor opinii: Małgorzata

Wolni od niemocy

Wolni od niemocy o. Augustyna Pelanowskiego – absolutnie nie jest jednorazową przygodą dla czytelnika. To książka, która nie tyle zachęca, co zmusza do przemyśleń i refleksji. Pozwala odkryć i nazwać źródła i głębie naszych zranień, krzywd, niepowodzeń. Dogłębna analiza różnego rodzaju zawiłych stanów emocjonalnych, których dokonuje o. Augustyn budzi zdumienie i podziw, iż opierając się głównie na jednym, krótkim fragmencie
z Ewangelii można przeanalizować całe swoje dotychczasowe życie, bez względu na to jak długo ono trwa. Słowa o. Augustyna budzą ze letargu, nierzadko wywracają do góry nogami całe nasze dotychczasowe myślenie, odkrywają nasze najgłębiej skrywane i zakamuflowane grzechy, rany, bóle, lęki, ale mimo tego, a może właśnie dzięki temu dostarczają niewyczerpanej wręcz nadziei, siły, odwagi …… i wreszcie mocy. Już w trakcie lektury nabrałam pewności, że do książki tej będę wracać wielokrotnie. Dlatego uważam, że jest to jedna z wielu pozycji książkowych, którą warto mieć w zasięgu ręki. Gorąco polecam!

autor opinii: Joanna

Latająca Książka

Książka która u mnie co chwile latała po całym mieszkaniu. Bo żadna inna książka nie wymagała ode mnie takich decyzji jak ta.
Jest naprawdę uzdrawiająca u mnie zmieniło się bardzo wiele w moim życiu polecam.

autor opinii: Magdalena

książka dała mi ukojenie

To niesamowite,że trzymam tę książkę w dłoniach,ponieważ kilka miesięcy wstecz słuchałam nagrania(kazanie),były to słowa zawarte we fragmencie tej książki,wypowiedziane przez samego Augustyna Pelanowskiego.Wtedy to,w przeciągu kilkudziesięciu minut wyleczyłam się z okropnego stanu depresyjnego.Nagle poczułam taką ulgę,że aż trudno mi opisać jak cudowna to była dla mnie chwila.Depresja była najgorszym momentem w moim życiu.Na nic terapia u psychologa i u psychiatry,choć pan doktor jest wspaniały,to jednak Augustyn "przeszył moją chorą duszyczkę" i przeszło jak Amen w Pacierzu :) .Teraz sobie żartuje,ale kiedyś przechodziłam męki.Sam Augustyn nie wie jak bardzo mi pomógł w życiu i nie wie,że towarzyszy mi teraz na co dzień,m.in.dzięki internetowi.Bóg zapłać.

autor opinii: Magdalena

super;))

autor opinii: Slawomir Bombera

Najlepsza uzdrawiająca książka

Najlepsza terapeutyczna książka, jaką przeczytałam (a przeczytałam bardzo wiele). Doskonałe odniesienia naszej niemocy do przykładów z Biblii i uzdrowień dokonywanych przez Jezusa Chrystusa. Autor niezwykle trafnie rozpoznaje obszary zniewolenia i zranień proponując ujrzenie ich w świetle słowa Bożego.
Doskonałe przykłady uzdrowień zaczerpnięte z Biblii wskazuja na miłosierdzie Boże i dają nadzieje na nasze uzdrowienie z niemocy.

autor opinii: Kryastyna Szurowska

kobieta

Naprawdę ! przeczytałam tę książkę w dwa dni.Nie mogłam się od niej oderwać, cudowne prawdy wewnętrzne.Napewno będę do niej wracać.Tu można odkryć głos Boga.
Są to prawdy życia, o mnie i o wielu z nas.Pomagają zrozumieć wiele i uspokoić sumienie, przywracając radość życia,radość odkrywania Boga, Chrystusa.A jest to cudowne odkrywanie.Dziękuję Bogu za ojca.W Tym co robi jest ogromny sens.Naprawdę pomaga .Dziękuję ojcu Pelanowskiemu !

autor opinii: Halina Gustafiak

Znakomita ksiazka

Trudno zrozumiec Pismo Swięte a tym bardziej odnieśc je do własnej wiary i osoby. Ta książka przybliża niektóre treści Pisma Świętego, przekłada na język zrozumiały dla współczesnego człowieka. A co najważniejsze czytając ją odkrywałam moje słabości,które oddzielają mnie od miłości Jezusa. Serdecznie polecam!

autor opinii: Kasia Ufnal

Polecam!!!

Książka pomoże każdemu kto szuka prawdy o sobie i ma wątpliwości czy Bóg dzisiaj nam pomaga:)Warto przeczytać i zastanowić się nad swoim życiem.

autor opinii: Teresa Małyszewicz

Polecam!

Zwłaszcza ludziom na rozstaju dróg itym, którzy chcą się dowiedziec, jak ich dzieciństwo ogło wypaczyć duchową drogę oraz jak na nią wrócić i znaleźć ukojenie w ramionach Chrystusa. Wiele do zastanowienia, wiele do "przetrawienia", dlatego polecam czytać powoli, by efektywnie strawić jak najlepsze jadło dla duszy.

autor opinii: Asia

SUPER KSIĄŻKA

bardzo polecam tę książkę wszystkim, ktorzy nie mogą poradzić sobie z własnymi problemami.Kiedy nie mamy sie do kogo zwrocic ta książka jest najlepszym lekarstwem i każdy w niej odnajdzie samego siebie.Kup książkę koniecznie a spełni napewno twoje oczekiwania.

autor opinii: BAŚKA

Pokrzepienie dla Duszy.

Wspierająca, dająca nadzieję i moc
do życia,zawierająca głęboką prawdę o nas, o Bogu.
Jedynie co mnie zasmuciło w tej książce to to,że Bóg został przedstawiony jako srogi i karzący,z czym ja osobiście nie mogę się zgodzić.

autor opinii: Halina

Swietna książka

I znowu kolejna pozycja bardzo dobrze napisana, nie da się jej przeczytac za jednym razem- trzeba przemyśleć wiele kwestii, po przeczytaniu kolejnego artykułu. Polecam

autor opinii: Sławek

Gdybym spotkała ojca Pelanowskiego to bym mu serdeczie podziękowała za tę książkę. Widać wyrażnie, że jej autor pisał pod wpływem Ducha Świętego. W ogóle nie uważam za przypadek, że trafiłam na nią akurat w tym momencie życia. Modliłam się o uleczenie życia, trafiłam na tę książkę...Ona otworzyła moje oczy na pewne sprawy, ktorych nie dostrzegałam lub nie chciałam dostrzec. Najważniejsze: ta książka uczy przebaczać - nie tylko innym ale także sobie ! To Bóg podesłal mi tę książkę :)

autor opinii: Marzena

Polecam

Polecam tę pozycję każdemu, kto zdał już sobie sprawę z pojemności symbolicznej egzegezy Biblijnej - Autor wyraźnie ma dar do poruszania się w świecie wiary, znajdując często nieoczywiste odniesienia do całego Pisma Świętego. Tak samo ktoś, kto skłania się ku bardziej literalnemu traktowaniu treści Pisma będzie mógł poznać i przekonać się, że wiara chrześcijańska jest daleko bardziej bogata i proponuje niesamowitą wolność każdemu, kto zechce się w nią zagłębić - i nie mam tu na myśli wolności w interpretacji, ale wolność osobistą, bo "ku wolności wyswobodził nas Chrystus".

Na koniec jeszcze jedno: czytając o. Augustyna dokonałem gruntownej przebudowy tego, jak rozumiem siebie, świat ludzi i Pana Boga. Wiele z prawd, które uświadomiła mi ta książka znalazło potwierdzenie i rozwinięcie w Fundamencie Ćwiczeń Duchowych - rekolekcjach udzielanych przez oo. Jezuitów. Tak więc o. Augustyn pisze tak naprawdę o fundamentach życia każdego i każdej z nas, a nie tylko przedstawia żmudnie gromadzoną wiedzę!

autor opinii: Łukasz Bartnik

Bardzo wartościowa, ale trudna....

Taka jest ta książka. Zmusza do myślenia - co jest oczywiście dobre, ale dla osób, które są do tego zdolne. Bo jeśli sięgnie po nią ktoś bardzo złamany życiowo i przez to niezdolny do zastanowienia się nad jej przekazem, to niestety być może zbyt wiele z tej lektury nie wyniknie. Książka dla wszystkich upadłych na duchu, ale nie wszyscy dzięki niej będą w stanie coś w swoim życiu zmienić. Autor trochę zbyt mało mówi wprost o bożym miłosierdziu a zbytnio skupia się na przedstawianiu go na przykładach z życia Jezusa. Tematyka tej książki powinna odnosić się także do współczesności - dzięki temu więcej osób mogłoby zrozumieć jej przesłanie. Ale mimo to z całą pewnością pozycja warta przestudiowania i trzeba przyznać, że są w niej momenty, które chwytają za serce...

autor opinii: Arek

Pomocna dłoń w walce z niemocą

Jak przeczytałam w Wikipedii, O. Augustyn Pelanowski, paulin, Ojciec Duchowny uczestniczył w wielu nawróceniach muzyków rockowych – to niezwykle ciekawy, interesujący człowiek, dla którego nie ma barier i, który rozumie człowieka, wyciąga do niego dłoń, aby pomóc. W swojej książce „Wolni od niemocy” bardzo plastycznie opisuje stany emocjonalne towarzyszące osobom „pochylonym życiowo”, zniewolonym odrzuceniem społecznym, niepowodzeniami, grzechami. Myślę, że umiejętnie trafia on do wnętrza wszystkich samotnych, słabych, niechcianych, potrafiąc zasiać ziarno nadziei i ufności we Wszechmoc i Miłosierdzie Boże. Ziarno, które przy odpowiedniej pielęgnacji i staraniu może wydać plon i odmienić życie na lepsze – na życie z Jezusem. Książka ujmuje prawdy psychologiczne w odniesieniu do religii i w oparciu o nią, pokazując bogate możliwości terapeutyczne wiary w Boga. Terapia ta ma na celu nie tylko wyrwanie nas ze szponów zniewolenia grzechem, ale może przede wszystkim uleczenie zachwianych relacji międzyludzkich i zachwianej samooceny. O. Pelanowski prowadzi nas poprzez kolejne cytaty z Biblii wzbogacając je swoimi przemyśleniami i nawiązaniami do sytuacji życiowych, w jakich wielu z nas się znajduje. Tak bardzo trafiły do mnie słowa O. Augustyna, ten człowiek wie o czym pisze, dlatego z całą odpowiedzialnością polecam przeczytanie tej książki.

autor opinii: Beata Serwińska

REWELWCJA!

Bardzo polecam wszystkim!

autor opinii: Kasia

Ciekawe i trafne.Zmusza do refleksji jak również zachęca do modlitwy o uzdrowienie swoje i innych.

autor opinii: Piotr Hudko

godna polecenia

Książka daje odpowiedź na wiele trudnych pytań,daje wskazówki jak żyć,jak i gdzie szukać Boga..wyjasnia trudne zagadnienia Pisma Sw.Po przeczytaniu tej książki czuję,że jestem bliżej Boga,wiem jak rozwiązywać niektóre problemy,optymistycznie patrzę na świat,ludzi.Książka po która będę często sięgać..Dziękuję

autor opinii: Beata B.

Warto przeczytać!

Witam!
Czytając książkę można spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Polecam ją zarówno tym którzy z życiem się zmagają, którzy czują się zagubieni, niedocenieni jak i również osobom, którzy mają się nadzwyczaj dobrze. Książka to również cenne źródło informacji na temat relacji Boga i człowieka, pomaga zrozumieć sens ludzkiego życia. Warto przeczytać. Pozdrawiam!

autor opinii: Monika Grabowska

Wolni od niemocy

Książkę polecam szczególnie dla osób zagubionych i poszukujących.

autor opinii: Joanna A.

przydatna dla każdego

Prędzej czy później każdy człowiek doświadcza niemocy. To tak jakby znalazł się w strefie do której nie dociera słońce. Niemoc duchowa, emocjonalna, życiowa jest pułapką, ponieważ najczężciej idzie w parze z brakiem świadomości, że potrzebujemy uleczenia (potrzebujemy wyjść na słońce).
Książka "wolni od niemocy" uwalnia. Jest napisana językiem bardzo bezpośrednim, ale jednoszcześnie nie banalnym. Przeczytanie tej książki to jakby zdjęcie ciężkiej zasłony z duszy. Polecam.

autor opinii: Hanna Rzadkiewicz

Książka jest super jestem zadowolona ze wpadła mi w rece i tez dzieki opini innych.polecam te ksiazke wszystkim .

autor opinii: ala

polecam

książka jest pisana w bardzo przyjaznym tonie i naprawde daje dużego plusa w nasze życie. Polecam bardzo gorąco

autor opinii: Mariola Szymańska

Opinia do książki,, Wolni od niemocy,,

Dla mnie ta książka to doskonałe źródło refleksji dla błądzącego w tych czasach człowieka - chrześcijanina. Nawrócenie przez nową ewangelizację nie dokona się , jeżeli w sposób wyraźny nie zostanie wskazane destrukcyjne działanie szatana w naszej codzienności. Gorąco polecam tę książkę.

autor opinii: Wiesław Iwan

uzdrawiająca

Książka pozwala na głęboką refleksję ma wręcz terapeutyczne działanie, zupełnie mnie pochłonęła i dała nową wiarę i siłę aby nad sobą pracować. uświadamia rowniez jak wielka mądrość tkwi w Bibli. Dziękuję Ci Ojcze Polanowski że ja dla nas odłaniasz i pozwalasz zrozumieć przesłanie miłosci!
kasia s. ze szczecina

autor opinii: Katarzyna Syrenicz

mocna

To moje pierwsze spotkanie z tekstem ojca Pelanowskiego i na pewno nie ostatnie... Autor w delikatny sposób, jak troskliwy opiekun, na podstawie wielu przykładów zmusza czytelnika do analizy swoich pochyleń i niemocy, które ukryte gdzieś głęboko potrafią skutecznie zniekształcić obraz otaczającej nas rzeczywistości, a w szczególności nas samych... Każdy argument ojca Augustyna poparty jest fragmentem z Pisma Świętego, a wszystko po to, żeby pomóc nam odnaleźć podobieństwo naszego cierpienia do cierpienia Chrystusa na krzyżu, bo okazuje się, że Bóg najbardziej ukochał nas w naszych słabościach...

autor opinii: Emilia Kowalska

Polecam tę książkę wszystkim, którzy czują się zniechęceni, samotni i opuszczeni. Dzięki tej lekturze inaczej spojrzałam na doświadczenia, które wcześniej odbierałam jako negatywne i przytłaczające. Nie ma takiej sytuacji w naszym życiu, w której nie byłoby z nami Boga. Szczerze polecam!

autor opinii: Iwona

"Wolni od niemocy"

Lektura już połowy książki wystarczyła do diametralnej zmiany i przebudowy mojego życia na lepsze.Całkowicie i bezkompromisowo zawierzyłem Słowu Bożemu i przyjąłem Chrystusa do swojego życia.Teraz jestem zupełnie innym,szczęśliwym człowiekiem.Moja wiara wzrasta z dnia na dzień w Zborze Chrześcijańskim Zielonoświątkowym.Polecam każdemu!

autor opinii: Mirosław Fortuna

Bardzo dobra

Fantastyczna książka, naprawdę uwalnia od niemocy. Dzięki niej dużo zrozumiałam, raz przeczytałam ale będę sięgać po nią na pewno jeszcze kilkakrotnie

autor opinii: Agnieszka

Książka godna polecenia. W bardzo jasny sposób tłumaczy fragmenty Pisma Świętego i jest pomocna w odpowiedzeniu sobie na wiele pytań na temat osobistej więzi z Bogiem.

autor opinii: Agata Atras

Boski układ odniesienia dla ludzkich depresji

Doskonała książka dla każdego, komu nieobca jest Biblia, psychologia... i dołki w życiu. Wciągająca, wartościowa lektura, godna polecenia.

