O książce

Miłość i odpowiedzialność

Ocena:
(3 opinii)

Niniejsza książka ma swoją historię. Po raz pierwszy ukazała się ponad 40 lat temu. Książka ta ma jednak jeszcze swą długą prehistorię. Prehistorią pisaną doświadczeniem wielu ludzi, które w jakiś sposób stawało się doświadczeniem samego Autora, jako ich duszpasterza i przyjaciela, współprzeżywającego ich najbardziej intymne sprawy.

Doświadczenie to zbiegło się i niejako spotkało z jego własnym tychże spraw wyczuciem, sprowokowało do refleksji i przemyśleń wyzwalając z czasem potrzebę dania im świadectwa. Świadectwo to znalazło swój wyraz najpierw w formie wykładów, wygłoszonych w latach 1958-59 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, by w końcu przybrać postać książki "Miłość i odpowiedzialność", wydanej w r. 1960 przez Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Książka, którą powinien przeczytać każdy dojrzały człowiek

"Miłość i odpowiedzialność" Wojtyły to niezwykła przeprawa przez bardzo trudne i niesłychanie ważne tematy, mające fundamentalne znaczenie dla ludzkiego życia. Czytając ją już po raz kolejny, najpierw jako nastolatka, a teraz - jako mężatka i matka dwójki dzieci, wciąż na nowo odkrywam, czym jest prawdziwe życie: na czym polega zaangażowanie w głęboki związek z mężem, szacunek i oddanie się swoim dzieciom; jak żyć, by nie stracić tego, co ważne, by nie zatracić siebie i swoich ideałów w tysiącu najróżniejszych spraw, które składają się na moje życie. Uwielbiam czytać wartościowe książki - a ta pozycja kształtowała moje życie od wielu już lat. Dzięki niej jestem tym, kim jestem. Polecam każdemu, kto poszukuje czegoś więcej w swym życiu; każdemu, kto stawia sobie wysokie wymagania i pragnie żyć z pasją.

autor opinii: Anna Gburzyńska

trudna

Książkę napisana jest dość trudnym językiem (przynajmniej dla człowieka, który nie miał wcześniej doczynienia z filozofią, czy teologią), dlatego czyta się ją powoli, dosyć żmudnie. Muszę się mobilizować, żeby do niej usiąść. Chociaż treść wartościowa.

autor opinii: Zosia

Książka do której warto wracać

Dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o filozofii pierwsze rozdziały są trudne. Jak się jednak przez nie przebrnie to można sobie dobrze poukładać w głowie i w życiu. Bardzo zachęcam, szczególnie ludzi młodych do przeczytania, przemyślenia i ustawienia sobie i miłości i odpowiedzialności na miejscach właściwych, na wyrobieniu sobie właściwych pojęć...... Książka bardzo wartościowa i potrzebna, ponadczasowa

autor opinii: Maria Jóźwiak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 255
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe KUL
Wydanie: Lublin 2001
ISBN: 83-7306-024-3

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Miłość i odpowiedzialność Miłość i odpowiedzialność
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 4-5 dni
  • Dostawa za jedyne 9,99 zł
    lub za darmo - zobacz
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa