TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zamknij Oczy! Droga do spełnienia - lekcje Samsona

Ocena:
(39 opinii)

Każdy człowiek, który chodzi po tej ziemi, ma w sercu dziurę. Ty również ją masz. To nie jest pomyłka, błąd czy wada, ponieważ...

Tę dziurę zrobił Ci sam Bóg.

Ma rozmiary tego, kto ją stworzył, więc przez całe życie, żeby ją czymś wypełnić, próbujesz coś w nią wrzucać. Ludzi, sytuacje, rzeczy... cokolwiek. Ponieważ ta dziura jest nieskończona, wszystko, co do niej wpada, przelatuje przez nią i ginie.

Tę dziurę doskonale widać w ludzkich oczach. Jest tam pragnienie, pożądanie, niespełnienie, które wszędzie próbuje się zaspokoić.

Jeżeli masz tak, że...

...przechodzisz od jednej aktywności do drugiej, że się rzucasz w życiu z kąta w kąt, że masz mnóstwo nałogów (bo nie wiesz, jak się zaspokoić)... A szczególnie jeśli przechodzisz z jednych ramion do drugich, a kiedy ich nie ma, usychasz z samotności...

Jeśli tak masz, to bardzo potrzebujesz usłyszeć historię niesamowitego człowieka. Takiego, który miał dziurę w sercu i znalazł sposób, jak tę dziurę zaspokoić.

Ten człowiek to Samson.

Urodził się z wielkiego pragnienia, bo jego mama bardzo długo na niego czekała. Prawdopodobnie tym oczekiwaniem przekazała mu to niespełnione pożądanie. To człowiek, który przez całe swoje życie wszędzie szukał wypełnienia.

Był wojownikiem, politykiem, myślicielem, kochankiem wielu kobiet. Był człowiekiem, który w każdym miejscu, gdzie się znajdował, w każdym momencie swojego życia próbował się napełnić i w końcu znalazł...

Zamknij oczy!

O jego historii posłuchasz w najnowszym audiobooku "Zamknij oczy" o. Adama Szustaka, charyzmatycznego zakonnika i autora bestsellerowego Garnka strachu. Odpowiada w nim na kilka ważnych dla Ciebie pytań:

  • jak dostrzec i ponazywać różnego rodzaju więzy, które Cię zniewalają?
  • jak zrozumieć mechanizmy działania nawyków i sposoby wychodzenia ze stale powtarzających się grzechów?
  • jak zmierzyć się z niezaspokojonymi pragnieniami bycia kochanym, akceptowanym, docenionym?
  • jak znaleźć przyczynę wkraczania w toksyczne związki?

Pomyśl, co możesz zyskać, jeśli rozwiążesz choć jeden z tych problemów.

Twoje życie może stać się nie odrobinę, ale niemal całkowicie inne. Pozbycie się nałogów, poznanie przyczyn złych wyborów czy nawyków jest jak zrzucenie zbędnych kilogramów. Możesz poczuć lekkość w duszy i w sercu.

Jeżeli zaspokoisz swoje pragnienia, wypełnisz trwale dziurę w sercu, możesz odzyskać czas, który straciłeś na niepotrzebne zajęcia czy nieodpowiednie osoby i przeznaczyć go ludziom, którzy Cię naprawdę kochają.

Jeżeli jest w Tobie niespełnione pragnienie i pustka, która domaga się wypełnienia, to musisz posłuchać historii Samsona.


Płyta pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

W skład nagrania wchodzą: 3 płyty CD, broszura i ćwiczenia.

Adam Szustak OP, dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym wszędzie, gdzie to możliwe i z każdym, kto tego potrzebuje.Seria "Jestem legendą" to cykl samodzielnych tematów skupionych wokół wybranych bohaterów Starego Testamentu. Każda z części przedstawia inną postać i odnosi jej doświadczenie do życia współczesnego człowieka.

Seria ma za zadanie ukazać ponadczasową wartość zasad, jakimi kierowali się wielcy z kart Biblii oraz bezcenne lekcje, które wypływają z nich dla człowieka XXI wieku.

Dotychczas w serii ukazały się:

Opinie naszych Klientów (39 opinii)Napisz swoją opinię

Doskonała !!

Każdemu zalecam zakup audiobooków Adama Szustaka, kto go nie zna, zachęcam do próbki vloga na YouTube. Wspaniałe doświadczenie!!

autor opinii: MichałFifowski

Pozytywna

ciekawe rozważanie biblijne prowadzące do głębszego poznania siebie i własnych słabości.

autor opinii: Agnieszka Oczkowska

gorąco polecam

Płyta i treści które nigdy się nie znudzą. Warto co jakiś czas przesłuchiwać. Historia biblijna a jakże aktualna dziś. Każdy może się w tej historii odnaleźć.

autor opinii: Anna

Rewelacja

Bardzo dobre propozyzcje na walkę z pokusami, nałogami... warte posłuchania i wprowadzenie w życie.

autor opinii: Aleksandra T.

Zamknij Oczy

Zdecydowanie polecam .Ojciec Szustak nie zawodzi,a raczej jak zawsze pozwala patrzeć na Pismo Święte jak na najciekawszą historię.Naszą historię.

autor opinii: Dorota Poleszczuk

Rewelacja

Rewelacyjna lektura - zresztą jak wszystkie pozycje tego Ojca - kaznodziei.

autor opinii: Beata Kowenicka

O.Adam oswaja Stary Testament

To w jaki sposób o. Adam interpretuje Stary Testament, w tym wypadku historię Samsona stało się dla mnie jasne i oczywiste ze to również moja historia. Wypowiedziana bardzo dosadnie,trafnie ocenia pragnienia serca, to, czego nie widać.Diagnozuje człowieka na podstawie jego zachowania,.wyzywa do pojedynku z samym sobą.

Jeszcze nigdy Stary Testament nie był mi tak bliski,życiowy.O. Adam rozkodowuje każde słowo,szuka oryginalnych tłumaczeń.
polecam osobom,które nie godzą się z otaczającą rzeczywistością,pragną zawsze czegoś więcej!!!autor opinii: Małgorzata Dobrowolska

Bardzo dobra pozycja, zresztą jak wszystkie o. Szustaka. Naprawdę warto przesłuchać.

autor opinii: Zofia Bobrowska

" Zamknij oczy! Droga do spełnienia-Lekcje Samsona"

Bardzo dobra książka. Słucha się z dużym zainteresowaniem, ponieważ treść jest podawana w formie opowiadania ale w odniesieniu do współczesności. Do naszych osobistych przeżyć, problemów. Odczuwa się osobisty kontakt z narratorem i nie ma poczucia dystansu. Polecam. Można na nowo poznać Boga, który nie jawi się jako sędzia ale przyjaciel.

autor opinii: Grażyna Serafin

Zamknij oczy - lekcje Samsona

Niesamowita lekcja, jak dojść do uwolnienia, jak pokonać w sobie uzależnienia.

autor opinii: OLGA NESTERUK

Odkrywcze i bardzo pomocne narzędzie do wygrania siebie, poza tym Szustak to Szustak, zawsze świetnie się słucha :)

autor opinii: KD

Zamknij oczy! Droga do spełnienia – lekcje Samsona

ci, którzy są rozczarowani i zrezygnowani mogą liczyć na pomoc

Dobitnie

Niesamowity audiobook, wyjątkowy bo jak zawsze z nauczań o. Szustaka coś pozostaje, zdania, cytaty, które działają we właściwym czasie i we właściwy sposób, pewnych rzeczy które się usłyszy, po prostu nie da się zapomnieć. Sposób tłumaczenia fragmentów Pisma Świętego przez o. Adama jest naprawdę wyjątkowy, a przy tym ciekawość co będzie dalej rośnie im dłużej się go słucha.

autor opinii: Izabela

dostarczenie książki

Jestem zadowolony ze współpracy i terminu dostarczenia przesyłki

autor opinii: Waldemar Frankiewicz

Bardzo ciekawa pozycja. Od tej pory zaczęłam szukać również innych konferencji o. Adama Szustaka. Polecam.

autor opinii: Agnieszka Trudzińska

bardzo polecam

Fantastyczne, słuchałam wiele razy i nie mogłam pojąć jak z treści biblijnej opowieści o Samsonie można wysnuć, wyciągnąć tak niesamowite wnioski. A "zamknąć oczy"?, nie wiem czy mi się to uda kiedykolwiek, ale będę próbować. Jeszcze raz polecam

autor opinii: Zofia

super

Brat Adam Szustak super po prostu super

autor opinii: Wiesław Czuber

pasjonująca!

Wprost trudno się od "Lekcji Samsona" oderwać. Czytałam wcześniej Księgę Sędziów i nie miałam pojęcia że kryje takie bogactwo obrazów i symboli.
Dzieje Samsona, jego kolejne porażki prowadzące poprzez stopniowe ogołocenie do okupionego życiem zwycięstwa są tu ukazane jako obraz drogi ducha ludzkiego do zjednoczenia z Bogiem.

autor opinii: Krystyna Kruk

Bardzo ciekawe

Bardzo ciekawe i do przemyślenia

autor opinii: Miłosz

Bardzo polecam!

Szczególnie polecam ludziom połamanym w związkach. Najlepiej posłuchać kilka razy ,żeby wyłapać wszystkie niuanse. Trzeba to przemyśleći ... zastosować!!

autor opinii: Renata Pawłowska

Zamknij oczy...

Audiobook odebrałam bardzo pozytywnie, podobały mi się treści i sposób przekazu.

autor opinii: Agnieszka Strzeżysz

świetna

Dominikanin w sposób bardzo obrazowy i przystępny opowiada o rzeczach trudnych. Skłania do analizy, podumania nad sobą. Ukazuje w jaki sposób możemy uwolnić się od wszelkich nałogów, gorąco polecam

autor opinii: Aleksandra Hrynkiewicz

Polecam

O.Szustak jak zwykle niezawodny. Świetna pozycja. Polecam gorąco.

autor opinii: Aleksandra

Fenomenalne!!! Fundamentalne.

Nie da się tego łatwo ująć w słowa, ale "Lekcje Samsona" - to dla mnie kamień milowy i trzęsienie ziemi na miarę "Dzikiego serca" Johna Eldredge'a.

Słowo, głoszone przez o. Adama wywraca wszystko do góry nogami, ale potem ustawia wszystko na miejsce. W końcu.... tam gdzie powinno być. Bogu niech będą dzięki za to SŁOWO!!! Dla mnie to pozycja fundamentalna.

autor opinii: Piotr

POLECAM BARDZO

Bardzo polecam Wszystkie pozycje audioboki Szustaka. Bardzo pomocne w rozwoju osobistym tym bardziej dla osób ktre wolą słuchać niż czytać jest to pozycja pierwszorzędna!

autor opinii: Miłosz

uzależnienia

Takiej głębi mi potrzeba, aczkolwiek nie bardzo zgadzam się z tezą, iż jedno uzależnienie należy zastąpić innym. "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus". Generalnie, wrażenie bardzo dobre.

autor opinii: Maciej

Doskonałe

Doskonałe.autor opinii: A.Sobierajska

Polecam. Fenomenalne!!!

Na każdego działa coś innego. W moim przypadku przy lekcjach Samsona w końcu "zatrybiło". Niesamowite uczucie. Niesamowite rekolekcje. Nie do porównania z niczym innym.
Pozdrawiam,
P.

autor opinii: Piotr

Polecam

Bardzo fajnie przedstawione, słuchałem kilka razy i za każdym razem można wyciągnąć coś nowego :)

autor opinii: Jakub Smolski

rewelacyjne kazanie

Katechezy mogą być jak perfumy które niektórzy uwielbiają a niektórych odurzają- te są w moim tonie i lubię do nich wracać;-)

autor opinii: Alina Kwiatkowska

rewelacja

Samson jest w kazdym z nas...choc czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy,audiobook trafi do kazdego,mało tego pomoze wiele zrozumiec i pomoc np w rzucaniu palenia:)polecam

autor opinii: ewa

Lekcje Samsoan

Polecam baaardzo!, jak zreszta wszystkie pozycje o.A.Szustaka, bardzo przyblizaja i objasniaja Pismo Swiete, a przy tym bardzo do mnie przemawiaja. Mozna wiele w sobie pootwierac, ale tez zrozumiec.
Polecam!!!

autor opinii: Beata Wzsocka

Uwielbiam ojca Szustaka i chcialam szybko posluchac jego nagrania i tak bylo, szybko

Naprawde wszystko w porządku. Serdecznie polecam zakupy tutaj bo jest napradę sprawnie i bardzo szybko.

autor opinii: Ania

Rekolekcje motywujące do pracy nad sobą!!

To już nie pierwsze rekolekcje o. Szustaka, których wysłuchałam! Słucham ich zawsze z zapartym tchem. Tym razem nie dość, że dzięki nim lepiej poznałam kolejną postać biblijną, przymierzyłam się do jej symboliki zinterpretowanej przez tego świetnego mówcę, to jeszcze zakończyłam je z uczuciem, że już wiem co i w dodatku , w jaki sposób chcę zmienić w moim życiu!! I zapewniam, że to działa!! Czuję się wolniejsza, radośniejsza i wiem, co robić, gdy nadchodzą gorsze chwile!!! Polecam bardzo mocno!!!

autor opinii: Małgosia

R E W E L A C J A !!!!

Materiał do zasłuchania,do zachwycenia, do zamyślenia i do spojrzenia na siebie od nowa. Dla każdego, niezależnie od wieku, dla wszystkich poszukujących. Serdecznie polecam.

autor opinii: Barbara Gawrońska

Świetny audiobook

Konferencji O. Szustaka słuchało się z prawdziwą przyjemnością. Treści, które przekazał zmusiły mnie do refleksji nad moim życiem. Polecam.

autor opinii: Adrian

Jeszcze lepsze niż "Garnek strachu"!

Przede wszystkim muszę podkreślić to, że audiobook jest przepięknie wydany! Piękne kolory i estetyka wykonania. Może to szczegół, ale jednak z jeszcze większą przyjemnością i zapałem czyta się (i słucha) materiałów, które są tak dopracowane, także pod kątem wykonania i estetyki. Nagranie jest wyjątkowo długie (aż 3 CD - łącznie 3,5h) i co dla mnie istotne - ma niepoplątane tagi. ;) Zaś jeśli chodzi o treść… sądzę, że na jednym przesłuchaniu nagrania się nie skończy. :) Wbrew pozorom nie ma tu prostych, łatwych odpowiedzi. Jest wiele wskazówek, ale jeśli nasza sytuacja nie odpowiada od końca podawanym przykładom (może jest inna, może temat dotyczy nas tylko w jakiejś części), to trzeba wykonać o wiele więcej samodzielnej pracy już po przesłuchaniu tego materiału. Nagranie daje nam jednak podstawy, jakiegoś rodzaju narzędzia. Pomocne powinny być ćwiczenia, których wykonanie proponuje o. Szustak. Ćwiczenia są przedstawione także w książeczce, więc można je wykonać na spokojnie. Sama książeczka stanowi generalnie fajny wstęp do tych rozważań. Oprócz wstępu, propozycji ćwiczeń do wykonania, mamy jeszcze pełny tekst danego fragmentu Biblii, na którym oparte są te rozważania. Zachęcam do przeczytania tego fragmentu jeszcze przed przesłuchaniem. Generalnie ten audiobook trochę mnie podbudował. ;) A poza tym pozwolił zrozumieć pewne niezwykle istotne mechanizmy. Uzależnienia, nałogi, strach przed samotnością - wbrew pozorom dotyczy to wielu ludzi i takie uzależnienia nie są czasem widoczne na pierwszy rzut oka. Przy tym rozważania ilustruje świetnymi, obrazowymi przykładami! Pojawiło się trochę odkrywczych myśli. Ojciec Szustak mnie zachęcił - zamykam oczy. :)

autor opinii: Małgorzata

Uczestniczyłam we wrześniowej konferencji OP Adama Szustaka "Zamknij Oczy" Droga do spełnienia - lekcje Samsona". Na samym wstępie Ojciec wypowiedział zdanie : "Nie myślicie,że po naszym spotkaniu będziecie lepszymi ludźmi,że staniecie się jeszcze bardziej zmotywowani do działania.
Jeśli tak się stanie, to znaczy,że moja nauka poszła na marne".
Miał rację i był z nami bardzo szczery.
Usłyszałam wiele przykrych słów na temat tego, że ani ja, ani nikt z moich bliźnich nie jest i nigdy nie będzie doskonały.
Uwikłani w toksyczne związki, uzależnieni i z wieloma nawykami, musimy walczyć o siebie każdego dnia.
Dowiedziałam się także, że to, co nam niszczy życie, to zło, które przybrało stałe miejsce w naszym życiu.
Pojawiła się jednak nadzieja, na lepsze jutro, a to wszystko w oparciu o doświadczenia starotestamentowego Samsona.
Polecam, bo warto nabyć umiejętność Zamykania Oczu.

autor opinii: Izabela

Wartościowe treści, ale...

O. Szustak jest bardzo charyzmatyczny i przekazuje w interesujący i prosty sposób często trudne treści. Mówi o swojej historii i swoich problemach. To podbudowuje.
Podczas konferencji szukałam odpowiedzi na jedno pytanie: jak pozbyć się starych nawyków i uzyskałam na nie więcej niż satysfakcjonującą odpowiedź. Muszę jednak przyznać, że większa część jego wykładu do mnie nie przemówiła, bo... przedstawione problemy po prostu mnie nie dotyczą. Ale dla osób, które rzeczywiście szukają pomocy (samotność, toksyczny związek, nałogi) ten audiobook może być wybawieniem.

autor opinii: Wiola

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: MO-REcords
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2013
EAN: 9788393711314
ID: 274342

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zamknij Oczy! Droga do spełnienia - lekcje Samsona Zamknij Oczy! Droga do spełnienia - lekcje Samsona
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...