autor opinii: Adam Drzewiecki

warto przeczytać

bardzo wartościowa książka, napisana przystępnie, pomaga spojrzeć na własne życie w odniesieniu do opisywanych sytuacji biblijnych. Uzdrawia i pomaga zrozumieć, to co dzieję się w życiu każdego z nas, nadaję temu głębszy wymiar i sens. Gorąco polecam. Wysyłka i realizacja zamówienia jak zwykle na najwyższym poziomie. Pozdrawiam serdecznie zespół Tolle.pl :)

autor opinii: Marzena Tomaszewska

bardzo dobra książka Wolni od niemocy

Książka jest super , polecam innym , bardzo ciekawie napisana , jest dużo cytatów z Piama Sw. , jest dużo przykładów z życia wziętych , jest bardzo pomocna do duchowego wzrostu , każdy może ją czytać , jest napisana bardzo przystępnie , zwięzły styl to znaczy - w pewnym sensie prosto i zrozumiale , polecam , jest super lekturą . Dziękuję .

autor opinii: Maria Karolina Włoch

Bardzo dobra książka dla tych, którzy szukają drogi do Boga i zniechęcają się przez swoje upadki.Książka Augustyna Pelanowskiego pomaga przebrnąć przez najbardziej typowe problemy na drodze rozwoju duchowego. Pomaga uwolnić się od zniechęcenia, zrozumieć błędy i z pozycji stania w miejscu lub wręcz cofania się w rozwoju duchowym pomaga ruszyć do przodu.
Polecam!

autor opinii: L.Romańczyk

Wolni od niemocy

"Wolni od niemocy" jest publikacją trudną,lecz jak bardzo po uważnym jej przeczytaniu pomocną, by po uświadomieniu sobie własnych niemocy, pozwolić na ich uwolnienie.Dziękuję O.A.Pelanowskiemu za tak mądrą książkę.

autor opinii: Janina Tylec

wolność

Przepiękne interpretacje fragmentów Pisma Świętego poparte przykładami z życia ludzi. Dla mnie ogromna pomoc. Jestem wdową, mieszkam z trójką dzieci i często muszę walczyć z różnego rodzaju niemocą.

autor opinii: Jolanta Bednarek

wolni od niemocy

pomocna i inspirująca!

autor opinii: Ania R.

"Wolni od niemocy"-to koło ratunkowe dla słabego człowieka.

Na te książkę O. Pelanowskiego miałam "oko" juz od 2-3 lat,ale dopiero teraz zdecydowałam się na jej zakup. Jestem zachwycona treścią, stylem, tematyka, językiem. To książka, która nawraca człowieka, przybliża do Boga, który jest zawsze blisko nas, tylko my jesteśmy daleko. Pod wpływem tej lektury z wdzęcznością umiem podziekować Bogu za wszystko, co było trudne w moim życiu. Dlaczego za to dziękować? - bo trudności sa potrzebne. Zrozumiałam to po przeczytaniu tej książki.

autor opinii: Ania

:)

jest to książka bardzo przejmująca
nie potrafię jej czytać "jednym ciągiem" - wiele rzeczy muszę przemyśleć

autor opinii: Marzena Jarszak

Wartościowa

Kupiłam tę książkę z polecenia i jestem naprawdę bardzo zadowolona.Jest cudowana i daje dużo do myślenia.Polecam!

autor opinii: Urszula

super

książka ojca Augustyna jest niesamowita, bardzo polecam osobą, które są samotni, czują się odrzuceni i niepotrzebni. w dzisiejszym świecie jest takich osób sporo. bardzo polecam ją przeczytać a podniesie na duchu! :)))

autor opinii: Iwona

wolni od niemocy

Książka jest cudowna, mądra, uspakaja mnie podczas czytania. Chciałam ją podarować przyjaciółce, ale na razie nie mogę się z nią rozstać. Bardzo mądra,odnajduję w niej cel i sposób na dalsze moje życie, gorąco polecam.
Marysia

autor opinii: Maria Kowalska

polecam tę książkę osobom,które znalazły się na rozdrożu..bardzo pomocna lektura...

autor opinii: Ania Wiśniewska

dla mnie osobiście jest to najwartościowsza książka w mojej biblioteczce.Potrafi ona "wyprostować" psychikę,sprawia że po przeczytaniu jej człowiek czuje się silniejszy ,ludziom zagubionym pomaga wzmocnić poczucie własnej wartości.Polecam ją szczególnie ludziom mającym jakiś problem z wiarą , gdyż po przeczytaniu jej można stwierdzić że Pan Bóg jest bliżej nas niż się nam zdaje

Świetna książka - zmienia punkt widzenia :)

Bardzo wartościowa publikacja, pobudza do myślenia i refleksji. Chociaż uważałam, że nie potrzebuję - okazało się, że powinnam zmienić swoje zycie duchowe i sposób postrzegania Boga, który był zły; dlatego tym bardziej cieszę się z przeczytania tej ksiązki. Na pewno będę podrzucać ją przyjaciołom :)
Miejscami pisana dość trudnym językiem, ale czyta się dobrze - wciąga!
Analizy Pisma Świętego robią wrażenie!

autor opinii: M.C.

Wspaniała książka!

Jest to książka, której nie da się przeczytać jednym tchem, albo przez jeden wieczór.Trzeba ją raczej przeżyć niż przeczytać. No i jak to było w moim przypadku,zrobić przerwę na osuszenie łez.
Na każdej stronie,jeśli nie bezpośrednio w tekście, to na pewno między wierszami,można odnaleźć prawdę o sobie,czasami bolesną i dogłębną,ale odkrycie tej prawdy przynosi ulgę i ukojenie.Gorąco polecam tę książkę!

autor opinii: Krystyna

Super książka! Polecam wszystkim. którzy myślą że ich życie jest bez sensu i nie mają po co żyć. Jeżeli tak myślisz- to właśnie książka dla ciebie!

autor opinii: Renata Różańska

Wolni od niemocy

To wspaniała książka,dzięki której otwarłam moje serce na słowa Ewangelii ,odkryłam ,że Pan zawsze był ze mną w każdej sytuacji mojego życia - tylko
mnie przy Nim nie było.Teraz mogę również powiedzieć:
"wszystko mogę w tym,który mnie
umacnia "

autor opinii: Renata

polecam

Swietna ksiazka,polecam.

autor opinii: marek baltaziak

nadzieja

Ojciec PELANOWSKI to bozy charyzmatyk. Jego ksiazki to balsam duchowy dla wspolczesnego zagubionego czlowieka bladzacego w poszukiwaniach prawdy o sobie ... Jego slowo odkrywa sens kazdego ludzkiego cierpi ania i z lagodnoscia prawdziwego ojca wskazuje na nadzieje i wiare w piekno bozego zycia.

do wolności...

keidy patrzę na swoje życie to sobie myślę, że pędząc przez życie dałam się zapędzić do...niewoli.znalazłam się w punkcie kiedy stanęłam i stwierdziłam, że ja już nie daję rady. był to moment zwrotny w moim życiu. Ks.A.Pelanowski poprzez swoją książkę pomaga inaczej spojrzeć na swoje życie, wzrastać poprzez własne słabości, wyzwalać się od siebie samej. polecam!

Pokuta

W ramach pokuty przeczytałam tę książkę . Nie było łatwo , należę do osób bardzo niepokornych , zbuntowanych ... Jednak po jej przeczytaniu nie mam już złudzeń. Trzeba stanąć w prawdzie o sobie , i zabrać się do roboty - oczywiście nie sama -TYLKO Z BOGIEM !
Doskonała książka , szczerze polecam .
Nie tylko tą , wszystkie które napisał o.A.Pelanowski pomagają przewartościować swoje życie.Jeżeli ktoś oczywiście chce.

piękna książka

to naprawdę piękna książka, bardzo poruszająca i podejmująca sprawy dręczące nas wszystkich, a w każdym razie mnie-samotność, pragnienie miłości, niespełnienie, ojciec Augustyn Pelanowski podchodzi do nich w sposób delikatny ale bardzo konkretny.
jestem jeszcze w trakcie czytania, bo nie da się tej książki połknąć, trzeba ją "strawić", przemedytować, przekontemplować.
bardzo polecam wszystkim

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788372568953
ISBN: 9788372568953
ID: 130802

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Wolni od niemocy Wolni od niemocy
27.50 zł
24.50 zł
Oszczędzasz 3 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...